Loading

Ubytování v Holešově

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna V.I.P.

Holešov, na okraji obce / města
I dlouhodobě, WiFi, kuchyň, parkování

Chalupa Barunka

Rusava (Holešov 7,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Penzion 66

Fryšták (Holešov 9,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Výhodné ubytování nedaleko Zlína!

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Holešov 13,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Holešov 15,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chata Hvozdná

Hvozdná (Holešov 15,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Penzion na Jurém

Zlín (Holešov 15,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Penzion Regina

Kašava (Holešov 16,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Resort Radslavice

Radslavice (okres Přerov) (Holešov 17,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Ideální místo pro turisty a cyklisty

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Holešov 18,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Rodinný penzion s vynikajícími službami
1 - 11 / 11

Holešov

Holešov 1

Užijte si zábavnou dovolenou v Holešově

Holešov je moravské město ve Zlínském kraji v okrese Kroměříž na hranici mezi Hanou a Valašskem. Nachází se 13 km severozápadně od Zlína a leží na západním okraji Hostýnských vrchů. Městem protéká řeka Rusava.

V Holešově najdete velice bohatou historii od doby bronzové až po památky na zdejší tradiční židovskou komunitu. Též se v okolí nachází mnoho zajímavých míst, jako jsou hrady, zámky a skanzeny a také přírodní památky od rozhleden až po jeskyně. Na své si v této oblasti přijdou během dovolené i rodiny s dětmi. V Holešově a jeho okolí seženete taky snadno ubytování a o zábavu zde nebudete mít nouzi bez ohledu na roční období.

Dlouhá a bohatá historie města Holešov

Oblast Holešova je historicky hustě osídlena už do doby bronzové, což dokazují objevená pohřebiště asi z roku 2000 před naším letopočtem. Místo se nachází na starobylé křižovatce dvou bočních tras takzvané Jantarové stezky - prastaré obchodní trasy spojující sever Evropy s oblastí kolem Středozemního moře.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1141. Hlavní historickou památkou města je raně barokní zámek, který nese stejný název jako samotná obec - Holešov. Jako feudální tvrz tu zámek stojí od roku 1245 a současnou podobu získal kolem roku 1674.

Mezi další nejstarší a s jistotou do roku 1480 datované stavby patří měšťanské domy s gotickými a renesančními sklepy. Za vidění určitě stojí i kostel svaté Anny s Trinitářským klášterem a kostel Nanebevzetí Panny Marie s Černou kaplí. Mezi dalšími církevními stavbami a památkami pak stojí během letního i zimního pobytu za návštevu kaple svatého Kříže, kaple svatého Martina, sochy Panny Marie Immaculaty a svatého Floriána.

Ve městě a jeho nejbližším okolí najdete kamenný kříž z roku 1806 za Plačkovem, kříž v ulici Palackého, zdobený podstavec sochy svatého Vendelína z 18. století, sochu svatého Jana Nepomuckého nebo morový sloup se sochami sv. Rocha, sv. Jana Sarkandera, sv. Jana Nepomuckého a Panny Marie.

Holešov 2

Od 15. století do 40. let 20. století patřila k městu neodmyslitelně židovská komunita. Kromě koncertů, promítání a jiných kulturních akcí na danou tématiku je připomínkou i renesanční Šachova synagoga s trvalou expozicí pro návštěvníky a židovský hřbitov s nejstarším zachovaným náhrobkem z roku 1647.

V Holešově můžete dále najít i barokní pomník Jana Tomaštíka nebo pomník Bedřicha Smetany. Pokud patříte mezi milovníky zajímavé historické architektury, určitě byste měli vidět masné krámy na náměstí Dr. E. Beneše, panský pivovar nebo budovou soudu, které můžete navštívit v průběhu letní i zimní dovolené.

Ty nejlepší zajímavosti v okolí Holešova

Okolí Holešova nabízí mnoho zajímavých míst, kam si můžete udělat pěší nebo cyklistický výlet. Když budete v obci a rozhodnete se poznávat přilehlé končiny, určitě navštivte blízké hrady a zámky, jako je například zámek Přerov, hrad Helfštýn, zřícenina hradu Lukov nebo hrad Malenovice. Nedaleký zámek Kroměříž se pyšní typickými zahradami a neméně působivou podívanou nabízí během letního pobytu i holešovské zámecké zahrady.

Pro milovníky historických staveb je v regionu dobře dostupný skanzen Rymice se svým souborem lidových staveb a archeoskanzen Modrá představující život obyvatel Velké Moravy. Po cestě za památkami poznáte také místní krásnou přírodu. Výhled do krajiny přináší nedaleká rozhledna Na Strážné a rozhledna Svatý Hostýn. Naopak cestu pod zem do jeskynního systému Vám umožní nedaleké Zbrašovské aragonitové jeskyně.

Během Vaší dovolené zavítejte například do zoologické zahrady Zlín nebo do Živé vody Modrá. V dojezdové vzdálenosti se díky stálé expozici seznámíte s životem ve vodě i v jejím okolí a s rostlinami a živočichy kolem tůní a na řece Moravě.

Děti i dospělé určitě zaujme také aquapark Plovárna Hranice s bazény na plavání i na relaxaci, s různými tryskami a atrakcemi jako divoká voda nebo tobogány. Z přírodních vodních ploch se v okolí Holešova nachází přehrada Fryšták a přehrada Luhačovice určená k vodohospodářským a rekreačním účelům.

V zimě Vás zase potěší možnost využít skiareál Tesák nebo lyžařský areál Rusava s třemi vleky, upravovanými sjezdovkami a umělým zasněžováním. 

Holešov 3

Ubytování v Holešově nejen v hotelích

Pokud budete chtít strávit dovolenou v Holešově, je tu k dispozici celá řada možností, kde se ubytovat přímo ve městě i v jeho okolí.

Najdete zde komfortní hotely a ubytovny, ale také menší rodinné penziony a soukromé apartmány nebo domky k dočasnému ubytování. Pokud máte raději přírodu, seženete také chatky a pěkné dřevěnice, obklopené krásnou a nerušenou krajinou, nebo levné ubytování v soukromí

V okolí Holešova najdete nejen historické a přírodní zajímavosti, ale také mnoho míst pro zábavu a rodinné aktivity. Každý si zde vybere přesně to co, vyhovuje jemu a to jak u ubytování, tak i v rámci aktivit, které se zde dají provozovat v jakémkoliv ročním období. Ať jste milovníci historie, přírody nebo zábavy, je toto místo tou správnou volbou pro Váš výlet nebo letní či zimní dovolenou.