Loading

Ubytování v Komorní Lhotce

(2 objekty + 25 objektů v okolí 25 km)

Chata u Jasanu

Komorní Lhotka, v rekreační oblasti
Chata pro skupinu v Beskydech

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion uprostřed přírody Beskyd

Hotel Řeka

Řeka (Komorní Lhotka 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Zrekonstruovaný hotel v centru obce!

Rezidence Ropička

Morávka (Komorní Lhotka 5,3 km vzdušně), na samotě, v lese
Úchvatná rezidence na samotě u lesa!

Areál Přístav Juhász

Soběšovice (Komorní Lhotka 8,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Apartmán Venkovská Jizba - Tyra

Třinec (Komorní Lhotka 9,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Jedinečný apartmán s tenisovým kurtem

Chalupy Krásná

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Komorní Lhotka 9,5 km vzdušně)...
Chalupy v lese - dokonalý klid pro Vás!

Chata Javor

Třinec (Komorní Lhotka 9,5 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Chata v tichém prostředí na polosamotě

Penzion U Pacošů

Malenovice (Komorní Lhotka 11,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraj...
Bezkonkurenční výhledy do okolí.

Chalupa Stříška

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Komorní Lhotka 12,6 km vzdušně), na samotě, u potoka
Chalupa na samotě v krásné přírodě
1 - 27 / 27

Komorní Lhotka

Komorní Lhotka 1

Plánujete výlet, nebo poctivou dovolenou na několik dní? Pokud ano, zkuste ji strávit v prostředí Moravskoslezských Beskyd. Nejen, že Vás uchvátí jejich nádherná příroda, ale také tradice a pohostinnost místních. Protože jsou ale Beskydy vcelku rozlehlé a každá jejich část je trochu jiná, může být pro Vás trochu oříšek si vybrat nejvhodnější místo pobytu. Dnes se proto podíváme na možnosti, které Vám nabízí Komorní Lhotka. Kdybyste ji hledali na mapě, našli byste ji v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji.

Když si Komorní Lhotku opravdu vyberete za cíl Vaší cesty, věříme, že ze své volby budete nadšení už v době svého příjezdu. Tato obec totiž leží v krásné podhorské krajině, přímo na úpatí Beskyd. Pokud se nebojíte časově náročnějších túr, určitě se vydejte je prozkoumat. Líbit se Vám bude cesta na vrchol hory Prašivá. V případě, že půjdete správnou cestou a budete dostatečně pozorní, neminete menší vodopád. Jestli se však vydáte opačným směrem, dostanete se ke kříži na Javorovém vrchu. Z okolních středisek bychom Vám doporučili návštěvu Hnojníku, Frýdku-Místku a Třince.

Obec odbojných horalů

Komorní Lhotka je známá už od 15. století. Na nějakou dobu však nebylo o dalších osudech obce ani vidu, ani slechu. Někteří historikové se proto domnívají, že se úplné osídlení této oblasti podařilo až na druhý pokus. S naprostou jistotou to však říci nelze.

Co je však velmi zajímavé je to, že Komorní Lhotka měnila abnormálně často svůj název. Některé z nich se dokonce velmi výrazně lišily od jmen českých vesnic a měst. Během historie se Komorní Lhotce říkalo třeba Valašská Lhotka, Bučkova Lhota, Ves Elgotka nebo Cameral Elgot.

Komorní Lhotka 2

Lidé, pro které byla Komorní Lhotka domovem, byli velmi chudobní. Živili se především pastevectvím a skromnou výrobou látek. Zemědělství se tu příliš nedařilo a kvůli nátlaku vrchností tu docházelo k setrvalému lidovému odboji. Ke konci 19. a počátkem 20. století se z obce stalo vyhledávané lázeňské a rekreační středisko, které funguje až do dnešních dnů.

Kulturní a historické památky v okolí Komorní Lhotky

Když už v Komorní Lhotce budete, patrně si budete chtít prohlédnout i místní pamětihodnosti a atrakce. Přímo v obci je několik kostelů, z nichž nejstarší je evangelický kostel. Existence katolického kostela je asi o jedno století mladší. Náboženskou památkou je také Toleranční pomník, který připomíná neveselou životní situaci lidí katolického vyznání v období temna. Vcelku nevídaný je i pomník k 10. výročí vzniku republiky, který byl odhalen v roce 1928.

Při průchodu Komorní Lhotkou si všimnete i několika empírových náhrobků a lidových staveb, které jsou pro tento region velmi typické. Mimo katastrální území obce se pak nezapomeňte zastavit u dřevěného kostela sv. Antonína Paduánského, který se tyčí na vrcholu hory Prašivá.

Co se týče hradů a zámků, těch v okolí Komorní Lhotky mnoho není. Pro děti i dospělé bude patrně nejzajímavější výlet ke zřícenině hradu Hukvaldy. Příjemný čas strávíte i v zámku Frýdek, který je sídlem Muzea Beskyd. Zábavné odpoledne zažijete i v Národopisném areálu v Dolní Lomné, nebo v Archeoparku Chotěbuz-Podobora. Jisté je, že si tu každý najde to své.

Sport v Komorní Lhotce

Nejspíš tomu nebudete chtít věřit, ale Komorní Lhotka je z hlediska sportovních aktivit mimořádně vybavená. Kromě služeb wellness je v obci i víceúčelová sportovní hala, ve které si návštěvníci zahrají fotbal, florbal, volejbal, tenis nebo badminton. Nechybí tu ani posilovna, cvičení při skupinových lekcích a kuželna. Okolní prostředí je vhodné i pro pěší turistiku, běh a jízdu na kole. Koupání a radovánek ve vodě si dosyta užijete v nedalekém Aquaparku Olešná. Dobrou volbou pro Vás bude i pobyt u vodní nádrže Žermanice, nebo u přehrady Olešná.

Komorní Lhotka 3

Zklamaní ale nebudou ani ti z Vás, kteří přijeli do Komorní Lhotky lyžovat. Přímo v obci sice žádný lyžařský areál není. K několika z nich je to však jen pár minut cesty. Co by kamenem dohodil je Ski areál Řeka a Ski areál Javorový vrch. Během chvíle dojedete i do Ski areálu Palkovice a k lyžařskému středisku Morávka Sviňorky. Ve větších městech si pak zahrajete hokej, nebo zajezdíte na bruslích.

Kde se ubytovat?

Komorní Lhotka Vám poskytne bohaté možnosti luxusního i cenově dostupného ubytování. Kromě hotelů je tu i několik penzionů. Jestli dáváte přednost cestování po vlastní ose, určitě budete rádi za možnost pronájmu apartmánůubytování v soukromí.

Levné a hojně vyhledávané jsou i chalupy a horské chaty, které Vás maximálně přiblíží k divoké a nespoutané přírodě. Opravdu exkluzívní zážitek Vás čeká i při pobytu ve vile.

Komorní Lhotka je tou pravou esencí Moravskoslezských Beskyd. Kromě těch, kteří se vyžívají v provozování nejrůznějších sportů si dovolenou vychutnají i početné rodiny s dětmi. Přijeďte se přesvědčit na vlastní kůži.

Názory a doporučení

Penzion Zátiší (ubytovatel) 2.12.2019
Jedná se o malebnou vesničku v podhůří beskyd se spoustou jak sportovního tak turistického vyžití. V obci jsou také bylinné lázničky, víceúčelová sportovní hala, pravá finská sauna apod.