Loading

Ubytování v Nové Lhotě

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Turistická ubytovna Nová Lhota

Nová Lhota, v obci / ve městě
Turistická ubytovňa Nová Lhota sa nachád

Chata Kolečko

Stará Myjava (Nová Lhota 5,4 km vzdušně), v rekreační oblast...
Chata přímo u lesa, přehrady a vleku

Chata Adam

Stará Myjava (Nová Lhota 5,7 km vzdušně), v rekreační oblast...
Chata s krbem v krásném prostředí

U Hučku

Stará Myjava (Nová Lhota 6,4 km vzdušně), na okraji obce / m...
Při delším pobytu než 3 dny velké slevy!

Ubytování v soukromí Samuel

Stará Myjava (Nová Lhota 8,1 km vzdušně), na okraji obce / m...
Nově zrekonstruovaný rodinný dům u lesa

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava (Nová Lhota 9,1 km vzdušně), na okraji obce / m...
Pěkná chalupa v tichém prostředí

Ubytovanie Na mlyne

Stará Myjava (Nová Lhota 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové apartmánové ubytování!

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička (Nová Lhota 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno

Penzion Ekovinice Kostelanský

Lipov (Nová Lhota 10,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion, výhodná cena, naše víno

Chalupa Bzince pod Javorinou

Bzince pod Javorinou (Nová Lhota 10,9 km vzdušně), v rekreač...
Rodinná chaloupka v přírodě pro každého
1 - 17 / 17

Nová Lhota

Nová Lhota 1

Na hranicích Slovenska

Láká Vás příroda státní hranice se sousedním Slovenskem? Není se čemu divit. Její zalesněné vrcholy si dokázaly získat nejednoho z nás. Pokud to s jejím poznáváním myslíte vážně, zkuste se zamyslet nad tím, zda si pro letošní prázdniny nevyberete Jihomoravský kraj. Konkrétně pak okres Hodonín, který se Slovenskou republikou přímo sousedí. Právě do něj je zasazena obec Nová Lhota, která by měla být cílem Vaší cesty.

Už během příjezdu Vás Nová Lhota uchvátí svou čarokrásnou krajinou. Spadá totiž do oblasti Bílé Karpaty, které jsou známé svými loukami a téměř nekonečným lesním porostem.

Ať už se vydáte kterýmkoliv směrem, během okamžiku stanete i na některém z kopců, který Vám nabídne nevídaně široký rozhled do dalekého okolí. Během pobytu si prohlédněte i národní přírodní rezervaci Jazevčí, která je domovem chráněných druhů rostlin. Také v ní vyvěrá několik minerálních pramenů. Jen kousek od ní je rezervace Porážky a rezervace Dolnoněmčanské louky. Na ty navazují ještě Bahulské jámy. Z okolních středisek Vám doporučíme návštěvu Velké nad Veličkou, Blatnice pod Svatým Antonínkem a Veselí nad Moravou.

Nejvyšší obec Horňácka

První písemná zmínka o Nové Lhotě pochází z konce 16. století. Za takto pozdní osídlení mohl velmi náročný terén, který se zalidnil v porovnání s níže položenými oblastmi až druhotně. Vzhledem k hojnosti lesů plných dřeva se tu lidé živili lesními pracemi, které zahrnovaly i kácení stromů a jejich zpracování na dřevo. V okolních obcích se v pozdějších staletích těžil i kvalitní vápenec.

Zdejší osadníci ale měli i vztahy se sousedními Slováky. Tuto tradici pravidelně demonstrují kulturní a společenské akce, které i dnes navštěvují turisté z obou směrů hranice.

Nová Lhota 2

Co jde v Nové Lhotě podniknout?

Dominantou Nové Lhoty je kostel sv. Matouše, po kterém následuje zvonice. Dále tu uvidíte i několik křížů, tradiční lidová stavení a netradičně řešenou kapli vnitřního ticha. Ta je vytvořená z volně stojících stromů. Vznikla před několika lety a v současné době se počítá i s jejím dalším stavebním vývojem.

Když Vás přepadne nuda, udělejte si půl nebo celodenní výlet do Veselí nad Moravou. Začít můžete procházkou v zámeckém parku. Posléze pokračujte dál do Městského muzea. Velmi atraktivní program pro Vás připraví i Strážnice. S dětmi si prohlédněte Veselskou a Skalickou bránu a jděte dále až k vyhlášenému skanzenu.

Také ale podnikněte výlet do zámku v Uherském Ostrohu, který má netradičně zařízené podzemí. Jeho hlavním motivem jsou fantasy světy, které budou bavit všechny příznivce tohoto specifického žánru. Zakrátko dorazíte i k oblíbenému zámku Milotice. Nabitý program slibuje i zastávka u hradu Buchlov a u zámku Buchlovice. Méně známou pamětihodností lokálního významu je také zřícenina hradu Cimburk.

Užitečné tipy pro aktivní sport

Vzhledem k okolnímu terénu neprohloupíte, když si na dovolenou přibalíte horské kolo nebo nordic walkingové hůlky. Vezmete-li si s sebou na prázdniny míč, budete moci využít i plochu obecního fotbalového hřiště. V části Vápenky sa nachází rekreační střediskom kde není problém ani rybařit. Také je zde fotbalové, volejbalové a nohejbalové hřiště. Rodiny s malými dětmi určitě ocení i malý ZOO koutek, ve kterém si prohlédnou běžná domácí zvířata. Za celoročním koupáním si vyjeďte do aquaparku v Uherském Hradišti nebo do Aquaparku Delfín, který na Vás čeká v Uherském Brodě.

Nová Lhota 3

Ze zimních středisek je Vám nejblíže Skicentrum Filipov. Také se můžete přesunout do lyžařského střediska Stupava, Ski Parku Osvětimany nebo ke sjezdovce, kterou provozuje Mendl-ski Břestek. Když si sjedete trochu níž, budete moci i běžkovat. Rozhodně neuděláte nic špatného ani v případě, že dětem přivezete sáňky.

Ubytování v Nové Lhotě pro všechny cestovatele

Přímo v centru Nové Lhoty funguje menší rodinný hotel. Kdo má hlouběji do kapsy, ten jistě přivítá cenově dostupnou turistickou ubytovnu. Samozřejmostí jsou tady i penziony a chalupy, chaty či roubenky, některé z nich jsou součástí portfolia rekreačního střediska ve Vápenkách. Můžete si ale zařídit i pronájem plně vybaveného apartmánu nebo privátu.

Nová Lhota je dosud neobjeveným divem jižní Moravy. Zároveň jde o kulturně velmi bohaté místo, které si Vás získá svou neotřelou tradicí. Uvidíte, že se tu budete mít doslova jako v bavlnce.

Názory a doporučení

Radka Lamačová (skupina - návštěvník) 1.8.2019
Prostě Morava, krásné okolí