Loading

Ubytování v Trojanovicích

(2 objekty + 37 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Trojanovice Beskydy

Trojanovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Malebné ubytování v prostředí Beskyd

Chaty Trojanovice

Trojanovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
8 útulných chat přímo pod Pustevnami

Penzion Planiska

Frenštát pod Radhoštěm (Trojanovice 1,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion s výbornými službami

Chata pod Stolovou

Kunčice pod Ondřejníkem (Trojanovice 4,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Chata, kde se budete cítit jako doma.

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm (Trojanovice 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Apartmán na pohodu

Dolní Bečva (Trojanovice 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní a komfortní ubytovaní u lesa!

Chata Dolní Bečva

Dolní Bečva (Trojanovice 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Chata se zahradou a bazénem v Beskydech

Chata West Spazio

Prostřední Bečva (Trojanovice 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u řeky
Komfortní chata s vířivkou v Beskydech

Chata Pod Pustevnami

Prostřední Bečva (Trojanovice 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u řeky
Chata s vířivkou a saunou pod Pustevnami

Chata v údolí Kněhyně

Prostřední Bečva (Trojanovice 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okr...
Útulná chata u potoka v lese
1 - 39 / 39

Trojanovice

Trojanovice 1

Objevte ráj klidu a pohody na úpatí Beskyd

V srdci Moravskoslezského kraje, v okrese Nový Jičín, se rozkládá malá obec Trojanovice. Zamiluje si ji každý, kdo si chce užít poklidné procházky krásnou přírodou bez davů turistů za zády. Za návštěvu však stojí i její blízké okolí, pyšnící se mnoha památkami. Navíc, malebné prostředí hor, výhodné ubytování, a také největší lanový park v ČR, už jen to je důvod, proč se na dovolenou na severní Moravu vyplatí zamířit.

Trojanovice, půvabná obec na úpatí Beskyd, se může i přes svou nevelkou rozlohu pochlubit zajímavou historií. Původně pasekářskou ves založil v 18. století olomoucký kardinál Troyer, čímž se místní vymanili z vlivu nedalekého Frenštátu. Podmínky však nebyly příliš příznivé, a proto jen po roce 1900 odešla více než polovina obyvatel do USA. Celé místo se tak postupně změnilo v oázu klidu a pohody, jež dnes nabízí zejména úchvatné hory a levné ubytování.

Proč Trojanovice nesmíte minout?

Dovolená v Moravskoslezském kraji však potěší také všechny milovníky památek, kterým má toto nádherné místo uprostřed panenské přírody rozhodně co nabídnout. Za zmínku určitě stojí místní kaplička, krásná ukázka lidového baroka, či Památník bratří Strnadů a Jana Knebla. Stejně tak na Vás čeká i nejstarší sedačková lanovka na světě. Do provozu byla uvedena roku 1940, vede na vrch Pustevny, a za hodinu zvládne přepravit přesně 900 osob.

Trojanovice 2

Nejsou to však jen architektonicky zajímavé stavby, čím je tato maličká obec proslulá. Pokud míříte na dovolenou na severní Moravu za sportem a adrenalinem, taktéž nebudete litovat. Připraven je pro Vás například okruh zážitkových cyklotras zvaný Beskydské traily u Frenštátu pod Radhoštěm, kde se nudit nebudete. Užijete si moře zábavy, na skokanském můstku Jiřího Rašky překonáte sami sebe, a na závěr dne zajisté oceníte i kvalitní ubytování.

Do Trojanovic za památkami i přírodou

Stejně tak můžete vyrazit z Trojanovic za zážitky na vrchol Radhoště. Nejen, že na Vás čeká krásný výhled na celé moravsko-slezské pomezí, ale stejně tak na vlastní oči uvidíte i slavnou sochu boha Radegasta. Máte-li dostatek času, neměli byste minout ani dřevěnou kapli svatého Cyrila a Metoděje, jež taktéž stojí za prohlídku. Na své si však přijdou i rodiny s dětmi, které se mohu těšit na letní pouť, a samozřejmě také na pohodové ubytování v údolí.

Pokud však toužíte po tom, aby se dovolená v Beskydech stala vskutku nezapomenutelnou, navštivte horské lanové centrum Tarzanie. Jde o největší lanový park v České republice, který ocení nejen nejmenší děti, ale i teenageři. Právě pro ně je připravena nová atrakce s názvem Powerfan neboli skok z výšky 13 metrů, který si skutečně zamilují. Odtud si pak můžete následně udělat výšlap k horské chatě Slalomák, kde si dáte něco dobrého na zub.

Okolí Trojanovic si nesmíte nechat ujít

Pakliže máte chuť, užít si příjemný pobyt v malebném prostředí plném hor, nemusíte zůstávat pouze na jednom místě, naopak. Celé okolí Trojanovic se pyšní krásnou přírodou i historickými městy, která nesmíte minout. Stejně tak se můžete těšit na zimní střediska, kde se nudit rozhodně nebudete. Na své si však přijdou i milovníci cykloturistiky, pro které je připravena celá řada stezek, které je spolehlivě zavedou na nejkrásnější místa v Beskydech.

Trojanovice 3

Jedním z nich je i Frenštát pod Radhoštěm, jež se pyšní krásným historickým centrem s vyhlídkovou věží. Nejvíce však jeho návštěva potěší ty, kdo míří na dovolenou do Moravskoslezského kraje za zimními sporty. Naleznete tady totiž nejen vyhlášené sjezdovky, ale i dům olympijského vítěze Jiřího Rašky. Ne nadarmo se tak této oblíbené destinaci, která Vám navíc nabídne komfortní ubytování, přezdívá kolébka českého sportu.

Pokud míříte na dovolenou za dobrodružstvím, určitě nesmíte vynechat ani Zbrašovské aragonitové jeskyně. Stejně tak Vaši pozornost upoutá i slavná Hranická propast, jež se pyšní titulem nejhlubší zatopené jeskyně na světě. Zajímavý zážitek si může odvést i ten, kdo navštíví MiniZOO Aqua Terra Štramberk, se spoustou exotických živočichů. Pokud si naopak chcete spíše odpočinout, zajisté si zamilujete lázně v Rožnově pod Radhoštěm, kde dobijete baterky.

Jak na nejvýhodnější ubytování v Trojanovicích

Téměř zapomenutá, avšak o to zajímavější vesnička uprostřed Beskyd svým návštěvníkům nabízí nejen pohodovou atmosféru, ale i levné ubytování. Na své si v této oáze klidu a pohody přijde nejen ten, kdo hledá cenově výhodný nocleh v penzionu i chalupě, ale také milovníci komfortu. Právě ti si mohou zarezervovat výhodné ubytování v jednom z mnoha hotelů či apartmánů, jež se v okolí Trojanovic nachází a nabízí svým hostům veškerý přepych.

Chcete si vychutnat báječnou dovolenou na severu Moravy spojenou s toulkami přírodou, návštěvou památek a adrenalinovými zážitky? Potom neváhejte, sjednejte si to nejlepší ubytováníapartmánu, hotelu či turistické chatě, a vydejte se do Trojanovic za dobrodružstvím již dnes.