Loading

Ubytování v Červené Vodě

(4 objekty + 29 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Beáta

Červená Voda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí

Chalupa Bumbálka

Červená Voda, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování na samotě

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Kanadský srub v nádherném prostředí

Penzion u Víchů

Červená Voda, na okraji obce / města, na horách
Rodinný penzion v podhůří Orlických hor

Penzion Chata pod sjezdovkou

Čenkovice (Červená Voda 4,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Penzión s bazénom aj detským vybavením

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Červená Voda 5,7 km vzdušně...
Místo, kam se budete chtít vracet.

Dědova chata

Čenkovice (Červená Voda 6,3 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata s velkou kapacitou, v přírode!

Dům U nových přátel

Lichkov (Červená Voda 7,4 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Ubytování v podhůří Orlických hor

Chalupa U Zezulků

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Červená Voda 8,3 km vzdušně...
Chalupa s tenisovým kurtem a saunou

Apartmány Vicki a Karina

Dolní Morava (Červená Voda 8,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u řeky
Apartmány v krásném a klidném prostředí
1 - 33 / 33

Červená Voda

Červená Voda 1

Na samém okraji Olomouckého kraje, v okrese Ústí nad Orlicí, se rozkládá na první pohled nenápadná obec Červená Voda. Pochlubit se může především malebnými vrcholky i skvělými podmínkami pro lyžování. Vynechat byste však neměli ani okolí, zejména Orlické Hory. Navíc, úchvatná krajina plná kopců a rozhleden, krásné památky a levné ubytování, už jen to je důvod, proč se do Kladské kotliny na dovolenou musíte vydat. 

Červená Voda, poklidná a tichá vesnice na úpatí hor, se pyšní dlouhou historií. První písemná zmínka pochází již z roku 1481, kdy se celé panství dostalo do rukou pánů z Dalčic. V průběhu 16. století byly na území obce postaveny první sklárny a postupně docházelo k rozvoji, jež trvá v podstatě až dodnes. Těšit se tak můžete nejen na nádherné památky a výhodné ubytování, ale obec taktéž poslouží jako ideální výchozí bod pro dobrodružné výpravy do Orlických hor.

Proč si Červenou Vodu nenechat ujít?

Dovolená v Kladské kotlině je jako stvořená pro všechny milovníky památek a architektury, kteří si zde zaručeně přijdou na své. Za návštěvu určitě stojí renesanční kostelík svatého Matouše z roku 1686 či zachovalý barokní morový sloup. Prohlédnout si můžete také malý zámeček situovaný v Mlýnickém Dvoře, stejně jako sochu svatého Jana Nepomuckého. Mezi další zajímavosti pak samozřejmě patří také kaplička se zvoničkou, jež pochází z 18. století.

Půvabná Červená Voda však dnes slouží nejen jako zajímavý výletní cíl, ale v centru zájmu stála již od nepaměti. Svědčí o tom mimo jiné také slavná Kramářova chata na Suchém vrchu, pojmenovaná po prvním premiérovi Československé republiky. V průběhu války byla zabrána německou armádou a fungovala jako lazaret. V nedávné době prošla rekonstrukcí a dnes opět slouží všem návštěvníkům, kteří si chtějí dopřát komfortní ubytování v srdci hor.

Do Červené Vody za rozhlednami

Stejně tak si nicméně zamiluje toto klidné místo i ten, kdo míří na dovolenou za rozhlednami, jichž se nachází v Červené Vodě hned několik. Jednou z nich je i monumentální dřevěná vyhlídka na Křížové Hoře. Připomínající věz kostela, byla otevřena v roce 2007 a svým návštěvníkům dnes nabízí krásný panoramatický výhled na celé okolí. Zdaleka to však není vše, čím se toto místo pyšní, a tak se vyplatí sjednat si výhodné ubytování a zůstat delší čas.

Červená Voda 2

Taktéž zimní dovolená na úpatí Orlických hor totiž stojí skutečně za to a nudit se při ní rozhodně nebudete. Patříte-li mezi milovníky lyžování a snowboardingu, určitě navštivte ski areál Buková Voda s prvotřídními sjezdovkami i spoustou atrakcí. Na rodiny s dětmi tady čeká moderní Kidpark se sněžným hradem a interaktivními prvky, jež zaujmou malé i velké. Stejně jako krásná příroda a malebné prostředí zdejších hor.

Proč okolí Červené Vody neminout?

Na své si však v této oblíbené destinaci přijde i ten, kdo si chce užít levné výlety, neboť cenově dostupné ubytování za babku je samozřejmostí. Celé okolí Červené Vody se pyšní řadou úchvatných památek, krásnou přírodou a také turistickými atrakcemi, které stojí za to neminout. Milovníci cykloturistiky ocení množství stezek, jež je spolehlivě zavedou na ta nejkrásnější místa Kladské kotliny, která se vyplatí neminout.

Koho láká pohodová dovolená, a zároveň chce mít celé česko-polské pomezí jako na dlani, měl by zamířit na nedaleký Kralický Sněžník. Nejen, že si odtud vychutnáte krásný výhled na okolní krajinu, ale taktéž si prohlédnete pramen Moravy pod vrcholem hory. Kdo si chce užít procházky malebnou přírodou, může se vydat po pašeráckých stezkách Orlických hor až do Klášterce. Jde o starobylé město, jež se pyšní starými roubenkami a nabízí i levné ubytování.

Červená Voda 3

Za zmínku určitě stojí i pohádkový les u Šumperka, se spoustou postaviček z dětských příběhů, jež si zamilují zejména ti nejmenší. Vy ostatní se pak můžete vydat do místních lázní, kde si užijete všudypřítomný klid a pohodu. Kdo míří na dovolenou za poznáním, neměl by minout ani slavný Letohrad, jež se pyšní krásným barokním zámkem. Stejně tak si nenechte ujít ani poklidnou procházku zdejším anglickým parkem, kde si před odjezdem domů pročistíte hlavu.

Možnosti ubytování pro všechny v Červené Vodě

Malebná vesnice vysokých hor a rozhleden situovaná v úchvatné krajině Kladské kotliny, svým návštěvníkům nabízí nejen krásné památky, ale i levné ubytování. Pokud toužíte po tom, užít si spíše cenově nenáročný pobyt, můžete si vybírat z široké nabídky penzionů, apartmanů a chalup. Samozřejmostí je však také ubytování v soukromí, nicméně na své si přijdou i milovníci přepychu. Ti si mohou užít nocleh v některém z hotelů s prvotřídním přístupem pro VIP hosty.

Chcete si dopřát příjemnou dovolenou spojenou s návštěvami památek, lyžováním, snowboardingem i výlety do přírody? V tom případě neváhejte, zarezervujte si to nejlepší ubytováníapartmánu, chalupě či penzionu a zamiřte do Červené Vody za pohodou, klidem a romantickou atmosférou již nyní.