Loading

Ubytování v Ostravici

(2 objekty + 34 objektů v okolí 25 km)

Chata Felicita

Ostravice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata pro 26 osob v Beskydech

Chata Ostravice

Ostravice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulná dřevěná chata s krbem - fajn ceny

Chata pod Stolovou

Kunčice pod Ondřejníkem (Ostravice 6,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / n...
Chata, kde se budete cítit jako doma.

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí (Ostravice 7,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Chalupy Krásná

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Ostravice 7,6 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chalupy v lese - dokonalý klid pro Vás!

Chalupa Zlatník

Pražmo (Ostravice 7,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Chalupa v lyžařském středisku Zlatník

Chata Za vodou

Staré Hamry (Ostravice 8,0 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vířivka, bazén, finská a infra sauna!

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Ostravice 8,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Chata U lesa

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Ostravice 9,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Chatka U lesa, na samotě, klidné noci

Penzion Planiska

Frenštát pod Radhoštěm (Ostravice 10,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion s výbornými službami
1 - 36 / 36

Ostravice

Ostravice 1

Chcete poznat malebnou obec Ostravice? Pak musíte zajet do okresu Frýdek-MístekMoravskoslezském kraji. Právě zde, na březích řeky Ostravice se rozprostírá jeden z klenotů Moravskoslezských Beskyd a jedno z nejvýznamnějších turistických center regionu. Atraktivitu lokality ještě pozdvihují nepříliš vzdálená Lysá hora a Smrk. Pokud budete hledat místa masovým cestovním ruchem nedotčená, tato obec by měla být na vašem seznamu opravdu vysoko.

Bradatá historie obce

První písemná zmínka o obci pochází z druhé poloviny 16. století, konkrétně z roku 1581, kdy byla známá ještě jako ves Ostrawicze. Ještě starší záznamy ale dokládají, že na tomto místě stávalo sídlo již kolem 9. - 10. století – jde tedy o sídlo velkomoravské, postavené patrně na základech původního kultovního okrsku z pohanských dob.

Tak nebo tak, území obce Ostravice v pozdějších letech zasáhla pasekářská i valašská kolonizace z české a polské strany. Levý břeh řeky Ostravice byl totiž hranicí českého státu, ten pravý už patřil Slezsku. Obyvatelé postupně osídlovali okolí řeky, budovali usedlosti, chovali dobytek a živili se také prací v lese. Obec se postupně rozšiřovala a za více než 200 let se její hranice rozrostli až k sousední Horní Bečvě, Frýdlantu nad Ostravicí nebo na Bumbálku. Až do roku 1951 patřila k největším obcím – pak ale došlo k radikální změně územního vymezení obcí Staré Hamry a Ostravice a původní katastr obce Ostravice byl rozdělen na tři části.

Ostravice 2

Ostravice mají co nabídnout po celý rok

Mezi významné pamětihodnosti obce se rozhodně řadí kostel Nejsvětější Trojice z roku 1789. Svatostánek se statutem kulturní památky zdobí křtitelnice a hlavní oltář s vyobrazením Nejsvětější Trojice (1706) z klášterního kostela augustiniánů ve Fulneku. Další památka dokládá osobitost venkovské architektury konce 18. století – jedná se o srubový dům v místní části Kamenec, který nyní plní úlohu památníku Petra Bezruče; věhlasný básník v obci a srubu pobýval a podnikal odsud „výplazy“ na Lysou horu.

Ostravice 21. století jsou především rájem pro všechny, kteří milují aktivní oddych v nedotčené přírodě. Stovkám turistických tras a vrcholů kraluje zdejší koruna v podobě Lysé hory, atraktivní je nicméně také třeba naučná stezka Staré Hamry, která vás provede historií starých beskydských osad. V katastru obce můžete navštívit také Ráj dřevěných soch, Lanové bludiště Opičárna, multifunkční areál Na Pile nebo si zaplatit vyjížďku na Segway. Oblíbený je také Golf and Ski Resort Ostravice s wellness a perfektními greeny, po kterých se v zimě rádi proběhnou běžci na lyžích. V létě návštěvníky potěší koupaliště Sluníčko, v zimě zase neutichne ruch na sjezdovkách ve ski areálech Na Čele a Ski Bílá.

Okolí přeje milovníkům historie i aktivního pobytu v přírodě

I když pomineme několikrát zmíněnou Lysou horu, i tak vás okolí obce Ostravice dokáže upoutat. Zveme vás například na 13 kilometrů vzdálený hrad Hukvaldy, na výlet za liškou, která plní přání. Jen o něco dál se rozprostírá nejnavštěvovanější skanzen na území České republiky; jde o rožnovské Valašské muzeum v přírodě. Pokud vás lákají hrady a zámky, ve vzdálenosti do 20 kilometrů od obce můžete navštívit romantický hrad Štamberk poblíž Kopřivnice, nebo zámek Frýdek ve Frýdku-Místku, kde se nachází také Arboretum Frýdek-Místek s pestrou směsicí flóry.

Ostravice 3

Je libo trochu osvěžení? Aquapark Olešná, vzdálený necelých 15 kilometrů od obce, nabídne různé vodní atrakce, včetně letního a krytého aqvaparku. Když se ale dostanete na sjezdovky areálu SKI Lysá hora, na léto si ani nevzpomenete; v nadmořské výšce do 1320 m n. m. určitě ne. Skvělé podmínky pro lyžování obvykle panují také na Pustevnách (vzdáleny cca 40 kilometrů). Okolí Ostravice ale nabízí mnohem víc, jsou zde ski areály Sachovka, Mezivodí, Grúň nebo Zlatník. Beskydsko je prostě in v každé roční době!

Ubytování různých standardů

A co Ostravice a ubytování? Žádný problém! Obec nabízí několik skvěle zařízených hotelů, apartmánů nebo chat či chalup v blízkosti centra. Ubytovat se můžete také v nedalekém okolí, v obcích Čeladná nebo Lhotka, ale také ve Frýdlantu nad Ostravicí, v Kunčicích a Malenovicích. To všechno ve vzdálenosti do 10 kilometrů od obce Ostravice. Není proč váhat – pokud hledáte místo plné klidu a harmonie, navštivte Beskydy, navštivte Ostravice.