Loading

Ubytování v Blatničce

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička, v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno

Resort Rybníček

Blatnice pod Svatým Antonínkem (Blatnička 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města,...
WELLNESS AREÁL kde Vám bude fajn :-)

Penzion Ekovinice Kostelanský

Lipov (Blatnička 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion, výhodná cena, naše víno

Turistická ubytovna Nová Lhota

Nová Lhota (Blatnička 9,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Turistická ubytovňa Nová Lhota sa nachád

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou (Blatnička 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

Chata 4925

Vrbovce (Blatnička 13,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Chata s bazénem a kamenným krbem!

Chata Kolečko

Stará Myjava (Blatnička 14,6 km vzdušně), v rekreační oblast...
Chata přímo u lesa, přehrady a vleku

Chata Adam

Stará Myjava (Blatnička 14,8 km vzdušně), v rekreační oblast...
Chata s krbem v krásném prostředí

U Hučku

Stará Myjava (Blatnička 15,3 km vzdušně), na okraji obce / m...
Při delším pobytu než 3 dny velké slevy!

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště (Blatnička 15,5 km vzdušně), v obci / ve mě...
Ubytování v centru za příznivou cenu
1 - 17 / 17

Blatnička

Blatnička 1

Blatnička – jedna z nejvýše položených vinařských obcí na Jižní Moravě

Rozmýšlíte už dnes nad místem Vaší příští dovolené? Co tak vydat se na Jižní Moravu? Najdete tu totiž mnoho měst a obcí, které jsou výbornými výchozími cíli za výlety a poznáváním krásné okolní krajiny, a zaslouží si Vaši pozornost. Jednou z takových obcí je i Blatnička, ležící 11 km východně od Veselí nad Moravou a 17 km jihozápadně od Uherského Brodu, v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji. Z jihovýchodu obec obklopují výběžky Bílých Karpat, ze severu Vizovické vrchoviny.

První písemná zmínka o obci se dochovala z roku 1362. Od dob svého založení byla zemědělskou obcí, k čemuž ji předurčovalo množství polí a luk v okolí. Dnes je to především vinařská obec, proslulá i díky tradicím a lidovým krojům. Právě výrobou blatnických i jiných krojů je známá dílna v obci. Místní pamětihodností je kostel Nanebevzetí Panny Marie, nejstarší dochovanou stavbou v obci je kaplička u honu Zákapličí.

Kam na výlety v okolí Blatničky

Obec se nachází ve Slovácké vinařské podoblasti, okolní terén je převážně rovinatý, místy mírně členitý. Skýtá teda dobré podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku a samozřejmě se zde daří i vinařské turistice, vedou tudy turistické cesty a cyklostezky pojící známé vinařské obce a města. Nedaleko Javorníku u stejnojmenného návrší stojí 20 m vysoká železná rozhledna Drahy.

Přímo z Blatničky vede cyklostezka do Blatnice pod svatým Antonínkem. Samotná obec Blatnice má bohatou vinařskou tradici, typické jsou pro ni malované sklepy, tzv. búdy z 16. - 18. století, tvořící památkovou zónu.

Z Blatnice pod svatým Antonínkem pokračujte do Veselí nad Moravou. Vaši návštěvu si zde zaslouží Městské muzeum Veselí nad Moravou se stálou expozicí archeologických nálezů. Nedaleko muzea Vás upoutá budova bývalé synagogy a samozřejmě i zámek, stojící na místě původního vodního hradu. Neopomeňte navštívit ani místní hvězdárnu či vyjít na rozhlednu Radošov. Najdete ji mezi vinohrady, už zdálky na ni upozorní příznačný tvar v podobě poháru vína.

Necelých 10 km na jihovýchod od Blatničky se v obci Kuželov nachází národní kulturní a technická památka, jeden z mála dochovaných větrných mlýnů tzv. holandského typu v ČR. Pochází z 19. století a i když je stále funkční, v současnosti už je jen exponátem brněnského Technického muzea. Každoročně v červenci se v prostorách mlýna konají tradiční Horňácké slavnosti.

Navštěvujete-li rádi muzea, v této oblasti jich najdete několik a různého zaměření. Na sever od Blatničky, v obci Kunovice se podívejte do Leteckého muzea Kunovice, kde uvidíte zajímavé expozice z letecké historie a exponáty letecké výroby. Se životem a dílem slavného rodáka - učitele národů - Vás seznámí Muzeum Jana Amose KomenskéhoUherském Brodu. Pod správu muzea patří i rolnický dům a hospodářství ve Vlčnově, kde si můžete prohlédnout Expozici lidového bydlení Vlčnov a ukázku lidových řemesel.

Blatnička 2

Uherském Hradišti sídlí regionální muzeum s několika pobočkami. V samotném městě působí stálá Slovácké muzeum a další výstavy národopisného, archeologického a historického charakteru. Ve Starém Městě navštivte Památník Velké Moravy a jistě Vás zaujme i Muzeum lidových pálenic ve Vlčnově. V Topolné jsou k vidění dvě historické zemědělské usedlosti. Dáváte-li přednost umění, jistě neodoláte ani návštěvě Galerie Slováckého muzea.

Jestliže k Vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám patří putování po hradech a zámcích, nenechte si ujít zámek Strážnice, zámek Buchlovice, hrad Buchlov a zámek Napajedla.

Výlet na celý den můžete podniknout např. i do obce Modrá u Velehradu. V archeoskanzenu tu uvidíte velkomoravské opevněné sídliště z 9. století, dozvíte se spoustu informací ze života starých Slovanů a budete mít příležitost vyzkoušet svou zručnost při starých řemeslech. Hned vedle skanzenu zavítejte do zajímavého terária s více než 50 druhy exotických živočichů – hadů, ještěrek, želv, kajmanek, varanů a jiných. Za návštěvu stojí i kostelík sv. Jana, biocentrum Živá voda, obora s pratury či Centrum Slováckých tradic s muzeem vinařství a pálenicí.

V okresním městě Hodoníně si určitě nenechte ujít ZOO Hodonín, románskou rotundu sv. Jiří či Masarykovo muzeum. Oblíbenou turistickou atrakcí je zpívající fontána mezi barokním kostelem sv. Vavřince a hodonínskou radnicí se zvonkohrou. Adrenalin a kolektivní zábavu si užijete v Paintballparku Hodonín.

Aktivní i relaxační pobyty v Blatničce

Cílovými místy lázeňské turistiky v oblasti jsou lázně Hodonín a lázně Luhačovice. Kromě léčebné a rehabilitační péče se Vám zde dostane i množství relaxačních procedur.

V blízkém okolí Blatničky najdete i spoustu příležitostí k letní či zimní rekreaci. V létě Vám příjemné osvěžení nabídne koupání na koupališti v nedaleké obci Nivnice, koupališti Vlčnov, u rybníka AlbatrosOstrožské Nové Vsi či přehrady Smraďavky u Buchlovic. Název sice moc lákavě nezní, o to příjemnější je samotné koupání v přehradě, na své si tu přijdou i příznivci rybaření. Nejbližší aquaparky jsou Aquapark Delfín Uherský Brod a Aquapark Uherské Hradiště.

Zimní dovolenou si potom můžete užít na sjezdovkách ve Ski areálu Filipov u Velké nad Veličkou, Lyžařském areálu Břestek nebo Ski areálu Osvětimany. Uspokojíte-li se s běžkami, dobrý terén najdete i v těsné blízkosti Blatničky, tu však hodně záleží na sněhových podmínkách.

Blatnička 3

Ubytování ve vinařstvích má své kouzlo

Blatnička je nevelká vinařská obec a podobně jako ostatní, i v této obci najdete ubytování většinou ve vinařstvích. Je jich tu několik, rádi Vás přivítají ve svých penzionech nebo privátech. Zároveň Vám nabídnou i možnost posezení s pohárem dobrého vínka v kamenném vinném sklípku nebo vinárně. Pochutnáte si tady na různých kulinářských specialitách, příjemným bonusem je i možností grilování na zahradě.

Nic Vám nebrání ani ubytovat se v hotelech, apartmánech či turistických ubytovnách v blízkém okolí obce. Dobrou volbou je i ubytování v stylových chalupách, v chatách či kempech.

Jestli se teda stále ještě rozhodujete o místě své dovolené, neváhejte dlouho. Dovolená v Blatničce, malebné vinařské obci na Jižní Moravě se určitě vydaří i díky příjemnému ubytování.