Loading

Ubytování v Podhradí (okres Zlín)

(1 objekt + 20 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Ubytování Sisi

Pozlovice (Podhradí (okres Zlín) 2,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Pohodlné ubytování nedaleko Luhačovic

Lázeňský léčebný dům PRAHA

Luhačovice - Pražská čtvrť (Podhradí (okres Zlín) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Lázně s ubytováním

Penzion Monika Luhačovice

Luhačovice (Podhradí (okres Zlín) 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s domácí atmosférou, v centru

Penzion Stella

Luhačovice (Podhradí (okres Zlín) 4,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Útulný rodinný penzion blízko centra

Penzion Růža Luhačovice

Luhačovice (Podhradí (okres Zlín) 4,5 km vzdušně), v obci...
Útulný penzion v centru lázeňského města

Penzion Karina

Luhačovice (Podhradí (okres Zlín) 4,7 km vzdušně), v obci...
Pohodlné pokoje v centru Luhačovic

Vila Evička

Luhačovice (Podhradí (okres Zlín) 4,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Stylové ubytování v Luhačovicích!

Ubytování Petr Dynka

Luhačovice (Podhradí (okres Zlín) 4,9 km vzdušně), v obci...
Příjemná relaxační dovolená ve vilce

Penzion na Jurém

Zlín (Podhradí (okres Zlín) 10,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku
1 - 21 / 21

Podhradí (okres Zlín)

Podhradí (okres Zlín) 1

Navštivte obec Podhradí v okrese Zlín

Obec Podhradí se nachází v okrese Zlín ve Zlínském kraji. Je zasazena do chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, na rozhraní Valašska a Slovácka. Je to podhorská obec ze tří stran obklopena lesy, asi 5 km severně od lázní Luhačovice. Rozkládá se v údolí Pozlovického potoka a na jižním úpatí vrchu Komonec.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1563 jako o vsi Podhradí Starosvětlovské. Tento název byl podmíněn historií spjatou s hradem Starý Světlov, který je dodnes nejvýznamnější kulturní památkou obce. Dnes už z hradu z druhé poloviny 13. století zůstala jen zřícenina v blízkosti vrchu Bába chráněná jako kulturní památka. Hrad byl strážním bodem oblasti před útočícími Uhry, Turky a Tatary. Tehdy těžce přístupný hrad stál na vyvýšeném ostrohu, byl obehnán hlubokým příkopem a mohutným valem. Dnes z něho zůstaly v terénu patrné příkopy, valy a zbytky zdiva.

Z dalších historických památek obce lze zmínit stařičkou roubenou zvonici typickou pro architekturu národopisné oblasti Luhačovické Zálesí a tzv. turecký kříž, který je připomínkou napadení obce Turky. Sochu sv. Floriana, patrona hasičů, najdete vedle obecního úřadu, blízko stojí kaple sv. Zdislavy. Mezi obecní památky lze zařadit i pomník obětem 1. světové války.

Při procházce obcí si udělejte zastávku v horní části Podhradí na samém úpatí hory Komonec, kde vyvěrá vydatný sirný minerální pramen. Z obce k hradu Starý Světlov byla vybudována nová naučná ekostezka. Na jejím konci Vás čeká Ekopark Starý Světlov - svět her, poznání a zábavy. Kromě klasických stezek pro pěší turisty vedou kolem Starého Světlova i značené cyklotrasy. Terén je většinou náročný, vhodnější pro zdatnější cyklisty. Příznivci jezdectví si mohou u místního chovatele koní zajednat vyjížďku na koních v doprovodu zkušeného průvodce.

Vydejte se kterýmkoliv směrem za výlety do okolí Podhradí

Romantická příroda s místy opředenými dávnými pověstmi láká k vycházkám nejen do vsi ale i do jejího okolí. Oblast je svým členitým terénem vhodná pro pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření, rybolov a různé druhy sportů. V létě se nechte zlákat přírodními či umělými koupališti, v zimě zas lyžařskými středisky.

V případě, že počasí není vhodné k turistice nebo relaxaci u vody, můžete strávit den v některém z okolních měst spojený s nákupy či návštěvou muzeí, galerií či jiných kulturních zařízení. Blízko to budete mít především do Luhačovic. Tu zamiřte např. do Muzea Luhačovického Zálesí, které Vám představí Luhačovice jako centrum tradičního národopisného regionu i jako místo s výskytem léčivých vod a rozvíjejícím se lázeňstvím.

Podhradí (okres Zlín) 2

Užijete si tu aktivní odpočinek ve všech podobách a všech ročních obdobích, samozřejmě nejkrásněji je tu v létě, kdy se konají četné kolonádní koncerty, hudební a divadelní festivaly.

V okresním městě Zlín máte možnost navštívit ZOO Lešná a zámek Lešná z počátku 19. století, kde se o historii zámku dozvíte v rámci zajímavé komentované prohlídky. Ve zlínských Malenovicích se nachází jedna z nejvýznamnějších kulturních památek regionu, hrad Malenovice z druhé poloviny 14. století. Kromě zámeckých prostor si tu prohlédněte Muzeum jihovýchodní Moravy.

Ve známých Vizovicích navštivte zámek Vizovice, projděte se v nádherném zámeckém parku, ochutnejte tradiční moravský „frgál“ a den zakončete u dobrého vínka ve sklípku.

Aktivity pro celou rodinu

Máte-li chuť zabavit se např. i s celou rodinou, ve městě Slavičín jihovýchodně od Podhradí vyhledejte Pivečkův lesopark. Je to atraktivní klidová zóna v zasazená do lesního prostředí, sloužící k odpočinku, rekreaci i sportovnímu vyžití. Poznatky z historie si rozšiřte v Městském muzeu Slavičín.

Pěkné výlety si můžete naplánovat i ke zříceninám hradů Lukov a Brumov nebo opačným směrem, na zámek Napajedla. V Napajedlích kromě zámku stojí za zhlédnutí i Muzeum Napajedla, které ocení především rodiny s dětmi, jelikož kromě historických a národopisných expozicí nabízí i expozici hraček, které se dodnes v městě vyrábí.

V rámci letní rekreace najdete osvěžení v retenční nádrži na okraji obce. Kromě toho se Vám nabízejí možnosti využití koupališť v Újezdu u Valašských Klobouk a ve Zlíně, koupaliště a lázně Kostelec nebo Luhačovická přehrada, která má kromě koupání i místa určená k rybolovu či vodním sportům. Mimo letní sezonu se potom můžete vykoupat v některém z krytých bazénů v okolí, nejvíce jich najdete pravděpodobně v Luhačovicích ale i ve Zlíně. Aquaparky jsou k dispozici v Uherském Brodě - Aquapark Delfín, a také Aquapark Uherské Hradiště.

Budete-li trávit v Podhradí svou zimní dovolenou, v případě příznivých sněhových podmínek se určitě můžete těšit na aktivní vyžití v podobě lyžování. Menší sjezdovka je i na kraji obce. V zimě je k dispozici lyžařský vlek, a upravené běžecké trasy. Podobně tomu je i v Luhačovicích, kde je lyžařský vlek na kopci Lužné uprostřed města, ve Slopném či Újezdu u Valašských Klobouk. Pro náročnější lyžaře a snowboardisty jsou vhodné Ski areál Svah Zlín, Ski areál Na Mikulčině vrchu u Uherského Brodu či Lyžařský areál Štrbáň u obce Strání. V oblasti Javorníků si dobře zalyžujete v lyžařském středisku Ski klub Trnava.

Podhradí (okres Zlín) 3

Ubytování v Podhradí? Žádný problém!

Aby dovolená v Podhradí probíhala co nejpříjemněji, zajistěte si raději už předem vhodné ubytování. V samotné obci budete mít k dispozici penziony a apartmány rodinného typu s veškerým možným vybavením a doplňkovými službami, navíc v překrásném prostředí na kraji lesa. Další vhodnou možností je ubytování v soukromí.

V okolí Podhradí nebudete mít o ubytovací zařízení pro dlouhodobé či krátkodobější ubytování nouzi, přece jen, jste na dosah lázeňské oblasti. Můžete si teda vybrat, zda dáte přednost komfortním hotelům či ubytovnám, možností jsou chaty a chalupy nacházející se v bezprostřední blízkosti Podhradí.

Jestli teda ještě váháte, kam na další dovolenou, nerozmýšlejte moc dlouho. Zajistěte si pobyt v Podhradí, malé obci nedaleko Luhačovic, co nejdřív. Najdete tu klid a pohodu, možnosti pasivní či aktivní dovolené uprostřed malebné přírody. To vše, a k tomu příjemné a pohodlné ubytování, Vás přesvědčí o tom, že strávit dovolenou právě v Podhradí byl výborný nápad.