Loading

Ubytování v Radějově

(0 objektů + 31 objektů v okolí 25 km)

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Radějov 4,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Součástí objektu je lanový park Tarzánia

Horské chaty Rojana

Skalica (Radějov 4,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u les...
Stylové chaty u lesa.

Chata Emmy

Skalica (Radějov 5,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, v are...
Ubytování vedle koupaliště pro 64 hosty!

Penzion U Veličky

Strážnice (Radějov 5,9 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Radějov 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Krásné apartmány přímo ve vinařství

Cyklo Ubytování

Vnorovy (Radějov 7,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Nabízí příjemný pobyt na Slovácku.

Juhas dvor

Chropov (Radějov 7,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Chalupa na samotě, dokonalý klid

Chata 4925

Vrbovce (Radějov 8,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Chata s bazénem a kamenným krbem!

Ubytování v soukromí na Dražkách

Vnorovy (Radějov 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování na vinařské cyklostezce!

Vinohradnícky dom

Skalica (Radějov 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, v...
Pobyt s možností ochutnávky vína!
1 - 31 / 31

Radějov

Ráj milovníků přírody

Obec Radějov najdete v okrese Hodonín, na území Jihomoravského kraje, přesně na hranici se Slovenskou republikou. První dochované písemné zmínky o této obci pocházejí z roku 1412. V dnešní době je tato lokalita dobře dostupná, díky svému umístění nedaleko hlavního silničního tahu na Slovensko, který vede přes nedalekou Strážnici. Jedná se o klidnou vesničku, která cestovatele uvítá pohodovou atmosférou a celou řadou možností, jak trávit dovolenou, zejména v přírodě.

Radějov 1

O tom, že Radějov a rekreace k sobě patří, svědčí i to, že na území obce se nachází chatová oblast čítající více než 400 chatek, do kterých se každý rád vrací. V obci je k dispozici vše, co během pobytu potřebuje. Pro nákup základních surovin je samoobsluha a stravování Vám poskytnou místní restaurace, penziony nebo vinárna.

Dominantou obce je novorománský kostel Cyrila a Metoděje, který architektonicky zaujme i ty, kteří se k náboženství nehlásí. Chloubou Radějova je především nádherná krajina a čistá příroda. O tom, že příroda je v Radějově a přilehlém okolí doopravdy krásná přesvědčuje přítomnost přírodní rezervace Kútky, která se rozléhá v rámci katastru obce. Ta turisty z Radějova zaujme unikátní flórou v podobě nádherných květů, zvláštních močálů a potůčků.

Na své si přijdou i milovníci fauny. Skvostem zdejší oblasti je obora, ve které se pohybuje velké stádo daňků, ale při procházkách tady můžete spatřit i další lesní tvory. Na celé okolí můžete pohlédnout hezky shůry z rozhledny Travičná nebo Holý vrch, které se nacházejí v katastru obce. Tady pocítíte tu pravou romantiku a kouzlo přírody. Zajímavostí je Oskorušová stezka, která vede k rozhledně Travičná a podél její cesty je možné ocenit řezbářské umění v podobě vyřezávaných soch ze dřeva.

Zajímavostí, na kterou běžně v jiných obcích nenarazíte, je rosarium, tedy růžová zahrada, kterou se můžete projít a kochat se sbírkou růží nejrůznějších barev a druhů. Radějov samozřejmě nejsou pouze hory a místo krásných procházek v přírodě. Zdejší prostředí potěší i milovníky pestrých dovolených, kdy se každý den podniká něco jiného.

V letních horkých dnech se nabízí možnost osvěžení v místních potocích Radějovka nebo Mandát. Ke koupání vybízí i vodní nádrž Mlýnky, která je zajímavá tím, že jejím středem prochází státní hranice Slovenskem. Radějov se nachází v Jihomoravském kraji, který je proslulý vinařskou tradicí a v Radějově tomu není jinak. Na úbočí kopců nad vesnicí jsou vinohrady, jejichž plody můžete následně degustovat ve zdejší vinárně.

Dovolená v Radějově = dovolená v sousedství Bílých Karpat

Radějov je skvělá základna pro start Vašich výletů do přírody, protože se rozkládá na úpatí Bílých Karpat a zároveň Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. CHKO Bílé Karpaty je mimo jiné domovem největšího počtu druhů orchidejí ve střední Evropě.

Radějov 2

To je opravdový unikát, který stojí za to udělat si výlet do hor. Výlety do hor mohou být, jak pěší, tak cyklistické. Na své si během dovolené v Radějově přijdou náročnější turisté, kteří mohou zdolávat vrcholy Bílých Karpat, ale také rekreační milovníci procházek v krásné přírodě.

Pokud jste vyrazili na dovolenou v zimě, tak můžete horské prostředí využít k zimním sportům. Do místních lesů můžete vyrazit na běžkách. Upravené trasy pro běžkaře jsou rozprostřeny po celém území Bílých Karpat.

Pokud rádi relaxujete na sjezdovkách, v tak dojezdové vzdálenosti do 50km z Radějova se nacházejí lyžařské ski areály Filipov a Nová Lhota. Hory v okolí Radějova doopravdy nabízejí různorodou zábavu a zážitky. Pokud jste se rozhodli pro ubytování v Radějově, tak máte vynikající startovní pozici pro výlety do nedalekých měst, což může být po pobytu v klidném a tichém Radějově příjemná změna.

Kam byste tedy mohli vycestovat? Pokud Vás lákají historické památky, určitě si oblíbíte nedaleké město Strážnice, které se nachází přibližně 5 km od Radějova. Strážnice se může pochlubit historickým centrem a jeho dominantou je Strážnický zámek. Dalšími pozoruhodnými monumenty jsou Skalická a Veselská brána. Během dovolené v Radějově si můžete také naplánovat výlet za vínem a vycestovat do nedalekého Bzence, případně dalších jihomoravských vesniček, které jsou známé vinařskou tradicí.

Pobyt v Radějově se může proměnit také v zahraniční dovolenou, protože jen 15km vzdálené je slovenské město Skalica, kde je k vidění mnoho církevních památek – především klášter Františkánů. O necelých 10km dále je město Holič s dominantou v podobě Holičského barokního zámku, který byl původně vodním hradem. Toto místo stojí za návštěvu – dovolená v tomto koutu republiky je doopravdy plná různorodých možností.

Radějov 3

Možnosti ubytování v Radějově

Je samozřejmostí, že po tolika aktivitách, která Vás v Radějově a okolí čekají, budete potřebovat místo, kde si odpočinete a naberete síly pro další akce. Ubytování v Radějově je možné zajistit v mnoha podobách a možná Vás až překvapí, kolik možností ubytování se zde nabízí.

Ve zdejší chatové oblasti je možné si pronajmout menší chatku, která je vhodná pro rodinnou dovolenou. Můžete se také usadit v kempu na břehu přehrady Mlýnky. Pokud se chystáte na větší akci, je možné pronajmout si chalupu nebo roubenku, což Vám dokonale navodí atmosféru života na vesnici. Několik rekreačních chalup v Radějově si můžete pronajmout kompletně pro sebe, takže budete mít svůj klid a pohodu.

Další možností bydlení během dovolené je privátní ubytování v soukromí. A jestli o sebe chcete nechat na dovolené pečovat, tak můžete využít služeb některého ze zdejších penziónů, které poskytují různé úrovně služeb, což také odpovídá různým cenovým úrovním. Na výběr jsou pokoje, případně možnost pronajmout si celý apartmán. Každý si tedy může najít právě tu svou ideální variantu ubytování.

Poměrně vysoký počet ubytovacích zařízení v této malé vesničce je důkazem, že turisté zde mají své místo a zdejší krásná příroda je přitahuje. Nechte se do Radějova přitáhnout i Vy!