Loading

Ubytování v Bojkovicích

(0 objektů + 15 objektů v okolí 25 km)

Penzion Stella

Luhačovice (Bojkovice 7,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Útulný rodinný penzion blízko centra

Chalupa Machalová

Vápenice (Bojkovice 7,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na samotě, u lesa, s krásným výhledem

Penzion Karina

Luhačovice (Bojkovice 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pohodlné pokoje v centru Luhačovic

Penzion Monika Luhačovice

Luhačovice (Bojkovice 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s domácí atmosférou, v centru

Penzion Růža Luhačovice

Luhačovice (Bojkovice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Útulný penzion v centru lázeňského města

Penzion Jarmilka

Luhačovice (Bojkovice 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Pohodlné a cenově výhodné apartmány

Ubytování Petr Dynka

Luhačovice (Bojkovice 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Příjemná relaxační dovolená ve vilce

Hotel Harmonie

Luhačovice (Bojkovice 9,2 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Harmonie pro tělo i duši

Ubytování Sisi

Pozlovice (Bojkovice 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Pohodlné ubytování nedaleko Luhačovic

Penzion Nivy Alice a Petra Jandových

Jestřabí (Bojkovice 10,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion na samotě, moderní apartmány
1 - 15 / 15

Bojkovice

Bojkovice 1

Vzhůru k Bílým Karpatům

Láká Vás oblast Bílých Karpat, které jsou vhodné jak k letní, tak k zimní dovolené? V tom případě si nechte poradit a za svůj cíl si vyberte Bojkovice. Ty se nacházejí v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji, jen nedaleko hranic se sousedním Slovenskem.

Pokud jste dávali během zeměpisu pozor, jistě víte, že je v této lokalitě mnoho hor a lesů. Město samotné však obklopují i malebné podhorské louky. Na dohled od centra se skví vodní nádrž Bojkovice, která přeje nejrůznějším suchozemským sportům. Když však vyjedete z Bojkovic ven, za krátko stanete u přírodní památky Hutě. Velmi oblíbená je i přírodní rezervace pod Žitkovským vrchem. Z okolních destinací je nejblíže Uherský Brod, Luhačovice a Slavičín.

Průmyslové centrum oblasti

První zmínka o Bojkovicích pochází z 2. poloviny 14. století. Už od samého počátku byly silně spjaté s existencí hradu Světlov, který byl později přebudován na zámek. Jen krátce po vzniku obce byly Bojkovice povýšeny na městečko, které disponovalo i řadou práv. Hlavní obživou měšťanů byla především řemesla a práce v lese, ale v pozdějších letech se připojila i těžba.

Městečko zažívalo vcelku rychlý rozvoj a lidem se v něm dobře dařilo. Problémy však přinesla Třicetiletá válka a vleklé přesuny vojsk. Druhou šanci Bojkovice získaly, když se v nich začaly vyrábět látky. Dále tu byla mlékárna a lihovar. Fungovalo tu však i mnoho jiných odvětví, kterých bylo tolik, že je nebudeme všechny jmenovat. S jistotou však víme, že si Bojkovice část ze své průmyslové minulosti zachovaly až do dneška. Mimo jiné jsou i vyhledávaným cílem cestovatelů.

Památky a aktivity v okolí

Dominantní stavbou Bojkovic je zámek Nový Světlov. Ten dnes slouží především jako kulturní centrum a hotel. Během víkendů je však možné na zámku absolvovat komentované prohlídky, které jsou zakončené výstupem na vyhlídkovou věž.

Bojkovice 2

Z ostatních pamětihodností ve městě budeme jmenovat kostel sv. Vavřince, Muzeum Bojkovska či rozhlednu Na Skalce. Své zastoupení tu mají i sochy svatých, mezi které řadíme sochu sv. Floriána, sochu sv. Jana Nepomuckého či sloup s vyobrazením Panny Marie.

Co se týče dalších turistických cílů, k nim budete muset nějakou dobu cestovat. Bojkovice jsou totiž v celkem odlehlé části Zlínského kraje. Na druhou stranu, jsou napojené na všechny důležité silniční tahy. Proto by Vám cesta neměla trvat příliš dlouho.

Za zmínku určitě stojí ikonický hrad Buchlov, který se tyčí na úbočí Chřibů. Jedná se o dobře zachovanou gotickou pevnost s velmi dlouhým příběhem. Citlivějším jedincům se proto může stát, že si z prohlídky hradu odnesou i nějaký ten nadpřirozený zážitek. Jen o kousek dál je atraktivní zámek Buchlovice.

Během svého pobytu ale nemusíte jezdit až tak daleko. Nádherný den prožijete i v Kroměříži, která je jednou z perel Moravy. Určitě si vyčleňte dostatek času na návštěvu Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady. Kromě mnoha krajinářských prvků a uměleckých děl je v ní instalován i rozsáhlý zoo koutek. Naprostou nutností je i prohlídka Květné zahrady, která byla zapsána na světový seznam UNESCO. Jestli Vás však hrady a zámky příliš nebaví, sázkou na jistotu pro Vás bude den v Kovošrot ZOO, kterou najdete ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Co dalšího v Bojkovicích podniknout?

Ve městě je Vám plně k dispozici fotbalové hřiště, tělocvična a v letních měsících i venkovní bazén. Celý region je mimořádně vhodný pro pěší turistiku a jízdu na kole. Do půl hodiny cesty je to také do Aquaparku Delfín Uherský Brod a aquaparku v Uherském Hradišti.

Jestli se celý rok těšíte na to, jak budete v zimě brázdit sjezdovky, věřte, že v Bojkovicích si přijdete na své. Vzhledem k charakteru zdejší přírody je doslova za rohem hned několik oblíbených lyžařských středisek. Kromě Lyžařského areálu Újezd vyzkoušejte zimní radovánky na svazích Ski areálu Mikulčin vrch. Kdo si troufá, ten si může vzít na dovolenou běžky nebo sáňky.

Bojkovice 3

Ubytování v Bojkovicích pro všechny

Bojkovice provozují několik penzionů a turistických ubytoven. Na opačné straně spektra je romantikou přetékající zámecký hotel. Cenově dostupné jsou pak kempy, které slouží hlavně méně náročným.

Určitě se ale informujte o možnostech pronájmu některého z privátů či apartmánů v blízkém okolí. Preferujete-li vyšší míru klidu a soukromí, rozhodně nešlápnete vedle, když si zarezervujete pobyt v chalupě nebo v podhorské či lesní chatě.

Bojkovice jsou skvělým místem pro všechny, kteří chtějí objevovat možnosti Českých hranic se Slovenskem. Také se tu bude líbit všem, kteří mají dovolenou spojenou i s aktivním pohybem. Tak si zabalte kufry a přijeďte se rekreovat právě sem.