Loading

Ubytování v Perné

(2 objekty + 37 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Adél

Perná, v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Ubytování U nás

Perná, v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Penzion U Moravců

Klentnice (Perná 1,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Perná 1,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Perná 2,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice (Perná 4,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Pension Baltazar

Mikulov (okres Břeclav) (Perná 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Stylové ubytování v historické čtvrti

Hotel Bonsai

Mikulov (okres Břeclav) (Perná 5,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Rodinný hotel v okrajové části Mikulova

Apartmán Lenka

Mikulov (okres Břeclav) (Perná 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán v blízkosti centra města

Penzion Kiwi

Mikulov (okres Břeclav) (Perná 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování v klidné části města
1 - 39 / 39

Perná

Perná 1

Jestli hledáte opravdu malebné místo na dovolenou, určitě se zajeďte podívat do obce Perná na Jižní Moravě. Tohle místo nabyté historií a památkami leží v Jihomoravském kraji, jen 6 km od města Mikulov.

Dost možná znáte termín „Pálava“, což může být nejen vynikající víno, ale také krásná příroda. A právě obec Perná je součástí Chráněné krajinné oblasti Pálava. Hřebeny Pavlovských vrchů a les Milovice Vám nabídnou krásné výhledy i skrýše, tedy přesně to, co je třeba k načerpání sil a odpočinku na dovolené.

Něco málo z historie obce

Perná se může pochlubit významnými archeologickými nálezy, ty nejstarší patří až do pravěku. Říká se, že sem Římané kdysi přinesli vinnou révu, a od těch dob se tu pěstuje.

Krajem vedla důležitá obchodní cesta, která místním přinášela značné výhody, ale také potíže, když cestou pochodovala vojska. Obyvatelé tohoto vlídného kraje tedy zažívali mnoho velkých konfliktů, například třicetiletou válku nebo války napoleonské.

Zajímavé je, jak vznikl název obce. Perná je totiž odvozeno od německého pojmenování hory - berg. Roku 1720 byl používán název Pernia Perňa a za První republiky se ujalo jméno Perná, německy Bergen. Úřední název Perná nese obec od roku 1945.

Co objevit v Perné

Dominantou obce je zcela určitě římskokatolický kostel sv. Mikuláše, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Kostel byl postaven v barokním slohu ve středověku a jeho významnou památkou je pozdně barokní socha Madony s dítětem, která Vás jistě uchvátí.

Další zajímavou sochu, kterou byste neměli minout, najdete v Perné na náměstí, a je to sousoší Nejsvětější trojice. Určitě Vás zaujme také kašna z roku 1902, která sloužila jako napajedlo pro koně.

Perná 2

V katastru obce najdete 200 ha vinic, což už je pěkný kousek! A pěstuje se tu nejen odrůda jménem „Pálava“, i když ta znamenala roku 1979 první vinařský úspěch Perné v rámci republiky. Najdete tu také místní odrůdu „Aurelius“ či Ryzlink vlašský nebo z červených vín například Frankovku.

S vínem jsou spojeny také různé slavnosti, které Vás můžou o dovolené v Perné potkat. Místní dbají na folklórní tradice, takže můžete v průběhu roku zažít hody, vinobraní nebo fašank s maskami. A když budete mít štěstí, narazíte i na cimbálovku.

Ubytování v Perné s výhledem na vinice

A kromě dobrého vína jsou tu i dobří lidi, kteří Vám dají rádi okoštovat a ještě Vás i ubytují. Pokud máte chuť na zážitkové bydlení, nechte se uložit rovnou ve sklípku s krásným výhledem na vinici. Nebo si můžete najít hotel či penzion, kterých je v okolí spousta.

K dispozici je také ubytování v soukromí nebo si můžete pronajmout rovnou celou chalupu. Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, místní pohostinnost Vás nezklame.

Kam na výlety během dovolené v Perné?

V létě určitě stojí za to podniknout výlety po okolí. Jestli máte rádi výhledy, běžte se podívat na trosky Sirotčího hradu, Růžový vrch nebo na rozhlednu Maják. Pokud se naopak raději noříte do hlubin, Jeskyně Na Turoldu Vás překvapí svým důmyslným systémem chodeb.

Perná 3

Pro milovníky vodního živlu je tu vodní nádrž Nové mlýny - tři přehradní nádrže na řece Dyji tvoří obrovskou vodní plochu, kde se dá plavat, lovit ryby nebo jen tak odpočívat. Za jakékoliv roční doby stojí za návštěvu i Mikulov, historické město i zámek nebo židovská obec.

A jestli přemýšlíte, jaký zvolit dopravní prostředek, tak vězte, že Pálava je krásná jak pěšky, tak na kole, takže pokud se ubytujete v Perné, kolo se Vám na výlety bude hodit. V zimě se můžete ohřát na zámcích v Lednici a Valticích nebo se jet vykoupat do Aqualandu Moravia. Zimní sporty a procházky přírodou si můžete užít na místních kopcích.

Obec Perná Vás přivítá s otevřenou náručí, stačí jen otevřít srdce a nechat se okouzlit krásou zdejší přírody.