Loading

Ubytování ve Vrbici (okres Břeclav)

(4 objekty + 37 objektů v okolí 25 km)

Vinný sklípek u Ostřížků

Vrbice (okres Břeclav), v obci / ve městě
Útulné ubytování s vinotékou

Chaloupka pod kostelem 1

Vrbice (okres Břeclav), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované apartmány v chalupě

Ubytování u Kouřilů

Vrbice (okres Břeclav), v obci / ve městě
Komfortní ubytování s posezením u vínka!

Chaloupka pod kostelem 2

Vrbice (okres Břeclav), v obci / ve městě
Hezká chaloupka s vinným sklepem

Penzion U Fojtíků

Čejkovice (okres Hodonín) (Vrbice (okres Břeclav) 2,7 km vzdušně), na okraji obce...
Komfortné pokoje s výhledem na vinice

Chalupa Senline

Brumovice (okres Břeclav) (Vrbice (okres Břeclav) 5,7 km vzdušně), na okraji obce...
Chalupa s bazénem, vířivkou, saunou...

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice (Vrbice (okres Břeclav) 5,8 km vzdušně), mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Ubytování u Míši

Velké Bílovice (Vrbice (okres Břeclav) 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Chata s vinným sklípkem

Chata Daniela

Velké Bílovice (Vrbice (okres Břeclav) 6,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v chatov...
Apartmánová chata s terasou a saunou

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice (Vrbice (okres Břeclav) 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny
1 - 41 / 41

Vrbice (okres Břeclav)

Vrbice (okres Břeclav) 1

Do Vrbice za vínem, architekturou i pěší a cykloturistikou

Vrbice je malebná vinařská vesnička v okrese BřeclavJihomoravském kraji. Najdete ji asi 40 kilometrů jihovýchodně od Brna, asi 20 kilometrů severovýchodně od Břeclavi a asi 13 kilometrů mírně jihovýchodním směrem od Hustopečí. Je to ideální místo na objevování krás Jižní Moravy, Pálavy a jihomoravské vinařské kultury.

Obec byla založena okolo roku 1220, přičemž první písemná zmínka pochází z roku 1222, a byla nazývána Vrbic. Později byla přejmenována na Michelsdorf. Tento název se držel až do roku 1850, kdy se obec změnila na Wrbitz a později na dnešní Vrbice. Název je odvozen od velkého množství vrb, které rostou v okolí.

Vinné sklepy ve Vrbici připomínají Hobitín

Přestože je Vrbice malou obcí, je zde několik zajímavostí, které stojí za to navštívit. Ať už vyrazíte jen na krátkodobý pobyt nebo delší dovolenou, je Vrbice krásným místem, odkud můžete začít svoje výlety do blízkého okolí. Největším lákadlem jsou vinné sklepy. Malé kamenné sklípky, nejrozšířenější v části obce Stráž, připomínají fiktivní městečko Hobitín z filmu Pán Prstenů. Sklípky jsou rozprostřeny v kopci a jsou ukryty v podzemní části. Další zvláštností jsou vinné sklepy v části obce Dědina. Tyto sklepy jsou v bývalých selských domech a v některých sklepech se prý dají najít i podzemní únikové chodby.

Vrbice (okres Břeclav) 2

Pokud se budete toulat obcí, určitě neminete ani Mohylu míru na vrcholu Stráže, která vznikla jako památník za osvobození obce ve II. světové válce. Blízko tohoto památníku najdete také dělo z té doby. Zastavit se můžete i u dřevěného, 5 metrů vysokého větrného mlýnu. Ten najdete za hřbitovem a je symbolickou replikou původních mlýnů, které v obci stávaly kolem roku 1835. Zajímavé je, že tento mlýn však není funkční, nikdy nebyl a nikdy ani nebude. Je to však hezký pohled.

Turistika i cyklistika v okolí Vrbice

Příroda v okolí Vrbice se skládá především z rozsáhlých vinic, které se vinou do mírných kopečků. To vybízí k procházkám nebo výletům na kole. Jedním z cílů Vašeho pobytu může být mimo jiné i návštěva stezky nad vinohrady. Ta je asi 2 kilometry severovýchodním směrem od Vrbic na Kobylím vrchu. Rozhledna byla otevřena k příležitosti 100. výročí založení Československa a je unikátní svým bezbariérovým přístupem. Z výšky 7,6 metrů budete mít krásný výhled do blízkého okolí, ale také na Pálavu, Lednicko-valtický areál a při troše štěstí uvidíte i vrcholky Alp. Pokud Vás ale láká trošku delší procházka nebo projížďka zakončená tradičnější rozhlednou, můžete vyrazit na rozhlednu Slunečná. Tu najdete asi 6 kilometrů po zelené turistické značce západním směrem od Vrbic v obci Velké Pavlovice. Po vyšlápnutí si 75 schodů se Vám naskytne krásný výhled z 15 metrové výšky. Druhou možností je také procházka po zelené turistické trase až do Bořetic a odtud dále po žluté. Po celkem 6 kilometrech severozápadním směrem dojdete na Kraví horu (272 m n. m.). Zde je 12 metrová dřevěná rozhledna, z jejíhož ochozu uvidíte blízkou obec Němčičky, vodní nádrž Nové Mlýny a v dálce Pálavu. Pokud se vydáte z Vrbic po modré trase do Čejkovic a následně po červené severovýchodním směrem, dojdete po celkem 7 kilometrech k přírodní památce Špidláky.

Pokud se vydáte po modré turistické trase jihovýchodním směrem, dojdete po 5 kilometrech k domečku T. G. MasarykaČejkovicích. V tomto domečku žil T. G. M. za svého mládí a dnes je v něm malé muzeum o jeho životě. V této obci se můžete zastavit na zážitkovou exkurzi do firmy na zpracování čajů, koření a do bylinkové zahrady. Zajímavostí je také labyrint podzemních sklepů templářských rytířů. Prohlídka je možná pouze na objednávku.

Vrbice (okres Břeclav) 3

Kromě oblíbené cykloturistiky a pěší turistiky si můžete zajet do Kobylí a zahrát si tam discgolf. V Němčičkách si můžete v létě zaplavat na koupališti a v zimě zalyžovat na sjezdovkách lyžařského areálu. Oblast Vrbic však patří k těm teplejším oblastem České republiky, takže zimní sporty tu příliš rozšířené nejsou. Pokud holdujete spíš relaxačnímu pobytu, navštivte jedno z wellness center v okolitých obcí a městech.

Ubytování pro každého ve Vrbici

Vrbice je malá obec, která Vám však nabídne různé možnosti ubytování. Pohodlí najdete určitě v některém z penzionů či apartmánů nad vinnými sklípky. Levné ubytování pak můžete najít v soukromí. Trošku jiné bydlení můžete vyzkoušet například v selské chalupě. Nejbližší hotel sa nachází v nedalekých Bořeticích. Přestože se to nemusí na první pohled zdát, je tato oblast velmi žádaná, a to převážně od jara do konce podzimu. Lidé mají rádi cyklistiku, ochutnávky vín, vinobraní i svatomartinské hody. Pokud tedy plánujete Váš pobyt někdy v tomto období, nenechávejte rezervaci ubytování na poslední chvíli.

Vrbice je obec, která se dotýká Slovácka. K této oblasti proto také patří hody, vinobraní, zpěv a cimbálová muzika. V obci se pravidelně konají různé akce, léto je pak ve stylu otevřených sklepů, které lákají na ochutnávky toho nejlepšího, co místní vinaři mají. Proto ať už Vás láká jen víkendový pobyt nebo klasická dovolená, vyrazte na jižní Moravu. Místní kulturu, folklor i okolí si jistě zamilujete.

Názory a doporučení

Lucie Kouřilová (ubytovatel) 18.3.2019
Krásná vinařská obec s mnoho vinnými sklípky.