Chata pro 26 osob v Beskydech

Chata Felicita stojí pod Lysou horou v srdci Beskyd, v blízkosti obce Ostravice, v okrese Frýdek-Místek, v Moravskoslezském kraji.

Přímo vedle chaty vede trasa na Lysou horu. Z dalších turistických cílů zmíníme Satinské vodopády, horu Smrk, vrcholy Prašivá a Velký Javorník či sedlo Pustevny. Zajímavá túra Vás čeká i když se vyberete po Medvědí stezce přes CHKO Beskydy, na jejíž konci Vás čeká Dřevjanka U Zbuja, kde se můžete občerstvit. V blízkosti chaty se nachází lanový park Opičárna a také Relaxcentrum Sepetná s vířivkou, saunou a krytým bazénem. S dětmi můžete navštívit například ZOO v Ostravě nebo Dinopark. V letním období si zaplavete ve vodní nádrži Šance, v přehradách Baška, Olešná nebo Horní Bečva či na koupalištích Ostravice a Frýdlant pod Radhoštěm. Pokud k nám přijíždíte v zimě oceníte možnosti, které nabízejí lyžařská střediska Bílá, Na Čele - Ostravice, Malenovice, Biocel Zlatník a další.

Během celého roku Vám nabízíme chatu s celkovou kapacitou pro 26 hostů. Chata je vhodná pro rodinné oslavy, firemní akce, sportovní soustředění nebo školní výlety.

V chatě najdete celkem osm pokojů. V přízemí se nachází jeden rodinný pokoj se dvěma ložnicemi (každá s manželskou postelí). V patře najdete jeden 2-lůžkový pokoj s manželskou postelí, dva 2-lůžkové pokoje s manželskou postelí a rozkládací pohovkou pro dvě osoby, 4-lůžkový pokoj s manželskou postelí a palandou a dva rodinné pokoje s manželskou postelí v jedné ložnici a rozkládací pohovkou v druhé ložnici. Do některých pokojů Vám můžeme přidat dětskou postýlku. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí. Ke každému pokoji patří vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, v koupelně rodinného pokoje v přízemí najdete i pračku.

V chatě najdete několik společenských prostor, v přízemí se nachází jídelna se samoobslužným barem (kdysi restaurace) pro 31 osob. Vedle jídelny je umístěn menší salonek s posezením. Rovněž na přízemí je Vám k dispozici profesionální kuchyň se sporákem se sklokeramickou varnou deskou, multifunkční troubou, lednicemi, mikrovlnnými troubami, rychlovarnou konvicí či fritézou. V patře najdete obývací místnost se sedací soupravou a televizí a vedle ní menší hernu s hračkami pro děti.

U chaty najdete zastřešenou terasu pro 36 osob, kde si můžete připravit grilovačku. Děti se vyřádí na hřišti s prolézačkami, pískovištěm, houpačkou, skluzavkou i trampolínou. Zahrát si můžete ruské kuželky nebo stolní tenis. V kotelně si v případě potřeby odložíte kola nebo lyže. U objektu najdete parkovací místa pro 8 aut. Těšíme se na Vás na Chatě Felicita.