Loading

Ubytování v Blatnici pod Svatým Antonínkem

(1 objekt + 19 objektů v okolí 25 km)

Resort Rybníček

Blatnice pod Svatým Antonínkem, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
WELLNESS AREÁL kde Vám bude fajn :-)

Penzion Ekovinice Kostelanský

Lipov (Blatnice pod Svatým Antonínkem 4,1 km vzdušně), na ok...
Rodinný penzion, výhodná cena, naše víno

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička (Blatnice pod Svatým Antonínkem 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou (Blatnice pod Svatým Antonínkem 5,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

Penzion U Veličky

Strážnice (Blatnice pod Svatým Antonínkem 11,6 km vzdušně),...
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Turistická ubytovna Nová Lhota

Nová Lhota (Blatnice pod Svatým Antonínkem 12,9 km vzdušně),...
Turistická ubytovňa Nová Lhota sa nachád

Chata 4925

Vrbovce (Blatnice pod Svatým Antonínkem 13,4 km vzdušně), na...
Chata s bazénem a kamenným krbem!

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště (Blatnice pod Svatým Antonínkem 13,7 km vzd...
Ubytování v centru za příznivou cenu

Ubytování na Slovácku

Staré Město (okres Uherské Hradiště) (Blatnice pod Svatým Antonínkem 14,6 km vzdušn...
Moderně zařízené pokoje na Slovácku

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Blatnice pod Svatým Antonínkem 15,5 km vzdušně), na okraji...
Krásné apartmány přímo ve vinařství
1 - 20 / 20

Blatnice pod Svatým Antonínkem

Obec na hranicí dvou krajů plná tradic a vína

Blatnice pod Svatým Antonínkem je obec v okrese Hodonín, v Jihomoravském kraji, 14 km jižně od Uherského Hradiště a 27 km severovýchodně od Hodonína. Nachází se vlastně na hranicích Jihomoravského a Zlínského kraje, na úpatí Bílých Karpat, pod vrchy Svatý Antonínek, Střečkův kopec a Roháč. Obec leží v údolí potoka Svodnice.

Blatnice pod Svatým Antonínkem 1

Poprvé se Blatnice pod Svatým Antonínkem písemně zmiňuje v zakládací listině z roku 1046. Založena byla ale patrně dříve, snad v 9. století. Už ve 13. století se tady začala pěstovat vinná réva, v 14. století byla vyhlášenou vinařskou vesnicí.

Obec má bohatou historii a lpí na tradicích. Každým rokem v červnu se zde první neděli po svátku sv. Antonína koná Pouť u Svatého Antonínka. Na konci srpna se můžete zúčastnit děkovné pouti, při níž věřící děkují za úrodu, ale i menších poutí prakticky po celý rok. Místní krojované hody se konají na sv. Kateřinu. Více o blatnických tradicích se dozvíte v Blatnickém muzeu, sídlícím v budově mateřské školy.

Blatnice pod Svatým Antonínkem je součástí Slovácké vinařské oblasti, vinařství tu ostatně má bohatou tradici. Většina úrody hroznů se zpracovává tradičním způsobem ve vinných sklepech, tzv. búdách. Nejstarší z těchto sklípků jsou z přelomu 16. a 17. století. Blatnice má i vlastní značku vína Blatnický Roháč.

Z něho i jiných můžete ochutnat nejen během oblíbeného Putování po blatnických búdách. V obci se nachází chráněná památková rezervace „Pod Starýma horama“, kde v jedné ulici stojí několik desítek malovaných búd. Ty jsou dnes místem práce, ale i zábavy s rodinou, přáteli anebo těmi, kteří zavítají do obce během své dovolené.

Blatnice pod svatým Antonínkem – to není jen vinařská turistika

Návštěva obce a jejího okolí je spojena především s vinařskou turistikou. Okolím obce procházejí, ale i běžné cesty pro pěší turistiku a cykloturistiku. Poloha Blatnice je vynikajícím výchozím bodem pro absolvování různých výletů. Krásné výhledy do okolní malebné krajiny budete mít z vyhlídek, které Vám poskytnou rozhledny Radošov, Drahy u Velké nad Veličkou, Travičná , Rovnina u Uherského Hradiště či Maják Šrotík u Starého Města.

V nádherném prostředí Slovácka se můžete vydat např. po stopách starých hradů a zámků. Jeden takový najdete např. v Uherském Ostrohu – na břehu řeky Moravy tu stojí zámek z 16. století. Kromě zámku zde můžete v rámci komentované prohlídky vidět i jeho podzemí s unikátní interaktivní expozicí. Ve Strážnici stojí zas krásný klasicistní zámek, kdysi vodní hrad, ve kterém dnes sídlí Národní ústav lidové kultury.

Blatnice pod Svatým Antonínkem 2

Kromě jiných zajímavých expozic máte možnost zhlédnout vzácnou expozici lidových hudebních nástrojů. Nezapomeňte navštívit ani Skanzen Strážnice – jedno z nejznámějších muzeí pod širým nebem v ČR, označovaný i jako muzeum vesnice jihovýchodní Moravy.

Nedaleko Veselí nad Moravou, jihovýchodně od Blatnice, se nachází nedaleko hradu Buchlov krásný zámek Buchlovice ze 17. století. K příjemné procházce se nechte pozvat nádhernou barokní zahradou a anglickým parkem, které patří k nejkrásnějším v ČR. Zámeckou atmosféru můžete pocítit i v zámcích Milotice a Napajedla.

Z dávnějších dob čerpá Památník Velké Moravy ve Starém Městě, který Vás obeznámí s archeologickými nálezy a životem starých Slovanů. V obci Modrá navštivte Archeoskanzen Modrá. Uvidíte tu věrnou podobu slovanského sídliště z 9. století. Zajímavá podívaná Vás čeká v Muzeu bonsají Isabelia ve Starém Městě, milovníci zvířat si přijdou na své v Teráriu Modrá nebo Zoologické zahradě Hodonín. Příznivci adrenalinových her se zase zabaví v Paintball parku Hodonín

Zhruba 34 km severovýchodně od Blatnice leží známé lázeňské město Luhačovice, které kromě klasických léčebných procedur nabízí i množství relaxačních služeb. Rozsáhlé parky s fontánami, kolonáda s léčivými prameny a působivé stavby dotvářejí malebnou krajinu Bílých Karpat. Nudit se v Blatnici pod Svatým Antonínkem zaručeně nebudete během letní či zimní dovolené. Osvěžení v horkých letních dnech najdete v podobě koupání např. na letním koupališti Lipov, Nivnice a Vlčnov, dobře se zrelaxujete na přírodním koupališti Albatros nebo přírodním koupališti Lučina.

Převážně rovinatý terén v okolí Blatnice pod Svatým Antonínkem Vás při dobrých sněhových podmínkách vyzve k běžeckému lyžování. V zimě si výborně zalyžujete a zasnowboardujete na sjezdovkách Ski parku Filipov, Ski areálu Nová Lhota a Ski areálu Štrbáň.

A kde se v Blatnici pod Svatým Antonínkem ubytovat?

Odpoutejte se od každodenního stresu a stereotypu návštěvou této malebné jihomoravské obce a raději už předem si zarezervujte vhodné ubytování. Najdete ho v penzionech rodinného typu, které v Blatnici podobně jako v ostatních vinařských obcích a městech jsou většinou úzce spjaty právě s vinařstvím.

Blatnice pod Svatým Antonínkem 3

Kromě kvalitního ubytování Vám nabízí degustaci vlastních vín. V jejich blízkosti najdete spoustu restaurací, které Vám připraví něco dobrého z tradiční domácí kuchyně, a vinných sklepů – búd. Komfortní ubytování za výhodné ceny najdete v pokojích a apartmánech typu francouzské Provence v rekreačních rezortech. Ty Vám poskytnou i dobré zázemí sportovního a rekreačního vyžití.

Ubytovat se ale můžete i v chatách nebo chalupách, v klidném prostředí na okraji obce. Dobrou volbou je i zajištění si ubytování v soukromí nebo v apartmánech. Zkuste spolehlivý lék na stres a zajeďte si do Blatnice pod Svatým Antonínkem na jižní Moravu.

Zažijete tu nejen čilou vinařskou turistiku, ale i možnost návštěvy mnohých kulturních památek a přírodních zajímavostí. V dobrém budete vzpomínat i na komfortní ubytování, skvělé jídlo a především výborné moravské víno. Pro všechny případy si zde ubytování zajistěte co nejdřív.