Loading

Ubytování v Uherském Hradišti

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště, v obci / ve městě, u aquaparku
Ubytování v centru za příznivou cenu

Ubytování na Slovácku

Staré Město (okres Uherské Hradiště) (Uherské Hradiště 1,5 km vzdušně), v obci / ve...
Moderně zařízené pokoje na Slovácku

Rekreační areál Skleníky Spytihněv

Spytihněv (Uherské Hradiště 7,9 km vzdušně), v obci / ve měs...
Sportovní vyžití všeho druhu

Chata Zdenka

Buchlovice (Uherské Hradiště 10,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okr...
Stylová chata u lesa s krbem a saunou

Pohádkový srub

Salaš (Uherské Hradiště 11,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Srub u lesa s vlastním rybníkem!

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou (Uherské Hradiště 13,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

Resort Rybníček

Blatnice pod Svatým Antonínkem (Uherské Hradiště 14,4 km vzdušně), na okraji obce...
WELLNESS AREÁL kde Vám bude fajn :-)

Penzion Chřiby

Staré Hutě (Uherské Hradiště 14,6 km vzdušně), na okraji obc...
Pokoje a apartmány v penzionu v Chřibech

Penzion Hostějov

Hostějov (Uherské Hradiště 15,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička (Uherské Hradiště 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno
1 - 11 / 11

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště 1

Uherské Hradiště je město, které leží ve Zlínském kraji, zhruba 23 km od Zlína. Zároveň se jedná o okresní město okresu Uherské Hradiště a centrum kultury na Slovácku.

V blízkosti města je také Uherský Brod, který je proslulý výrobou zbraní České zbrojovky a město Napajedla, které je známé pro svůj pozdně barokní zámek s přilehlými zahradami.

Od pazourku k bohatému folklóru

Oblast Uherského Hradiště byla osídlena ještě dřív, než zdejší zemědělci objevili kouzlo, které s sebou přináší pěstování vinné révy. Podle archeologických poznatků byli prvními obyvateli na tomto území lovci ze starší doby kamenné. O něco později vedla tady řada obchodních stezek a v 9. století zde stávala pevnost s propracovaným opevněním.

Ve středověku se v této oblasti odehrávaly rozsáhlé nájezdy a rabování, což motivovalo kněží z nedalekého Velehradu, aby u krále žádali o lepší obranu území. V roce 1257 bylo na jednom z říčních ostrovů vybudováno opevněné město, které hrálo nezanedbatelnou obrannou funkci v širokém okolí. Jméno Uherské Hradiště město získalo až v roce 1587.

V roce 1937 byla ve městě uvedena Výstava Slovácka 1937, která výrazně napomohla ke zvýšení zájmu o tento region. V Uherském Hradišti sídlí budova Slováckého muzea.

Co by Vám v Uherském Hradišti nemělo uniknout?

Jednou z nejvýznamnějších památek na území města je Výšina sv. Metoděje. Jedná se o místo velmi bohaté na archeologické nálezy z období Velkomoravské říše. Ve druhé polovině 20. století zde Vilém Hrubý odkryl pozůstatky kostela z 9. století. Nedaleko kostela bylo objeveno i rozsáhlé pohřebiště. Spekuluje se o tom, že by na tomto místě mohly ležet i pozůstatky jednoho z věrozvěstů.

Uherské Hradiště 2

Za Vaši návštěvu také stojí kostel Narození Panny Marie, který byl vybudován v 15. století. Kromě bohaté výzdoby a kněžiště můžete v kostele obdivovat dochované gotické okno nebo novogotický oltář.

Měli byste navštívit i galerii Slováckého muzea, která se zaměřuje na expozice orientované na tématiku jihovýchodní Moravy. V galerii si můžete prohlédnout jak malby a grafiky, tak sochy od místních umělců, převážně z doby 19. a 20. století.

Možnosti vyžití v Uherském Hradišti

Během letních měsíců šlápněte do pedálů a projeďte se po cyklostezce, která vede okolo Baťova kanálu. A až Vás kolo přestane bavit, můžete se nalodit a vychutnávat si krásy okolí z paluby lodi.

Pokud si budete chtít odpočinout, k dispozici je Vám Aquapark Uherské Hradiště. V jeho areálu je řada bazénů (včetně plaveckého a vyhřívaného), brouzdaliště, tobogán, venkovní sportoviště a wellness zóna.

Během zimních měsíců tato oblast nabízí široké sportovní vyžití v celé řadě lyžařských středisek. Nedaleko města se nachází lyžařský areál Mendl Ski Břestek, který je pro svůj mírný sklon svahu určen především pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Areál nabízí školu lyžování pro děti i dospělé. V případě nepříznivých podmínek je svah uměle zasněžován.

Velmi vyhledávaným střediskem je Ski Park Osvětimany, který nabízí dvě sjezdovky (jednu pro děti), půjčovnu lyží, lyžařskou školu a umělé zasněžování svahu v případě nedostatku sněhové pokrývky.

Uherské Hradiště 3

Široká nabídka ubytování v Uherském Hradišti

Město Uherské Hradiště nabízí široké možnosti cenově dostupného ubytování. Vybrat si můžete ze zařízení typu Bed & Breakfast, hostelů, hotelů, penzionů, privátůapartmánů.

Na území města je možné využít nabídky ubytování ve venkovském domě, v okolí také v chatách a chalupách. Řada těchto zařízení nabízí wellness pobyty, bezbariérový přístup, možnost ubytování se zvířaty či dobíjecí stanici pro elektromobily.

Slovácko je region, který stojí za to objevit. A proč nezačít tím, že se osobně seznámíte s jeho středem? Víno, nádherná příroda i bohaté vyžití si Vaše srdce získají dříve, než stačíte říct "demižon".

Názory a doporučení

Anna Hradilova (sólo host - návštěvník) 14.9.2019
prijemne