Loading

Ubytování v Dolní Bečvě

(3 objekty + 36 objektů v okolí 25 km)

Chata Lexa

Dolní Bečva, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v Beskydech s infrasaunou

Chata Dolní Bečva

Dolní Bečva, v obci / ve městě, u potoka
Chata se zahradou a bazénem v Beskydech

Apartmán na pohodu

Dolní Bečva, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní a komfortní ubytovaní u lesa!

Penzion U Boženky

Vigantice (Dolní Bečva 1,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Valašsku!

Apartmány Hážovský Dvůr

Rožnov pod Radhoštěm (Dolní Bečva 1,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Ideální apartmány pro rodiny s dětmi

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm (Dolní Bečva 2,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec (Dolní Bečva 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.

Chata v údolí Kněhyně

Prostřední Bečva (Dolní Bečva 5,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okr...
Útulná chata u potoka v lese

Chata West Spazio

Prostřední Bečva (Dolní Bečva 5,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u řeky
Komfortní chata s vířivkou v Beskydech

Chata Pod Pustevnami

Prostřední Bečva (Dolní Bečva 5,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u řeky
Chata s vířivkou a saunou pod Pustevnami
1 - 39 / 39

Dolní Bečva

Dolní Bečva 1

Dolní Bečva - krásná obec v Beskydech

Dolní Bečva, jeden z klenotů Východní Moravy, leží v okrese Vsetín ve Zlínském kraji v nadmořské výšce 427 m n. m.

Obec s necelými 2000 obyvateli, kteří jsou roztroušeni po četných osadách a pasekách, je jednou ze tří Bečev v této části Rožnovska - od Rožnova pod Radhoštěm směrem na Makov se nachází ještě obce Prostřední Bečva a Horní Bečva. Dolní Bečva spolu se svým půvabným okolím tvoří významné turistické centrum Valašska, které stojí za to poznat.

Obyvatelé Dolní Bečvy to neměli jednoduché

Nejstarší archivní zmínka o Dolní Bečvě pochází z roku 1597, no samostatnou obcí se stává až o 13 let později. V dalších letech je známá také jako Velká Bečva nebo Bečvice. Obyvatelstvo osídlilo území Dolní Bečvy během pasekářské kolonizace - šlo tedy o lidi, kteří se živili zejména chovem dobytka a různou prací se dřevem.

V 19. století se díky rozvoji průmyslu rozšířili i pracovní možnosti na Valašsku a zdejší obyvatelé získali práci v dřevařských, textilních a jiných manufakturách a továrnách, i když někteří, a nebylo jich málo, upřednostnili po všech stránkách náročné stěhování do zámoří. Ti, kteří ostali věrni své domovině, pracovali také na pile, v elektrárně nebo při výrobě dřevěného uhlí, loukotí a zboží z cementu.

Během 2. světové války byla Dolní Bečva jedním ze středisek partyzánského hnutí a protifašistického odboje. Bohužel, za své hrdinství zaplatilo cenu nejvyšší i několik obyvatel obce.

Dolní Bečva 2

Historie zasazená do krásné přírody

Jako v mnoha jiných obcích, i v Dolní Bečvě je dominantní stavbou kostel, konkrétně tady to je římskokatolický kostel sv. Antonína Paduanského s farní budovou a příjemnou lipovou alejí z roku 1906. Samozřejmě, že se nejedná o nejstarší architektonickou památku v Dolní Bečvě - ještě o pár desítek let starší je například kaplička v Horním Rozpitém, nebo dřevěná zvonička na Pavlově louce (z roku 1835).

Ovšem pro ty nejznámější památky, které náleží katastru obce, je nutno vystoupat několik set výškových metrů. Na 1129 metrů vysokém Radhošti najdete kapli sv. Cyrila a Metoděje s kamenným křížem a sousoším obou světců. Nejstarší ze zmiňované trojice je právě kříž (1805), až po něm byla vystavěna kaple (1898, nejvýše položená církevní stavba v České republice) a cyrilometodějské sousoší (1931), které bylo postaveno ve stejném roce, jako dál na hřebenu stojící socha boha Radegasta.

Překrásné a přející horské prostředí mají v oblibě zejména aktivně zaměření turisté, kteří zde nacházejí skvělé podmínky k provozování svých koníčků během celého roku. V létě to jsou pěší výlety nebo cykloturistika, v zimě zase běžecké nebo sjezdové lyžování.

Místní dbají i na dodržování tradic, díky čemu je v Dolní Bečvě možno zažít zvyky jako pochovávání basy, kácení máje, velikonoční šmigrust, několik poutí, nebo poslední mazání coby rozlučku se zimní lyžařskou sezónou.

V okolí Dolní Bečvy najdete relax všeho druhu

Při výčtu zajímavostí z okolí začneme v tom nejbližším, tedy Rožnově pod Radhoštěm, jež je od Dolní Bečvy vzdálený necelých 6 kilometrů, a nabízí úchvatné Valašské muzeum v přírodě, pivní lázně nebo zorbing - atrakci, kterou najdete na místním koupališti.

Opačným směrem se dostanete nejdřív do Prostřední Bečvy, kde můžete využít služeb Ski areálu Pustevny, nebo se vykoupat ve zdejším unikátním koupališti s vodou čištěnou vodními rostlinami. Z Prostřední Bečvy to je už jen na skok do Horní Bečvy s četnými lyžařskými středisky (Solisko, U Sachovy studánky, Rališka) a také vodními nádržemi Horní Bečva, které slouží k rekreaci, rybolovu i sportu.

Dolní Bečva 3

Ze vzdálenějšího okolí doporučujeme návštěvu Hanáckých Atén - města Kroměříž, s komplexem historických zahrad a zámku, které jsou od roku 1998 zapsány v UNESCO. Krásné historické památky jsou ale k vidění i v Bystřici pod Hostýnem a ve Vizovicích.

Milovníci automobilismu a techniky by si neměli nechat ujít Kopřivnici, rodiště legendární Tatry a těm, kteří hledají úlevu pro svá bolavá těla, pomohou Luhačovice, s největšími lázněmi na Moravě. Zkrátka a jasně, okolí Dolní Bečvy Vás jistě neunudí.

Různorodé ubytování v Dolní Bečvě

Ubytování v Dolní Bečvě zajišťuje především řada chat a chalup, najde se ale i penzion, ubytování v soukromíapartmán, nebo obecní ubytovna ve sportovním areálu.

Pokud byste ale ubytování přímo v Dolní Bečvě nesehnali, nezoufejte. Desítky chat, rekreačních středisek, penzionů a hotelů určitě najdete i v nejbližším okolí obce, to znamená v Prostřední a Horní Bečvě, Rožnově pod Radhoštěm, Vigantících, Trojanovicích nebo přímo na Pustevnách.

Poznejte pravou moravskou pohostinnost Dolní Bečvy a jejího okolí a naplánujte si zde dovolenou nebo rodinný výlet, možností pro trávení volného času zde máte nespočet.