Loading

Ubytování v Bystřičce

(0 objektů + 27 objektů v okolí 25 km)

Chata Bystřice

Malá Bystřice (Bystřička 5,3 km vzdušně), na okraji obce / m...
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice (Bystřička 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chaty Alpina

Malá Bystřice (Bystřička 6,9 km vzdušně), na okraji obce / m...
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín) (Bystřička 7,6 km vzdušně), v obci / v...
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Bystřička 9,8 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Wellness penzion Ranč Bučiska

Rožnov pod Radhoštěm (Bystřička 11,6 km vzdušně), v obci / v...
Pohodlné ubytování na ranči s restaurací

Chalupa na Hlaváčkách

Valašská Bystřice (Bystřička 11,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraj...
Útulná roubenka pro rodinky

Chatička Valašská Bystřice

Valašská Bystřice (Bystřička 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chatička v Beskydech

Apartmány Hážovský Dvůr

Rožnov pod Radhoštěm (Bystřička 14,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Ideální apartmány pro rodiny s dětmi

Chalupa U Štěpánky

Nový Hrozenkov (Bystřička 15,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Chalupa na polosamotě u potoka pod lesem
1 - 27 / 27

Bystřička

Bystřička 1

Obec Bystřička a nedaleká stejnojmenná přehrada patří k oblíbeným turistickým centrům na Valašsku. Vodní nádrž uprostřed Vsetínských vrchů je vyhledávaná pro možnost koupání, rybaření, vodní sporty a letní rekreaci. V okolí se nachází řada stezek pro turisty i cyklisty.

Obec Bystřička se nachází ve Zlínském kraji, v okrese Vsetín a původně byla založena na potoku Bystřička, který se kousek za vesnicí vlévá do Bečvy. Najdete zde pozůstatky domácí výroby, která je pro Valašsko tradiční. Specificky se jedná o kapesní nože, takzvané křiváky, a dřevěné nářadí.

Na konci 13. století byl na vrcholu kopce Klenov, který patří mezi přírodní rezervace, vybudován strážní hrad. Z dřevěného hradu se sice nezachovaly žádné pozůstatky, ale na úpatí kopce zůstal opuštěný lom na vápno a pec na jeho pálení. První zmínky o obci pocházejí z poloviny 17. století a tvář obce se zásadním způsobem proměnila až po roce 1912, kdy byla dostavěna vodní nádrž Bystřička.

Bystřička – vodní sporty, rybaření a výlety

Přehrada Bystřička je největším turistickým lákadlem. Vznikla původně jako ochrana údolí před povodněmi a zásobovací kanál pro průplav Dunaj – Odra – Labe. Velmi rychle se ale stala vyhledávanou destinací pro rekreaciBystřička 2 Sjíždí se sem především vyznavači vodních sportů, sportovního rybaření a aktivní i pasivní letní rekreace. Na břehu vodní nádrže je tábořiště a retro letní kino.

Ani v zimních měsících obec Bystřička nespí. Pokud jsou vhodné sněhové podmínky, funguje zde vlek U Lukášů a kluziště. V okolí je Ski Areál Búřov, Nordic Ski Centrum Vsacký Cáb, Ski areál Jasenka a Skiareál Trojánek. Na běžkaře čekají upravené stopy, které jsou součástí Magistrály Vsetínské vrchy a Hostýnské magistrály.

Co je k vidění v Bystřicce

Z Bystřičky se dá podniknout řada výletů a v jejím okolí je celá škála zajímavostí a turistických cílů. Zhruba 22 kilometrů od obce se v Hostýnských horách nachází zřícenina Lukov, pozůstatek jednoho z největších moravských hradů. Přibližně stejně vzdálené je i město Štramberk, kde si můžete prohlédnout Minizoo a expozici Aqua Terra, botanickou zahradu a arboretum ve starém vápencovém lomu Dolní Kamenárka nebo romantickou zříceninu hradu na Zámeckém kopci.

V těsné blízkosti se nachází dva zachovalé dřevěné kostely. Raně renesanční kostel sv. Trojice je ve Valašském Meziříčí a evangelický kostel najdete ve Velké Lhotě. Pohledem na Vsetínské vrchy se můžete pokochat z rozhledny U Holáňů nebo Búřov. Bystřička 3 Pouhých 14 kilometrů od Bystřičky, v Rožnove pod Radhoštěm, se nachází nejnavštěvovanější skanzen v České republice.

Ubytování na pláži i lesích

Blízkost vodní nádrže a okolní lesy do značné míry určují povahu ubytování v obci Bystřička a jejím okolí. Přímo na břehu přehrady je už zmiňované tábořiště, kde je možné kempovat ve stanech nebo autech. Pokud hledáte levné ubytování, ale trochu víc pohodlí než u kempování, vyzkoušejte ubytovnu nebo ubytování v soukromí. Nedaleko se nacházejí nejrůznější chaty, chalupy, penziony a apartmány k pronájmu v letní sezóně i mimo ni. V okolních lesích je možné si pronajmout ubytování v tradiční valašské bůdě.

Ráz obce Bystřičky utváří poloha na Valašsku a blízkost vodní nádrže. Vesnici obklopuje krásná příroda Vsetínských vrchů. Oblast je vyhledávaná k pasivnímu i aktivnímu odpočinku především v letních měsících. Oblíbená je ale i v zimě, díky blízkosti několika lyžařských areálů a běžeckých tratí. Okolí Bystřičky je ideální výchozí bod pro výlety na zříceniny, skanzeny, rozhledny a do okolních měst.