Loading

Ubytování v Bludově

(0 objektů + 21 objektů v okolí 25 km)

Penzion Stará sokolovna

Šumperk (Bludov (okres Šumperk) 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné apartmány v podhůří Jeseníků

Chalupa pod strání

Ruda nad Moravou (Bludov (okres Šumperk) 10,3 km vzdušně), n...
Útulná chalupa v krásném prostředí...

Chata Kateřinka

Písařov (Bludov (okres Šumperk) 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...
Domácí atmosféra v nové zděné chatě

A-Z ubytování v soukromí

Velké Losiny (Bludov (okres Šumperk) 13,0 km vzdušně), v obc...
Útulné ubytování v lázenském městečku

Penzion Švihák lázeňský

Velké Losiny (Bludov (okres Šumperk) 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
S bazénem, blízko lázní v Jeseníkách!

Ubytování Okoun

Velké Losiny (Bludov (okres Šumperk) 13,7 km vzdušně), v obc...
Nové ubytování 800 m od Thermal parku

Penzion Eva

Sobotín (Bludov (okres Šumperk) 13,9 km vzdušně), v obci / v...
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Chalupa pod Sviní horou

Malá Morava (Bludov (okres Šumperk) 16,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách

Chalupa Beáta

Červená Voda (Bludov (okres Šumperk) 16,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí

Chalupa Bumbálka

Červená Voda (Bludov (okres Šumperk) 17,1 km vzdušně), na sa...
Levné ubytování na samotě
1 - 21 / 21

Bludov

Bludov 1

Bludov - lázně v přírodě podhůří Jeseníků

Bludov je městečko, které se nachází v krásném kraji podhůří Jeseníků. Tomu také odpovídají zajímavosti, které zde najdete. Krom lázní, jimiž se město proslavilo, můžete zavítat do několika historických památek, jako je zřícenina hradu a zámek, obdivovat krásy přírody při výletech i z rozhleden nebo si užít zajímavé rodinné aktivity s Vašimi ratolestmi.

Bludov se nachází 4 km severovýchodně od Šumperka a 8 km jihozápadně od města Zábřeh. Toto moravské městečko ležící v Olomouckém kraji v okrese Šumperk je známé podle písemných záznamů už z roku 1200.

Z této doby pochází také zřícenina hradu Bludov na zalesněném vrchu Hradisko, jehož zbytky zdiva byly použity v 19. století na stavbu silnice. Poměrně novější a pro obec nejvýznamnější historickou památkou je zámek Bludov v barokním stylu s pozdně renesančními prvky a s krásným zámeckým parkem.

K dalším stavbám, které připomínají bohatou historii, patří velké množství soch a sloupů jako například sloup se sousoším Nejsvětější Trojice, sloup se sochou svatého Rocha, socha svatého Jana Nepomuckého nebo sloup se sochou svatého Floriána. Za vidění rovněž stojí kaple Nejsvětější Trojice a stará stavba sýpka Bludovského dvora.

Bludov 2

Relaxujte v lázních

Dnes Bludov znají především klienti lázní, kterými je obec vyhlášená. Lázně Bludov najdete v západní části města. Brány lázní se otevřely v roce 1929, ale léčivé prameny byly známé již od 16. století. Místní vody z podhůří Jeseníků jsou velice zdravé a využívají se i k výrobě minerálek.

Mezi další časté cíle turistů, které byste neměli vynechat, patří poutní místo kostel Božího těla, které leží severně od Bludova.

V jižním směru pak najdete na řece Moravě zase slavný Habermannův mlýn, jenž byl inspirací pro stejnojmenný film. Zábavu si zde užijí i rodiny s dětmi. Zastavit se můžete například v Pradědově dětském muzeu, kde na Vaše ratolesti čeká mnoho hravých expozic, na velkém přírodním hřišti, nebo v místní restauraci s jízdárnou, oborou a minizoo, ve které najdete krom domácích zvířat i papoušky.

Jednou z hlavních věcí, která sem láká turisty, je krásná pohádková příroda a řada možností, kam se můžete vydat na výlet. Z rozhledny Háj uvidíte Praděd a Králický Sněžník a krajinu můžete obdivovat i z rozhledny Brusná. Obě rozhledny mají velice zajímavé architektonické provedení.

Nedaleko obce Bludov se nachází vodní nádrž Dlouhé Stráně, což je přečerpávací vodní elektrárna a pískovna Mohelnice se dvěma jezery se skvěle čistou vodou, která je v létě ideální ke koupání.

V zimě si zaplavete v ne příliš vzdáleném termálním parku Termály Losiny, který navíc nabízí masáže, sauny a mnoho dalších příležitostí k relaxování. Samozřejmostí je, že se dá v podhorské obci v zimě i lyžovat. Vyzkoušejte například lyžařský areál Zborov Háječek nebo skipark Hraběšice.

Bludov 3

Ubytování v Bludově v přírodním i komfortním stylu

Jak je pro podhorskou oblast typické, najdete zde mnoho chatek a chalup ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu. Pro menší dobrodruhy, kteří si netroufnou na dřevěnou chatku, ale kteří také chtějí soukromí a ubytování v souladu s přírodou, se nabízí chalupové statky s plným vybavením.

Milovníci filmu Habermannův mlýn určitě ocení ubytování v penzionu Habermanova vila. K sehnání je však celá řada dalších hotelůubytování v soukromí či apartmánů s možností příjemných doplňkových služeb.

Ať už je Vaším cílem odpočinek nebo návštěva zajímavých míst nebo aktivní sport, nebo se do Bludova vypravíte v jakémkoliv ročním období, vždy si zde dovolenou užijete a najdete zajímavý program. Obec a její okolí nabízí zážitky pro milovníky přírody, historie i pro rodiny s dětmi a seženete zde celou řadu možností, jak se ubytovat.