Loading

Ubytování v Bystřici pod Hostýnem

(0 objektů + 13 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Barunka

Rusava (Bystřice pod Hostýnem 5,6 km vzdušně), na okraji obc...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Bystřice pod Hostýnem 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Bystřice pod Hostýnem 12,0 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Penzion Regina

Kašava (Bystřice pod Hostýnem 14,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzión s bazénom

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín) (Bystřice pod Hostýnem 14,1 km vzdušně...
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Bystřice pod Hostýnem 14,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Penzion Diana

Teplice nad Bečvou (Bystřice pod Hostýnem 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Rodinný penzion v centru lázní!

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Bystřice pod Hostýnem 16,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Penzion Taverna

Přerov (Bystřice pod Hostýnem 17,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Cenově dostupný penzion v centru města

Chata Hvozdná

Hvozdná (Bystřice pod Hostýnem 18,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem
1 - 13 / 13

Bystřice pod Hostýnem

Bystřice pod Hostýnem 1

Bystřice pod Hostýnem – město pod posvátným vrchem

Zavítejte do Zlínského kraje a okresu Kroměříž. Na úpatí Hostýnských vrchů se tu rozkládá Bystřice pod Hostýnem. Město je východiskem do rekreační oblasti Podhostýnského regionu a je jejím kulturním a průmyslovým centrem.

Na severozápad se nachází Přerov, na jihozápad Kroměříž, na jih Holešov a Zlín, na východ Vsetín, na severovýchod Valašské Meziříčí, na sever Hranice. Městem protéká říčka Bystřička.

Okolí Bystřice pod Hostýnem bylo osídleno už v pravěku, samotné město vzniklo o mnoho století později. Nejstarší písemná zpráva pochází z r. 1368. Rozkvět Bystřice nastal po roce 1817 díky Rukopisu královedvorskému. V souvislosti s ním ožily pouti na Sv. Hostýn. V důsledku toho přibylo i živností souvisejících s poutěmi, rozvíjí se výroba perníku, svící a voskových obětin. V polovině 19. století se zmiňují zdejší lázně na léčbu nemocí dýchacího ústrojí. Na konci 19. století dochází k rozvoji průmyslu, vzniká tu tehdy největší továrna na ohýbaný nábytek v Evropě.

Dominantami města jsou barokní kostel sv. Jiljí na náměstí a rozsáhlý komplex zámku v Bystřici pod Hostýnem z první poloviny15. století na protilehlém, pravém břehu Bystřičky. V zámku se v letní sezoně koná řada výstav a koncertů, sídlí zde městské informační centrum s půjčovnou kol, takže nevadí, když to své necháte doma a půjčíte si ho zde. V zámku uvidíte i expozice Městského muzea - Expozice napoleonských vojáků, expozice Keramiky 18. a 19. století a expozice Historický ohýbaný nábytek.

Domy na náměstí postrádají historický ráz, byly postaveny většinou na konci 19. století a později renovovány.

Další historickou památkou je kostel sv. Bartoloměje, původně dřevěný kostelík ze 14. století. Zanikl v polovině 18. století, na jeho místě byl později vystavěn nový, zděný a při něm zřízen hřbitov.

Na kraji města se nachází zřícenina kdysi mohutného gotického hradu Chlum, z něhož se dodnes zachovaly jen zbytky valů.

Projděte se malebnými ulicemi, kde budete míjet domy s novými fasádami, město je plné zeleně. Říčka Bystřička dělí město na dvě poloviny, a zároveň jej spojuje množstvím mostů a můstků. Protéká i největším městským parkem Zahájené, kde se nachází koupaliště a četná sportoviště. Do dnešní doby se v Bystřici dochovala vzácná, více než 150 let stará platanová alej, která nemá v naší republice obdoby.

Živé folklorní tradice z pomezí Valašska a Záhoří vrcholí jednou za dva roky mezinárodním festivalem "Na rynku v Bystřici".

Bystřice pod Hostýnem 2

Možnosti rekreace v Bystřici pod Hostýnem a jejím okolí

Nechte se zlákat k výletu do blízkého okolí k poutnímu chrámu Nanebevzetí Panny Marie na Sv. Hostýně. Svatý Hostýn je s dalšími poutními místy Svatý Kopeček (Olomoucký kraj) a Velehrad (Slovácko) spojen poutními stezkami. Je nejvýše položeným mariánským poutním místem na Moravě viditelným už zdaleka díky rovinaté krajině úrodné Hané. Hostýnské vrchy projděte s pomocí Hostýnské magistrály. Zahrnuje asi 52 km značených tras vhodných pro pěší turisty, cyklisty i vyznavače zimních sportů.

Necelý kilometr od Slavkova pod Hostýnem (asi 3 km od Bystřice p. H.) navštivte přírodní památku Stráň. Je to planina se solitérními lípami a borovicemi. Vyskytují se zde mnohé chráněné a ohrožené druhy rostlin.

Přírodu Hostýnských vrchů Vám umožní poznat naučné stezky Hostýnské vrchy a Chodník Masarykových. Jedinečný výhled na Hostýnské vrchy nabízí rozhledna na Hostýně nebo rozhledna na Marušce na vrcholu Trojáku.

Na nejvyšší hoře Hostýnských vrchů Kelčském Javorníku je nově postavena 35 m vysoká rozhledna Kelčský Javorník, která nabízí výhled do všech světových stran. Kromě Hostýna jsou hlavními turistickými centry oblasti obce Rusava, Rajnochovice a kopce Tesák a Troják. Vede tudy množství turistických značek a řada značených cyklotras. V oblasti Skalného se nacházejí atraktivní lezecké terény. Hostýnské vrchy jsou i rájem houbařů.

Na sjezdovce Cvičná louka na Tesáku můžete zažít adrenalinový zážitek - sjezd na horských koloběžkách. Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Přesvědčit se o tom můžete, jestliže do Hostýnských vrchů vyrazíte na vyjížďku na koni z ranče v Rajnochovicích či z Brusného.

Kromě turistických a cykloturistických tras jsou k dispozici koupaliště v Bystřici pod Hostýnem, Osíčku nebo na Rusavě. K vodní rekreaci se využívají i přehrady Rusava nebo požární nádrž v Držkové.

Zalyžovat si můžete ve Skiareálu Troják, Ski areálu Tesák či Ski areálu Rusava. V zimě má Hostýnská magistrála ideální podmínky pro běžecké lyžování. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i náročnější lyžaři.

Možností ubytování je v Bystřici pod Hostýnem a blízkém okolí dostatek

Přímo v Bystřici pod Hostýnem se ubytujte podle vlastní chuti, záleží na tom, dáváte-li přednost hotelům, penzionům, apartmánům, či ubytování v soukromí.

Bystřice pod Hostýnem 3

Máte na výběr, chcete-li se ubytovat přímo v centru města, anebo jestli si zvolíte radši ubytování v klidu a tichu v okrajových částech města, tu navíc máte i možnost ubytování v chatě. V obou případech však najdete možnosti příjemného a pohodlného ubytování v naprostém klidu a soukromí, stravování v stylové restauraci a příjemný personál. Některé z těchto zařízení mají i vlastní stylovou restauraci s výbornou kuchyní. Ubytovna TJ v Bystřici pod Hostýnem nabízí nově zrekonstruované a přitom skutečně levné ubytování. Nachází se v blízkosti sportovního areálu a městského parku.

Četné ubytovací kapacity budete mít k dispozici v nedalekém Chvalčově. Kromě výše uvedených můžete zde využít služeb hotelu, turistických a horských chat. I zde lze nalézt cenově výhodné a skromné ubytování v poutních domech.

Rekreační a valašské chalupy se Vám mohou stát dočasným útočištěm během Vaší dovolené v Rajnochovicích a v Rusavě.  

Jestli chcete strávit svou letní či zimní dovolenou v prostředí poklidného městečka v lůně nádherné přírody Podhostýnska, navštivte Bystřici pod Hostýnem. Uvidíte, že svého rozhodnutí nebudete litovat a budete se sem rádi vracet.