Loading

Ubytování v Ratíškovicích

(4 objekty + 34 objektů v okolí 25 km)

Ubytování U Jezérka

Ratíškovice, v obci / ve městě, u jezera
Útulné ubytování v domě u rybníka

Penzion U Tomáše

Ratíškovice, mimo obce / města, u potoka
Ubytováni vedle Vinařství sv. Barbora!

Vila Vlasta Ratíškovice

Ratíškovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování v pokojném prostředí!

Ubytování U Zbrodku

Ratíškovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vůně lesa – aktivni dovolená na Moravě

Penzion U Hujňáků

Rohatec (Ratíškovice 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzión U Hujňáků

DJ-Penzion

Vracov (Ratíškovice 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Ratíškovice 8,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Krásné apartmány přímo ve vinařství

Vinný sklep s ubytováním u Štipčáků

Vlkoš (okres Hodonín) (Ratíškovice 9,4 km vzdušně), v rekrea...
Ubytování nad vinným sklípkem

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín) (Ratíškovice 9,4 km vzdušně), mimo obce / města, v chatové os...
Rodinné vinařství s tradicí

Penzion U Kulky

Kyjov (okres Hodonín) (Ratíškovice 10,4 km vzdušně), v obci...
Moderní apartmány v srdci Slovácka
1 - 38 / 38

Ratíškovice

Ratíškovice 1

Velká vesnice a její tajemství

Pokud máte rádi moravskou dobrosrdečnost, nepohrdnete vínem a procházkami v lesích, určitě Vás nalákají Ratíškovice, jedna z nejlidnatějších vesnic v České republice.

Toto půvabné místo najdete v Jihomoravském kraji, v okrese Hodonín, poblíž je známá Strážnice nebo Kyjov. A vězte, že tato obec patří mezi nejstarší v okrese, což znamená, že v ní najdete spoustu zajímavých míst a atrakcí. Určitě se vyplatí zůstat pár dní a užít si krásy této půvabné dědiny.

Jak to všechno začalo

Ratíškovice se honosí archeologickými objevy až z doby mladšího paleolitu. Mamutí stoličkou a kostí se přece nemůže chlubit každý! V Ratíškovicích ale najdeme i další nálezy – nádobu s nářadím z doby bronzové, užitkovou nádobu z doby železné nebo keramiku z doby hradištní a z dob slovanského osídlení. Mezi historiky panuje názor, že první písemná zmínka o obci padla roku 1131, a to ve velmi významném dokumentu. Ten vyhotovil syn prvního českého kronikáře Kosmy a jedná se o první místopis Moravy.

A jak šel čas, patřily Ratíškovice tu markraběti, tu k farnosti, až nakonec samotnému císaři Františku I. Štěpánovi Lotrinskému. Po zrušení roboty byly Ratíškovice věhlasnou zemědělskou obcí a na konci 19. století tu byla postavena cihelna. A nejenom ta!

Ratíškovice 2

Místa v Ratíškovicích a okolí, která stojí za návštěvu

Když přijedete na dovolenou na Hodonínsko, určitě si nenechte ujít římskokatolický farní kostel Sv. Cyrila a Metoděje ve stylu romantismu. Byl postaven jen pár let po cihelně a jistě Vás uchvátí soškou Panny Marie s Ježíškem nebo skleněnou vitráží. Ta zobrazuje Krista, jak žehná lidem v ratíškovickém lidovém kroji.

Hned u kostela se nachází další pamětihodnost, a to hřbitovní brána. Je krásnou ukázkou lidového umění. Taky v okolí Ratíškovic najdete malebné kapličky, kříže nebo pomníky, které Vám obohatí procházky přírodou.

A když budete mít chuť užít si na dovolené v Ratíškovicích chvilku o samotě ve stínu stromů, můžete se schovat do lesa Doubrava. Sednout si na chvíli pod dub a poslouchat zpěv ptáků. Nebo se vydat na sběr hub! A co nesmí o prázdninách chybět? Přece koupání! Vodní nádrž Hliník může navíc posloužit i jako místo pro lovení ryb.

O co byste ale určitě neměli přijít, je návštěva Muzea ve vagónu a zkouška šlapací drezíny. Právě na ní můžete krásně utahat děti a zároveň se kochat krajinou. A když po velkém výletu padne večer a měli byste chuť na víno, bude nejlepší nápad vydat se z Ratíškovic směrem na Milotice. V místě zvaném Nácestek totiž najdete až 100 vinných sklepů s lisovnami. A zcela určitě Vám nějaká dobrá duše otevře vrátka a dá Vám ochutnat lahodné místní víno.

Ratíškovice 3

Že jsou Ratíškovice skvělou volbou na rodinnou dovolenou, Vám potvrdí i různé možnosti vyžití. Koho nejvíce láká pohyb, může si zahrát fotbal, tenis či volejbal. Nebo se vykoupat, a to ve všech ročních obdobích. A kdo je zase spíš na kulturu, jistě si užije místní folklorní slavnosti nebo poslech cimbálovky.

V zimním období nabízí okolí Ratíškovic několik lyžařských areálů. Nejbližším je Ski areál Osvětimany, navštívit můžete i Ski areál Uhřice.

Ratíškovice nabízejí mnoho možností ubytování

S nocováním opravdu nemusíte mít starosti. Podle počtu zajímavostí na Hodonínsku, je v Ratíškovicích i okolí spousta možností ubytování. Kromě hotelů, apartmánů a penzionů najdete i ubytování v soukromí. Můžete si také vybrat, jestli máte chuť na tradiční slovácký styl a zkusit si bydlení v chalupě či hájence.

A pokud budete dobře poslouchat místní, možná uslyšíte nějaká speciální slova, která patří k ratíškovickému nářečí. Jeden obyvatel tu sepisuje slovník místního nářečí, aby se nevytratilo, a už má nasbíraných přes 5500 slov. No a kdoví, třeba budete po návratu z dovolené učit „ratíškovštinu“ i své kamarády!

Názory a doporučení

Jitka Gajdíková (ubytovatel) 24.2.2020
Ratíškovice jsou vinařská obec s malebnými stezkami pro pěší turistiku, kola i kolečkové brusle. Oblíbené je také přírodní koupání v Rybníku Hliník, možnost pronájmu tenisových kurtů a mnohé jiné.
Anna Nováková (ubytovatel) 5.1.2020
Muzeum „Ve vagónu“ a šlapací drezíny (600 m), Slavín (vinné sklepy 1,8 km), Náklo (vrch nad Ratíškovicemi 2,5 km), Státní zámek Milotice (5,8 km), Cyklostezky, Inline bruslení v lese, Rybník Hliník.
lucie Hofmanová (skupina - návštěvník) 16.10.2019
moc