Loading

Ubytování ve Vizovicích

(0 objektů + 24 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Sobolica

Všemina (Vizovice 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Chalupa s bazénem v klidné lokalite

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Vizovice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chata Hvozdná

Hvozdná (Vizovice 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Penzion na Jurém

Zlín (Vizovice 8,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Penzion Regina

Kašava (Vizovice 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzión s bazénom

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Vizovice 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín) (Vizovice 10,0 km vzdušně), na samotě,...
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Vizovice 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Chalupa Leskovec

Leskovec (Vizovice 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Ubytování Sisi

Pozlovice (Vizovice 13,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Pohodlné ubytování nedaleko Luhačovic
1 - 24 / 24

Vizovice

Vizovice 1

Vizovice – brána Valašska

Městečko Vizovice najdete ve Zlínském okreseZlínském kraji. Leží na říčce Dřevnici ve Vizovické vrchovině 14 km východně od Zlína na severním výběžku Bílých Karpat. Národopisně spadá do oblasti Valašska. Na moravsko-slovenské hranice se odtud dostanete po zdolání 30 km východním směrem.

První dochované písemné dokumenty, zmiňující trhovou osadu pocházejí z r. 1261. V té době tu byl založen cisterciácký klášter zvaný Rosa Mariae nebo také Smilheim, který zanikl v 16. století a později byl na jeho místě založen zámek. V r. 1570 byla osada povýšena na město. V 18. století se tu rozvíjelo soukenictví. V r. 1781 byl založen klášter milosrdných bratří s nemocnicí. Město proslulo dlouholetou tradicí pálení slivovice – světoznámá palírna Rudolf Jelínek, Vizovickým trnkobraním (každoroční multižánrový hudební festival – koná se v srpnu, s množstvím doprovodních kulturních akcí) a tradičním vizovickým pečivem.

Kam se podívat ve městě

Historické jádro města je památkovou zónou. V dolní části náměstí trojúhelníkového tvaru stojí mariánský sloup z r. 1690. Charakter městské památkové zóny dotváří i soubor architektonicky zajímavých měšťanských domů, např. secesní vila Café York. Ve stejném stylu je i měšťanský dům Frigo z první třetiny 18. století, který je nejstarší stavbou města.

Významnou památkou a dominantou města je Zámek Vizovice, dnes v barokní podobě. Vznikl na místě bývalého kláštera v polovině 18. století postavený ve francouzském stylu. V interiérech můžete obdivovat i sbírky obrazů, porcelánu a sedacího nábytku. Po prohlídce zámku se můžete projít v přilehlém francouzském parku se sochami gladiátorů. Zavítejte i do zámecké kaple Panny Marie Matky Dobré rady z r. 1776. Uvidíte zde 4 oltáře, kazatelnu s reliéfem Klanění Ježíškovi, vzácné obrazy, mešní roucha a množství relikviářů.

V areálu zámku najdete i malé muzeum věnované více než 400 let dlouhé historii pálení slivovice ve Vizovicích. Slivovice se zde samozřejmě vyrábí dodnes, navštívit můžete výrobnu slivovice Rudolf Jelínek Vizovice Destillery Land. Formou moderovaných prohlídek, od těch všeobecných až k ryze odborným, se dozvíte zajímavé informace z historie a současnosti společnosti.

Nedaleko zámku, na úpatí Janovy hory, stojí pozdně barokní kostel a nemocnice Milosrdných bratří. Pozdně barokní z konce 18. století je i děkanský kostel sv. Vavřince a blízká budova fary.

Zajímavou pěší procházku můžete podniknout do místní části Chrastěšov, která tvoří severní okraj Vizovic. Najdete tu archeologickou lokalitu, kde se našli známky pravěkého osídlení ze starší doby bronzové (1400 p.n.l.).

Tipy na výlety do okolí Vizovic

Okolí Vizovic má mírně zvlněný terén, takže je přímo předurčený pro pěší turistiku a cykloturistiku, v lesích se daří houbaření, u vodních toků rybaření a za příznivého počasí koupání a vodním sportům.

Vizovice 2

Několik značených naučných stezek Vás zavede i do nedalekých obcí Dešná a Všemina, kde můžete obdivovat typickou valašskou architekturu v podobě zachovalých původních dřevěnic. Nejlépe dochovanou stavbou svého druhu je Mikuláštíkovo fojtstvíJasenné 4 km na severovýchod od Vizovic. Je to dřevěný roubený patrový dům s rozlehlým hospodářstvím z poloviny 18. století. V jeho místnostech si můžete prohlédnout expozici o historii Jasenné i o způsobu venkovského života na Valašsku.

Nachází se tu i několik rozhleden a vyhlídek. Ve vzdálenosti asi 5 km od Vizovic narazíte na ocelovou Rozhlednu na Doubravě. Další je Vyhlídka na „Šibeničním vrchu“ a rovněž ocelová Rozhledna Vartovna u obce Seninka.

Jeden z výletů určitě nasměrujte i do okresního a krajského města Zlín. Kromě doplnění zásob a nákupů v místních nákupních centrech zde můžete navštívit hned dva zámky, zámek Zlínzámek Zlín-Lešná, nebo ZOO Zlín, nové poznatky načerpáte v Muzeu Jihovýchodní Moravy či hvězdárně.

Touláte-li se rádi po českých hradech a zámcích, tu se Vám naskýtá možnost navštívit zříceninu hradu Lukov, gotický hrad Malenovice, překrásný zámek Nový Světlov, přebudovaný v tudorovském stylu, u obce Bojkovice. Ukázky lidové architektury východní Hané můžete obdivovat ve Skanzenu Rymice u Holešova, známý též jako Muzeum Kroměřížska. Zahrnout do výčtu těchto destinací i Kroměříž, město s památkami na seznamu UNESCO, je samozřejmost.

Sportovní vyžití ve Vizovicích a okolí

Patříte-li k příznivcům golfu, vyzkoušejte trávníky ve Slušovicích či v Lázních Kostelec.

V obci Všemina se můžete zastavit i u přehrady Všemina, která Vám poskytne hlavně v letních horkých dnech příjemné osvěžení při koupání. Výborné podmínky pro koupání a vodní sporty má i Přehrada Luhačovice. Za nepříznivého počasí anebo během zimního období využijte nabídku krytého bazénu ve Valašském Meziříčí či přímo Aquaparku DelfínUherském Brodě. Venkovní i vnitřní bazény a také wellness zónu nabízí i Lázně Zlín. Když je řeč o lázních, nesmíme opomenout ani městečko Luhačovice.

Možná, že se rozhodnete strávit svou dovolenou ve Vizovicích v zimním období. V okolí samotného města najdete při příznivém počasí bruslařské plochy a stopy pro běh na lyžích.

Dáváte-li přednost sjezdovému lyžování, nemusíte se vzdávat své záliby ani zde. Vždyť jen 9 km severovýchodním směrem od Vizovic máte k dispozici Ski areál Pozděchov. Je vhodný hlavně pro začínající lyžaře a snowboardisty a pro rodiny s dětmi. Podobné je to i ve Ski areálu Újezd u obce Újezd jižně od Vizovic.

Vizovice 3

Necelých 20 km na sever od Vizovic u obce Trnava leží Ski areál RS Trnava, který nabízí vhodné podmínky pro začínající i pokročilé lyžaře a snowboardisty na 4 sjezdovkách. To samé potom budete mít i ve Ski areálu Troják a Ski areálu Tesák, nacházejících se severně od Vizovic. Pro nenáročné lyžaře je k dispozici lyžařský svah s vlekem, vhodný i pro snowboard, přímo ve Zlíně.

Ubytování ve městě

Vizovice jsou sice malé městečko, ale důkazem toho, že jsou vyhledávaným turistickým cílem, je i dostatek ubytovacích a stravovacích zařízení, kterými disponují. Rádi Vás přichýlí v místních hotelech, penzionech či apartmánech. Cenově výhodnější a přitom pohodlné ubytování potom najdete na ubytovnách či privátech. Při svých výletech do okolí můžete zastavit na noc i v kempech nedaleko Vizovic. Pokud chcete mít Váš pobyt plně pod kontrolou, pronajměte si chalupu nebo chatu, s vlastní kuchyní a často i zahrádkou nebo alespoň terasou.

Vizovice jsou sice malé ale skutečně malebné, a to hlavně díky tomu, že je obklopuje nádherná příroda Vizovických vrchů. Ucítíte tu závan historie, do současnosti Vás vrátí i odér vína a slivovice, nejsilnější je ale příchuť příslovečné valašské pohostinnosti.