Loading

Ubytování v Peci pod Sněžkou

(12 objektů + 23 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Na Salaši

Pec pod Sněžkou, v obci / ve městě, u lyžařského střediska
Pod sjezdovkou jste již za 5 minut!

Chalupa U Dudků

Pec pod Sněžkou, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa rodinného typu u vleku

Residence Kovárna

Pec pod Sněžkou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v přírodě Krkonoš

Residence Sněžka

Pec pod Sněžkou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová studia v srdci Krkonoš

Apartmán pod Horizontem

Pec pod Sněžkou, v obci / ve městě, na horách
Apartmán přímo v centru Pece pod Sněžkou

Apartmány Holiday Pec

Pec pod Sněžkou, v obci / ve městě, u vody
Prostorné apartmány za výhodnou cenu

Hotel Energetik

Pec pod Sněžkou, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hotel na svahu s výhledem na Sněžku

Apartmán Poustevník C12

Pec pod Sněžkou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Wellness apartmán v lyžařském středisku

Residence Post

Pec pod Sněžkou, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Luxusní apartmány v srdci Krkonoš

Berger Pec Privat

Pec pod Sněžkou, v obci / ve městě
Komfortné studia v horském středisku
1 - 35 / 35

Pec pod Sněžkou

Obec Pec pod Sněžkou leží na úpatí Sněžky (1602 m n. m.), nejvyšší hory České republiky, a patří mezi nejoblíbenější horské areály v Krkonoších. Známy lyžařský areál se nachází v Královéhradeckém kraji,okrese Trutnov. Oblast osídlili na začátku 16. století horníci, které vystřídali v 17. století dřevorubci. Právě díky těžbě dřeva byla obec Pec pod Sněžkou založena. Vyhledávaným turistickým cílem pro primárně zimní, ale i letní rekreaci se Pec pod Sněžkou stala už po první světové válce a od té doby její oblíbenost jen vzrůstá. V zimě i v létě je možné se vyvézt lanovkou až na vrcholek Sněžky nebo do mezistanice na Růžové hoře a obdivovat působivá krkonošská panoramata. V současnosti městu dominuje mohutná stavba hotelu Horizont.

SkiResort Černá hora - Pec

Lyžařský areál Pec pod Sněžkou je součástí SkiResortu Černá hora – Pec, ve kterém je možné projet několik lyžařských areálů a desítky sjezdovek na jeden skipas. Kromě Pece pod Sněžkou je součástí resortu areál Černá hora (Jánské lázně), Černý důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Areál Pec pod Sněžkou se táhne přes celé údolí a milovníkům zimních sportů jsou tu k dispozici všechny typy různě obtížných sjezdovek. Pro výuku těch nejmenších jsou v areálu k dispozici cvičné plácky s pojízdnými koberci.

Pro snowboardisty je tu připravený Funpark a Snow park s řadou skoků a překážek. Zkušení lyžaři ocení trať s klopenými zatáčkami a tunelem nebo trať na slalom s časomírou. Samozřejmostí je večerní lyžování, lyžařská škola a půjčovna vybavení. Areály, které jsou součástí Skiresortu Černá hora – Pec jsou propojené linkovými skibusy. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, okolo Pece pod Sněžkou jsou značené skialpinistické trasy.

Sněžka láká i v létě

I přestože je Pec pod Sněžkou vyhlášená především jako středisko zimních radovánek, obec nezahálí ani v letních měsících. Kromě dubna a listopadu jezdí lanovka na Sněžku po celý rok. Výlet můžete začít návštěvou kaple sv. Vavřince a Poštovny, což je pošta s největší nadmořskou výškou v České republice, a poslat odtud pohled, na který dostanete zvláštní razítko. Z vrcholku hory vede značená trasa dolů zpátky do obce skrze údolí Obří důl. Tady můžete cestou navštívit spřístupněnou štolu ve středověkém dole Kovárna. Mezi oblíbené přírodní úkazy patří Horní a Dolní Úpský vodopád. Z vrcholku Sněžky vedou další turistické trasy ke známé Luční boudě, do Horní Malé Úpy a do Špindlerova Mlýna. Na západním svahu hory se nachází přírodní rezervace Úpské rašeliniště. Během léta mnoho návštěvníků zavítá do centra RelaxPark. Zde je pro děti i dospělé lanové centrum, trampolíny, houpačky, lezecká stěna, skluzavky, možnost vyzkoušet bungee trampolínu nebo prudkou bobovou dráhu.

Tradiční i moderní bydlení

Podobně jako ve všech horských střediscích, se i v Peci pod Sněžkou najdou skromné penziony, luxusní apartmány, hotely všech myslitelných hvězd a další ubytování v soukromí. V širokém okolí je možné si pronajmout na ubytování horské chaty, chalupy nebo roubenky. Tento typ ubytování je výhodný zvláště v případě, když cestujete se širší rodinou nebo skupinou přátel.

Pec pod Sněžkou je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších lyžařských areálů nejen v Krkonoších ale po celé České republice. Destinace není navštěvovaná pouze v zimě, ale je zde celá řada možností, jak se tu vyžít i během letních měsíců. Prudké svahy nejvyšší hory v ČR oceňují především milovníci adrenalinových sportů, kteří sem jezdí na bobovou dráhu v létě a na slalom či sjezd v zimě.

Názory a doporučení

Marcela Boučková, Kateřina de Rijke (ubytovatel) 17.1.2019
K dispozici lyžařská škola, prodej skipasů a půjčovna lyžařského vybavení a jízdních kol, koloběžek, Relax park s bobovou dráhou, hřištěm – vyžití nejen pro děti. Všechny další služby v blízkém okolí (pekárna, obchod, pošta, tenisové kurty ...)