Loading

Ubytování ve Vracově

(1 objekt + 23 objektů v okolí 25 km)

DJ-Penzion

Vracov, v obci / ve městě, v centru města
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Vinný sklep s ubytováním u Štipčáků

Vlkoš (okres Hodonín) (Vracov 4,7 km vzdušně), v rekreační o...
Ubytování nad vinným sklípkem

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín) (Vracov 4,8 km vzdušně), mimo obce / města, v chatové osadě
Rodinné vinařství s tradicí

Ubytování U Jezérka

Ratíškovice (Vracov 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u jezera
Útulné ubytování v domě u rybníka

Ubytování U Zbrodku

Ratíškovice (Vracov 6,6 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Vůně lesa – aktivni dovolená na Moravě

Penzion U Tomáše

Ratíškovice (Vracov 6,8 km vzdušně), mimo obce / města, u potoka
Ubytováni vedle Vinařství sv. Barbora!

Penzion U Kulky

Kyjov (okres Hodonín) (Vracov 7,5 km vzdušně), v obci / ve m...
Moderní apartmány v srdci Slovácka

Vila Vlasta Ratíškovice

Ratíškovice (Vracov 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování v pokojném prostředí!

Penzion Hostějov

Hostějov (Vracov 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Penzion U Hujňáků

Rohatec (Vracov 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzión U Hujňáků
1 - 24 / 24

Vracov

Vracov 1

Vracov, obec ve vinařském ráji

Vracov je městečko v Jihomoravském kraji, konkrétně v okrese Hodonín. Blízko je také město Kyjov a Bzenec. Vracov má velmi dobrou polohu, co se týče dopravy. Do města jezdí několik autobusových spojů a rovněž zde vede železnice. Veřejná doprava se Vám bude určitě hodit, pokud se rozhodnete degustovat produkci zdejších vinařů, protože pokud ochutnáte, už si za volant nesednete. Ve Vracově se snoubí moderní služby s tradicemi, které zde přetrvávají už desítky let. Pojďme se podívat co hledat ve Vracově, v okolí a kde by se dalo dobře ubytovat.

Vracov, historie a rekreace

Toto město bylo v minulosti významným centrem zdejšího regionu. První písemné zmínky sahají do 13. století. V tomto období byl Vracov důležitým místem, které by se dalo označit i jako krajské město. Postupně význam Vracova klesl, zůstal malým, malebným a klidným městečkem.

Z dob dřívějších se zachoval kostel svatého Vavřince, který je dominantou a nejstarší stavbou ve městě. Najdete zde i domky stojíci na svém místě už několik stovek let. Podstatně mladší, než kostel je křížová cesta se 14 kříži v zahradě u kostela. Vracov je především moderní město, kde se hodně investuje do občanské vybavenosti, ze které samozřejmě těží i turisté.

Například v létě oceníte zdejší moderní letní koupaliště s plaveckým a dětským bazénem, sportovištemi a službami. Pokud se chcete koupat v přírodě, tak je zde Vracovský rybník. Všichni, kdo máte rádi vláčky a třeba jste i stavěli železnice a kupovali si modely vláčků, tak ve Vracově nesmíte vynechat návštěvu zahradní železnice. Tady se na 600 m železnice prohánějí tři vlakové soupravy, které projíždějí třemi zastávkami. Prohlédnete si zde železniční provoz.

Na své si přijdou také fanoušci turistiky. Z Vracova vedou dvě turistické trasy, žlutá a zelená. Vydejte se do okolních lesů, které postupně stoupají, především z jihu, kde vrcholky rostou do Dolnomoravského úvalu. Jestli dáváte přednost jízdě na kole, tak městem prochází cyklotrasa Moravská vinná. Tím se dostáváme k tomu, co do Vracova táhne mnoho turistů – víno. Na severu Vracova se nachází vinohrady.

Vracov 2

Dá se nimi krásně procházet, případně projet na kole. Večer pak můžete strávit ve vinném sklípku. Když jsme u těch vinných sklepů, tak ve Vracově se nachází sklepy s existencí dlouhou několik století. Tyto Habánské sklepy jsou zajímavé tím, že je často využívá vícero vinařů a mají několik dlouhých chodeb, které se sbíhají na tzv. náměstí, kde probíhají degustace.

Kromě vinných sklípků jsou zde také restaurace, hospůdky, samoobsluhy, lékárna. Pokud bude chtít tipy, jak strávit volný čas v okolí, zajdete pro doporučení do zdejšího informačního centra. Anebo číst dále náš článek.

Zajímavosti a výlety v okolí Vracova

Navnadilo Vás víno a degustace ve Vracově a chcete ochutnat různé odrůdy od dalších vinařů? Tak můžete pokračovat v návštěvě vinařství v okolních vesnicích. Hned v sousedství Vracova je Bzenec, který je produkcí vína vyhlášený. Kromě dobrého pití si také prohlédněte město a zámeček Bzenec i jeho krásné přilehlé zahrady.

Ti, kteří si na dovolenou vzali kola, mohou vyrazit na výlety po zdejších cyklotrasách. Jedna z nich vede do Milotic, kde stojí renesanční zámek Miloticefrancouzským parkem. Vydáte-li se opačným směrem, za cíl výletu si stanovte Uherský Ostroh. Centrum tohoto města tvoří městská památková zóna, jejíž součástí jsou měšťanské domy, náměstí sv. Ondřeje a stejnojmenný kostel. Dominantou je zámek Uherský Ostroh. Je možné si ho prohlédnout v rámci komentované prohlídky. Městem protéká Baťův kanál a v centru je přístaviště, kde se můžete i s koly nalodit a přesunout se v rámci putování po Moravě - například do Veselí nad Moravou. Tady je další zámek, zámecký park, lanové centrum, hvězdárna a historická část města, která stojí za procházku a prohlídku. Tato část města stojí na řece Moravě a svými větvemi i kanály připomíná Benátky.

Jestli rádi vyhledáváte historické památky, určitě nevynechejte návštěvu hradu Buchlov a zámku Buchlovice. Pro změnu ti, kteří holdují přírodě a zejména fauně, tak si vychutnají návštěvu ZOO Hodonín. Takovou mini ZOO je i Živá voda Modrá, kde se v proskleném tunelu dostane pod hladinu rybníka a vychutnáte si vodní svět z nevšedního pohledu. V Modré najdete taky archeoskanzen, který imituje sídliště z období Velké Moravy. Najdete zde dobové stavby, řemesla a ukázky z vykopávek.

Po celý rok funguje také aquapark Uherské Hradiště. Kromě klasických bazénů, tobogánu a vodních atrakcí Vás potěší venkovní vyhřívaný bazén, kde se okoupete celoročně pod hvězdnou oblohou, což při jasné noci bude opravdu nádherný zážitek.

Vyloženě v zimním období se nedaleko Vracova dají najít také ski areály, které vyhledávají lyžaři z širokého okolí. Jedním z nich je lyžařské středisko Stupava, kde najdete tři vleky a pět sjezdovek, od té nejméně náročné pro výcvik dětí, až po náročnější pro lyžaře a snowboardisty. Ve Ski Parku Osvětimany jsou sice jen dva vleky a dvě sjezdovky, ale zato zde nabízejí delší sjezd. Samozřejmě oba areály disponují službami jako ski servis, škola lyžování, restaurace, parkoviště apod.

Vracov 3

Turismus v okolí Vracova vyloženě vzkvétá a zdejší region je plný atrakcí. Tady jsme vyjmenovali několik, které jsou blízko a jsou poměrně známé, ale Vy určitě najdete ještě další zajímavá místa.

Ubytování ve Vracově

Co se bydlení týče, tak ve Vracově je několik možností. Jednou z nejzajímavějších možností je jednoznačně bydlení u vinařů poblíž vinného sklepa, který je často součástí ubytovacího zařízení. To je varianta, kdy si pronajmete ubytování v soukromí a součástí pobytu máte i degustaci a další služby.

Hledáte spíše levné ubytování? Využijete ubytování ve zdejší turistické ubytovně. Ta nabízí hlavně pohodlí, ale bez dalších služeb. Jestli jste zvyklí na jistý komfort a služby s tím spojené, tak si určitě vyberete z nabídky penzionů nebo apartmánů. Pokud chcete hospodařit sami a mít svůj klid, tak si pronajměte chatu nebo chalupu. Ubytovacích kapacit je ve Vracově víc než dost, stačí vybrat tu pravou pro Vás a směle začít plánovat dovolenou zalitou sluncem, dobrou atmosférou a vínem.