Loading

Ubytování v Lednici

(3 objekty + 25 objektů v okolí 25 km)

Apartmány U Jakuba

Lednice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v prekrásném prostředí

Penzion U Zámku

Lednice, v obci / ve městě, v centru města
50 m od vstupu do zámecké záhrady

Apartmány Marco Polo

Lednice, v obci / ve městě
Apartmány Marco Polo

Ubytování VITIS Valtice

Valtice (Lednice 7,1 km vzdušně), v obci / ve městě
VITIS Valtice - dovolená ve městě vína

Ubytování u Stehlíků

Zaječí (Lednice 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě s bazénem!

Ubytování V Zaječskej věži

Zaječí (Lednice 8,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Romantika s vůní vinných hroznů

Penzion u Palečků

Zaječí (Lednice 8,8 km vzdušně), na okraji obce / města
i vínný sklep - zastavte se na pohárek!

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice (Lednice 9,5 km vzdušně), mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Chata Daniela

Velké Bílovice (Lednice 9,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v chatové osadě
Apartmánová chata s terasou a saunou

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice (Lednice 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny
1 - 28 / 28

Lednice

Lednice - moravská perla zapsaná na seznamu UNESCO

Historické město Lednice a jeho okolí je synonymem půvabné krajiny jako z pohádek. Lednicko-valtický areál je největší park v Evropě protkaný zámky, historickými stavbami, kolonádami, rybníčky s loďkami, řadou stezek a zahrad. Vyhlášená jsou také vína od několika lokálních vinařů, která můžete ochutnat v celé řadě sklepů a sklípků.

Obec Lednice se nachází na jižní Moravě, v okrese Břeclav jen pár kilometrů východně od Mikulova a na severozápad od Břeclavi. Je to typická vinařská obec, která spadá do Mikulovské vinařské podoblasti. Mezi vyhlášené viniční tratě patří například Terasy, Farské nebo U Červené studánky. Historie obce se datuje do poloviny 13. století, kdy se stala majetkem rodu Lichtenštejnů.

Lednicko-valtický areál, kterému se také přezdívá Zahrada Evropy, je největší evropský upravený park. Na konci roku 1996 by zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Součástí areálu jsou Valtice, Lednice a Hlohovec, krajinné útvary Boří les a lednické rybníky, zámky Lednice, Valtice a mnoho dalších kulturních, stavebních a přírodních památek, rezervací i archeologických nalezišť.

Ráj pro milovníky architektury

Ústředním bodem je zámek Lednice a přiléhající komplex postavený ve stylu anglické novogotiky. Budovy i interiéry jsou ve skvělém stavu a poznat je můžete prostřednictvím několika prohlídkových tras. Neméně unikátní je zámecký park s francouzskou a zednářskou zahradou a palmovým skleníkem. Mezi nejzajímavější stavby zámeckého parku patří vyhlídková věž Minaret, zřícenina Janův hrad nebo římský akvadukt.

Objevujte Lednický zámecký park

Na podobě zámeckého parku se významně podílel Josef Hardmuth, který mimo jiné vynalez moderní tužku tak, jak ji známe dnes. Lichtenštejnové si jej najali jako dvorního architekta, který pro ně vytvářel stavby na objednávku. Mezi jeho projekty v zámeckém parku patří romantická napodobenina zříceniny Janův hrad, lovecký zámeček nebo zámecká kolonáda.

Při procházce po parku se můžete nechat doprovodit zahradním architektem. Součástí zámeckého parku je unikátní palmový skleník z poloviny 19. století. Pěstuje se zde zhruba 250 druhů rostlin, které běžně rostou v tropických a subtropických oblastech. Po celém parku jsou rozseté kašny a antické sochy.

Až se dostatečně nabažíte města, zámku a parku, můžete začít objevovat okolí, které je neméně zajímavé. Nedaleké Valtice jsou malebné městečko, kterému se právem přezdívá hlavní město vína. Barokní zámek Valtice je chráněn jako národní kulturní památka.

Cestou mezi Valticemi a Lednicí, na turistické trase stojí novogotická kaple Svatého Huberta. Mezi další zajímavé stavby v okolí Lednice patří například zámečky Belveder a Lány, chrám Tří Grácií nebo lovecký zámeček Dianin chrám přezdívaný Randez-vous.

Aktivity v Lednici a jejím okolí

Lednice a Lednicko-valtický areál nabízejí celou škálu kulturního, turistického i lázeňského vyžití. Rozsáhlý zámecký areál a jeho okolí jsou ideální pro ty, kdo preferují pěší turistiku spolu s poznáváním kulturních památek a obdivováním přírodních krás. Vzhledem k tomu, že se Lednice nachází ve vinařské oblasti, na své si tu přijdou i milovníci vína.

A když Vám bude horko, můžete se schladit v některém z okolních rybníků. Například Mlýnský rybník nabízí písčitou i travnatou pláž a Vy si můžete v klidu užívat vodních radovánek. Naopak v zimě jsou podmínky, zvláště pro lyžaře, velmi omezené. V blízkosti se nachází pouze Ski areál Němčičky, k ostatním areálům budete muset cestovat o něco dále.

Ubytování v Lednici, to je všudypřítomná romantika

Lednice je díky své atmosféře jako stvořená pro romantické pobyty ve dvou. Můžete se nechat rozmazlovat ve spa nebo ve wellness. Tyto služby nabízí převážně místní hotely.

Pokud bydlíte v penzionu nebo v apartmánu, můžete využít lázně Lednice a lázeňský dům Perla. Pro ty, kteří ocení více soukromí, se nabízí pobyt v chatách nebo privátech. A pro méně náročné je v nabídce i několik kempů.

V zámeckém parku nabízejí od května do října romantické projížďky kočárem. Další porci romantiky si můžete naordinovat při vyhlídkové plavbě. Lodě vyplouvají od přístaviště u Maurské vodárny. Projížďka na lodi je možná dokonce i v zimních měsících. A to už je dost důvodů, proč tento skvost jižní Moravy navštívit.

Názory a doporučení

Bc. Iveta Ondrouchová (ubytovatel) 20.1.2019
K dispozici Lichtenštejnská cykloturistická stezka, na trase vedoucí z Lednice do okresního města Břeclavi (8 km). Na této trase se nachází i Janův hrad. Můžete si tedy udělat pěknou procházku k této památce, aniž byste museli kamkoli cestovat autem.
Ludmila Machová (ubytovatel) 12.12.2018
Obec se nachází v Lednicko-Valtickém areálu. Doporučujeme navštívit zámek, zámecký park, skleník, Minaret, lázeňskou kolonádu, pískové sochy.
Kamila Gajdová (ubytovatel) 8.11.2018
Lednicko-valtický areál nabízí spoustu historických památek jako např. zámek Lednice, zámecký park, Janův hrad, Minaret, Apollonův chrám, Tři Grácie, kaple sv. Huberta, Randevous, zámeček Pohansko, Hraniční zámeček a další.