Loading

Ubytování v Hostějově

(1 objekt + 18 objektů v okolí 25 km)

Penzion Hostějov

Hostějov, na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Chata Zdenka

Buchlovice (Hostějov 6,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chata u lesa s krbem a saunou

DJ-Penzion

Vracov (Hostějov 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centr...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín) (Hostějov 7,9 km vzdušně), mimo obce / města, v chatové osadě
Rodinné vinařství s tradicí

Vinný sklep s ubytováním u Štipčáků

Vlkoš (okres Hodonín) (Hostějov 7,9 km vzdušně), v rekreační...
Ubytování nad vinným sklípkem

Penzion U Kulky

Kyjov (okres Hodonín) (Hostějov 10,4 km vzdušně), v obci / v...
Moderní apartmány v srdci Slovácka

Penzion Chřiby

Staré Hutě (Hostějov 10,9 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Pokoje a apartmány v penzionu v Chřibech

Pohádkový srub

Salaš (Hostějov 12,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Srub u lesa s vlastním rybníkem!

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou (Hostějov 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

Ubytování na Slovácku

Staré Město (okres Uherské Hradiště) (Hostějov 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Moderně zařízené pokoje na Slovácku
1 - 19 / 19

Hostějov

Hostějov 1

Za perfektní dovolenou do Chřibů

Pokud plánujete dovolenou ve Zlínském kraji, nemusíte se do něj zanořit nijak hluboko. Za návštěvu totiž stojí i jeho hranice s Jihomoravským krajem. Ta se Vám odvděčí kopcovitým a zalesněným terénem, který protíná mnoho řek, rybníků a jezer. Abyste vytěžili z této pozice co nejvíce, doporučíme Vám prázdninový pobyt v obci Hostějov, která je součástí malebného okresu Uherské Hradiště.

Hostějov je situován do úrodné roviny, přímo na hranici s jižní Moravou. Tuto scenérii dost významně převyšují Chřiby, jejichž zalesněné vrcholy máte doslova na dosah ruky. Výhodou této pozice je skutečnost, že nejsou jen krásné na pohled. Skrývají v sobě několik čarokrásných zákoutí, která rozhodně stojí za to navštívit. Téměř za humny je třeba přírodní rezervace Holý kopec, který je chráněný kvůli výskytu vzácných rostlin a ptáků.

Jestli se rozhodnete vydat kousek dál, narazíte i na rezervaci Smutný žleb. Z ní už je to, co by kamenem dohodil na rozhlednu Brdo. Velmi romantická je i Jeřabčina skála – Venušina miska. Také by Vás nemělo překvapit, že při průchodu lesem narazíte na relativně vysoké množství studánek. V případě, že byste se chtěli podívat i do dalších blízkých středisek, můžete si vybírat z destinací, kterými jsou Osvětimany, Buchlovice a Uherský Ostroh.

Nelehký život vinařů a rolníků

První dochovaná písemná zmínka o Hostějově pochází z 2. poloviny 14. století. I přes tuto skutečnost se traduje, že mohl být založený o dvě až tři století dříve. Archeologické nálezy taktéž potvrdili, že v okolí Chřibů žili lidé už o několik tisíc let dříve. Není tedy vyloučeno, že se zástupci starověkých civilizací mohli pohybovat i na místě dnešní obce.

Co se týče života obyčejných lidí, ten nebyl nijak poklidný. I když se živili hlavně zemědělstvím a vinařstvím, byli téměř neustále ohroženi vpády cizích vojsk. Kromě Turků tudy prošli i Uhrové a několik dalších armád. Na Hostějově se podepsala i třicetiletá válka a několik epidemií, kvůli kterým měl dlouho na mále. S postupným rozvojem společnosti se ale situace nakonec stabilizovala, takže se Hostějov stal příjemným cílem výletníků napříč Moravou.

Co v Hostějově podniknout?

Hostějov 2

Hostějov nebyl nikdy příliš významným kulturním střediskem. Tomu odpovídá i množství památek, které v něm najdete. Mezi ně můžeme zařadit jen malou kapli a kamenný krucifix. Během několika málo minut ale dojedete k hned několika krásným hradům a zámkům, z nichž některé se nacházejí na území Jihomoravského kraje.

Blízko Hostějova je například hrad Buchlov a zámek Buchlovice. Velmi oblíbeným cílem výletníků je také zámek Milotice, nebo zámek v Uherském Ostrohu. U něj se během letní sezóny pořádají pravidelné plavby po Baťově kanále. Hezký den prožijete i ve Veselí nad Moravou, ve kterém je dobře udržovaný zámecký park. V centru Veselí je také Městské muzeum a hvězdárna.

Za Vaši pozornost rozhodně stojí i Staré Město a Uherské Hradiště, které jsou prakticky hned vedle sebe. Největší atrakcí Starého Města je KOVOZOO, která vystavuje různé výrobky z použitých součástek. Poutavé a zároveň poučné je i Slovácké muzeum, ve kterém je Památník Velké Moravy. V Uherském Hradišti je taktéž mariánský sloup a Matyášova brána.

Tipy, kam se vydat za sportem

V Hostějově není žádné sportovní centrum, jehož služeb by bylo možné využít. Určitě si tedy vezměte na dovolenou kolo. Také jsou tu dobré podmínky pro provozování pěší turistiky. V Osvětimanech je fotbalové hřiště, běžecká dráha a hřiště s umělým povrchem. Můžete se ale uchýlit i do rekreačního střediska Ječmínek, které je v bezprostřední blízkosti přehrady Osvětimany. Ta Vám umožní jak rybaření, tak koupání. Kdo bude mít zájem, vyzkouší si tu i lezení po skalách. Rekreační středisko Vám pak nabídne i několik vlastních hřišť.

Hodně aktivit v Hostějově najdete i v zimě. Jen několik minut od obce je moderní lyžařské středisko Osvětimany. Druhé má Mendl-ski Břestek. Trojlístek uzavírá sjezdovka ve výše položené Stupavě. Když to situace dovolí, v nížinách lze velmi pohodlně běžkovat. Nudit se tu tedy rozhodně nebudete.

Hostějov 3

Hostějov z pohledu ubytování

Hostějov nemá ani jedno kolektivní ubytovací zařízení. Proto Vám doporučíme, abyste se porozhlédli po pronájmech chalup a rekreačních chat. V okolních obcích není problém sehnat ani cenově dostupné ubytování v privátu. Pokud ale toužíte po naprostém pohodlí, které by si mohlo konkurovat s Vaším domovem, zvolte si penzion nebo apartmán v některém z větších měst.

Hostějov dokáže poměrně úspěšně těžit z výhod svého okolí. Zároveň je v něm perfektní klid, který Vám jiné destinace nemohou nabídnout. Proto na nic nečekejte a vydejte se vstříc všem zážitkům, které na Vás v Hostějově čekají.

Názory a doporučení

Lenka Stöhrová (ubytovatel) 2.4.2020
Malebná malá vesnička na vás dýchne dávnými časy, klidem a nebem plným hvězd.