Loading

Ubytování ve Strážnici

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Veličky

Strážnice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Strážnice 3,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Krásné apartmány přímo ve vinařství

Cyklo Ubytování

Vnorovy (Strážnice 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Nabízí příjemný pobyt na Slovácku.

Ubytování v soukromí na Dražkách

Vnorovy (Strážnice 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování na vinařské cyklostezce!

Wellness Selský Domek Kněždub

Kněždub (Strážnice 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u jezera
Romantická tradiční chalupa s wellness

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Strážnice 8,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Součástí objektu je lanový park Tarzánia

Chaty Petr a Luboš u Moravy

Veselí nad Moravou (Strážnice 8,3 km vzdušně), mimo obce / m...
Rybaření, odpočinek, koně, restaurace..

Horské chaty Rojana

Skalica (Strážnice 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Stylové chaty u lesa.

Chata Emmy

Skalica (Strážnice 8,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, v a...
Ubytování vedle koupaliště pro 64 hosty!

Penzion U Hujňáků

Rohatec (Strážnice 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzión U Hujňáků
1 - 26 / 26

Strážnice

Strážnice 1

Strážnice je jihomoravské městečko, které má nejen zajímavou historii a řadu památek, ale nachází se také v krásné lokalitě s přírodou, která je ideální pro výlety. Na své si zde přijdou jak milovníci kultury a sportovních aktivit, tak rodiny s dětmi, které zde mohou podnikat zábavné výlety po zajímavostech v okolí obce.

Historie Strážnice se spoustou unikátních památek

Strážnice je město v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji. Leží na levém břehu říčky Veličky, 5 km severovýchodně od Hodonína a nedaleko hranic se Slovenskem. První zmínka o obci pochází ze 14. století, ale podle archeologických průzkumů byla oblast osídlena mnohem dříve. Hrad Strážnice byl vystavěný již kolem roku 1260. Tato původně gotická stavba byla později přestavěna do podoby renesančního zámku, který nese také stejný název jako samo město a obklopují je zámecké zahrady.

V první polovině 15. století došlo k velkému architektonickému rozvoji Strážnice. Byl zde postaven kostel sv. Martina, jehož bílou věž můžete dodnes obdivovat nebo opevnění vodním příkopem a hliněným valem s vestavěnými kamennými branami, ze kterých se dochovali později vybudované stavby Skalická brána a Veselská brána.

Strážnice 2

Jako milovníky historie Vás jistě také osloví Průžkův mlýn, který patří mezi nejstarší zástavby města, židovská synagoga se hřbitovem nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ve Strážnici můžete také navštívit kapli svatého Rocha a také pomník lesníka Maxmiliána Haigera, kterého tu v 19. století zastřelili pytláci.

Ve Strážnici je vždy o zajímavé aktivity postaráno

Další možnost, jak poznat historii města, Vám přináší nedaleký Skanzen Strážnice s ukázkou lidové architektury, lidových řemesel a dokonce s původními odrůdami plodin. Skanzen nabízí mnoho programů pro děti i dospělé a jeho součástí je rovněž areál technických staveb na vodní pohon a vinohradnických staveb. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál, který byste si také neměli nechat ujít.

V blízkém okolí Strážnice je možné se vydat na pěší nebo cyklistický výlet například za ochutnávkami vína nebo za krásami přírody jižní Moravy. Zdejší krajinu můžete pozorovat z pár kilometrů vzdálené dřevěné rozhledny Holý vrch nebo z rozhledny Travičná, která slouží rovněž jako vysílač. Mezi zajímavá místa v dojezdové vzdálenosti, která rozhodně stojí za návštěvu, patří ZOO Hodonín, jedna z nejmladších zahrad v ČR s přírodním rázem, Muzeum v přírodě Rochus či mohutný královský hrad Buchlov.

Strážnice 3

Poblíž města se můžete v létě vykoupat v řece Moravě, rybníku Cihelna Lužice, stejně jako na místním koupališti. Zajít můžete i na koupaliště v Hodoníně a vnitřní areál pro koupání nabízí nedaleký Aquapark DelfínUherském Brodě a Aquapark Uherské Hradiště. Pro zimní sporty jako je lyžování, běžky nebo snowboard využijte Ski Park Osvětimany a Skipark Filipov, jež se nacházejí v příjemné dojezdové vzdálenosti. V obou najdete sjezdovky pro začátečníky i pokročilé, běžecké tratě nebo možnost večerního lyžování.

Bohaté možnosti ubytování ve Strážnici a okolí

Ubytování můžete sehnat přímo v obci Strážnice i v jejím nejbližším okolí. Najdete zde krásné hotely a penziony i ubytovny. Pokud chcete samotu a klid, pronajměte si soukromý apartmán či jednu z chat a chalup. Ty bývají dobře zařízené a komfortní. Samozřejmostí jsou pak autokempy pro stany a karavany i kempy s chatkami. Ty se obvykle nacházejí poblíž vodní plochy a mají i vlastní pláž s hezkým přístupem do vody. Na výběr máte z opravdu široké nabídky.

Ať už hledáte místo pro klidnou nebo aktivní dovolenou nebo Vás více zajímá spíš historie a moderní zajímavosti, obec Strážnice je tím pravým místem pro Vaši dovolenou. Najdete zde zábavu v létě i v zimě. Samozřejmostí je celá řada ubytovacích kapacit a také dobré zázemí v podobě mnoha restaurací a turistických atrakcí.