Loading

Ubytování v Soběšovicích

(2 objekty + 11 objektů v okolí 25 km)

Penzion Flora

Soběšovice, v rekreační oblasti, u vody
Kvalitní ubytování za přijatelné ceny

Areál Přístav Juhász

Soběšovice, v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Pension Timeout

Hnojník (Soběšovice 8,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa se saunou

Chata u Jasanu

Komorní Lhotka (Soběšovice 9,3 km vzdušně), v rekreační oblasti
Chata pro skupinu v Beskydech

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka (Soběšovice 10,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Penzion uprostřed přírody Beskyd

Chalupy Krásná

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Soběšovice 15,9 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chalupy v lese - dokonalý klid pro Vás!

Penzion Merlin

Frýdlant nad Ostravicí (Soběšovice 16,6 km vzdušně), v obci...
Penzion s restaurací v podhůří Beskyd

Rebel House ****

Frýdlant nad Ostravicí (Soběšovice 17,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Luxusní apartmán s terasou a zahradou

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí (Soběšovice 17,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Rekreační středisko Budoucnost

Frýdlant nad Ostravicí (Soběšovice 17,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Rekreační středisko v Beskydech
1 - 13 / 13

Soběšovice

Soběšovice 1

Obec Soběšovice

Chcete-li prožít příjemnou dovolenou, zavítejte do obce Soběšovice v Moravskoslezském kraji. Nachází se na pravém břehu Žermanické přehrady, nedaleko hranic s Polskem, mezi městy Frýdek-Místek a Český Těšín. Obklopují je lesnaté vrchy Slezských Beskyd, Moravských Beskyd a Podbeskydské pahorkatiny. Kromě těchto dvou měst jsou v blízkosti Soběšovic například Havířov (cca 7 km) či Ostrava (cca 25 km).

První písemné zmínky o obci pochází z roku 1227, kdy pán Soběk položil základy obce, název které je odvozen od jeho jména. V druhé polovině 16. století se rozlišovali Dolní a Horní Soběšovice.

Z roku 1681 pochází dřevěný kostel, který byl do obce přenesen v roce 1788 z Dobré u Frýdku, tehdy se začalo i s jeho zděnou přestavbou. Po výstavbě Žermanic byl tento kostel spolu s jinými stavbami zatopen, nový byl vystavěn v druhé polovině 20. století a nese název kostel Navštívenosti Panny Marie.

Asi 10 km od Soběšovic, ve městě Frýdek-Místek, můžete navštívit zámek Frýdek. Leží na mírném kopci nad řekou Ostravicí.

V lesích nedaleko Soběšovic, směrem na Český Těšín neopomeňte navštívit Archeopark Chotěbuz-Podobora. Je to jedno z nejvýznamnějších českých archeologických nalezišť prohlášených za kulturní památku. Možná se Vám poštěstí zúčastnit se jedné z mnohých akcí, které se tu konají. Budete mít možnost na vlastní kůži okusit něco ze života našich dávných předků.

Necelých 10 km od Soběšovic najdete další dvě historické památky. V obci Sedliště je to dřevěný kostel Všech svatých a v Albrechticích kostel sv. Petra a Pavla. Jestli ještě nemáte dost historie, zajeďte si asi o 10 km dál a zastavte se u Slezskoostravského hradu, který se vypíná nad soutokem řek Ostravice a Lučina. Tento původně dvoupalácový hrad ze 13. století byl v první polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek. V jeho prostorách můžete obdivovat expozice dokumentující historii hradu a města Ostrava, z období Třicetileté války a husitství. Jestli patříte k těm dříve narozeným, zavzpomínejte si na období svého dětství při stálé expozici Hračky vašeho dětství, kde jsou vystaveny hračky z éry socialismu.

Soběšovice 2

Tipy na výlety do blízkého okolí Soběšovic

Východiskovým bodem pro Vaše výlety do blízkého okolí obce může být rozhledna v centru Soběšovic. Má tvar železné věže s dřevěným obložením. Byla postavena na začátku tohoto století při rekonstrukci obecního úřadu, určitě ji nepřehlédnete. Odsud budete mít výhled na blízkou přehradu Žermanice a okolité vrcholky Beskyd a Podbeskydské pahorkatiny.

Tato skutečnost udává rekreační charakter oblasti. Každý rok na jaře tu začíná rybářská sezóna, jsou tu přímo ideální podmínky pro rybolov, ale i koupání a vodní sporty. V okolí Žermanické přehrady Vám je k dispozici několik tenisových, golfových či volejbalových hřišť, ale i půjčovna lodí. Tu si můžete vypůjčit pramici či kánoi a na ní vyrazit do nedalekého Newport RancheDolních Domaslavicích, kde si máte možnost zajezdit na koni. Dokonce se tu lze i ubytovat v penzióně, ale pro všechny případy si to předem pojistěte telefonickou či mailovou objednávkou.

Asi 5 km od Soběšovic, v Havířově, najdete další známou přehraduTěrlicko. Tato se řadí k nejlepším přírodním koupalištím v Čechách. Kromě možnosti rybolovu zde zkuste i některý z vodních sportů, vodní lyže či waterboarding. Odsud se vydejte po vyznačených stezkách členité a malebné Těšínské pahorkatině. Nemáte-li štěstí na pěkné počasí vhodné na koupání, navštivte Aquapark Olešná, který Vám nabízí spoustu vodních atrakcí, jako i krytý a letní aquapark.

Rozhodnete-li se pro dovolenou v zimě a inklinujete-li k lyžování, určitě si nenechte ujít Ski areál Řeka ve stejnojmenné obci nedaleko města Třinec. Asi 15 km jihozápadně od Soběšovic je zase malá vesnička Palkovice a tam Ski areál Palkovice za domem. Najdete tu skvělé podmínky pro lyžování na běžkách, ale i dobře upravené svahy a vleky ke sjezdovému lyžování.

Soběšovice 3

Možností ubytování je v Soběšovicích a okolí dostatek

V samotné obci Soběšovice, přímo v jejím centru se můžete ubytovat v místní ubytovně. Výhodou je těsná blízkost dobré restaurace, takže nemusíte chodit daleko a máte stravování i ubytování téměř pod jednou střechou. Stravovat se tu lze i v případě, že se ubytujete v některém z penzionů.

V okolí Žermanické přehrady je spousta chalup a chat k pronajmutí či krátkému ubytování. Jestliže si potrpíte víc na pohodlí, objednejte si včas klimatizované chatky apartmánového typu.

Když se Vám to snad nepodaří, je tu ještě možnost ubytovat se v některých z autokempů, veřejných tábořišť, rekreačním zařízení nebo v soukromí.

Takže neváhejte, jestli ještě nemáte vybranou příští dovolenou, zajeďte do Soběšovic. Je to sice malá obec, ale poskytne Vám spoustu zážitků, ať už co se týká kulturních či přírodních zajímavostí, aktivního nebo pasivního odpočinku.