Loading

Ubytování v Třeboni

(10 objektů + 28 objektů v okolí 25 km)

Vila Adéla

Třeboň - Na Kopečku, v obci / ve městě
Na cyklostezce, soukromí zaručeno

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice, v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Ubytování U Světa Třeboň

Třeboň - Třeboň II, v rekreační oblasti
Samostatné apartmány v Třeboni

Ubytování Heřmánek

Třeboň, v obci / ve městě
Útulné apartmány v centru města

Apartmán U Světa

Třeboň, v obci / ve městě, u vody
Útulný apartmán a atmosférou domova!

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň, na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Penzion U Machů

Třeboň, na okraji obce / města, u potoka
Luxusnější apartmán s venkovním bazénem

Penzion Linda

Třeboň, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v centru města za skvělou cenu

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň, na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!

Penzion U Třeboňského kola

Třeboň, v obci / ve městě
Pohodlné pokoje s vlastní koupelnou
1 - 38 / 38

Třeboň

Třeboň 1

Třeboň je malé město, které najdete v Jihočeském kraji, v okrese Jindřichův Hradec. Město protíná silnice č. 34 spojující města Jindřichův Hradec a České Budějovice a leží přibližně na půli cesty. Do Třeboně se jezdí hlavně relaxovat, užívat si krásnou přírodu a je vhodná jak pro cyklisty tak i milovníky inlinů.

Třeboň vznikla přibližně v polovině 12. století jako osada, ve 14. století bylo vytvořeno městské kamenné opevnění, později vylepšeno na gotické hradby a nakonec v 19. století bylo částečně zničeno. Nicméně pozůstatky městského opevnění, které tvořilo historické centrum města, lze najít v jeho jižní části.

Zajímavosti historického centra Třeboně

Třeboň je pravděpodobně jediné město v naší republice, ve kterém se dochovaly všechny původní hradní brány, a díky tomu můžete projít např. Novohradskou bránou. O pár metrů za ní stojí Svinenská brána. Východně od Masarykova náměstí pak stojí žlutá Hradecká brána. Poslední zachovanou bránou je Budějovická brána, která stojí na konci Husovy ulice.

Centrum Třeboně je malým skvostem. Doporučujeme návštěvu místního zámku s barokní kašnou a přilehlým zámeckým parkem, který je vyhlášen národní kulturní památkou. K dispozici jsou tři prohlídkové trasy a k tomu je zde možnost navštívit také Schwarzenberskou hrobku, novogotickou kapli, která stojí samostatně u rybníka Svět.

Dále je zde hned několik zajímavostí. Kromě staré radnice, podloubí, Mariánského sloupu a kamenné kašny najdete hned vedle zámku akvárium, ve kterém mají stálou expozici sladkovodních ryb. O pár domů vedle stojí Dům Štěpánka Netolického, to byl místní rybníkář, který se staral o rybníky v okolí i o chov ryb. V jeho domě je dnes Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví se stálou rybníkářskou expozicí.

Na náměstí můžete také zajít do staré radnice a vystoupat na 31 metrů vysokou věž, ze které je vyhlídka na celé náměstí, historické centrum i okolní přírodu. Za zmínku stojí i klášterní kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Pokud budete pokračovat kolem kostela směrem k Budějovické bráně, uvidíte po pravé straně malou uličku. Stojí tady bývalý Klášter augustiniánů, který byl založen roku 1367 a rozšířen v barokním stylu v roce 1750.

Třeboň 2

Kromě radniční věže je hezký výhled do okolí také z vyhlídkové terasy s výtahem v místních lázních, z jejíž 25 metrové výšky lze vidět rybník Svět i Novohradské hory.

Krajina rybníků s krásnou okolní přírodou

Okolní příroda je zajímavá a na území se nachází několik přírodních památek, rybníků a přírodních útvarů, a právě proto je celá oblast Třeboně označována za chráněnou krajinnou oblast - CHKO Třeboňsko, která má rozlohu více než 700 km2

V blízkém okolí Třeboně si můžete udělat procházku například do Branského doubí, ve kterém rostou chráněné stromy a žijí zde vzácnější živočichové a nachází se asi 3,5 kilometrů jižně od Třeboně. Pokud preferujete ale delší procházku, můžete zavítat do přírodní památky Soví les. V tomto lese pralesovitého typu najdete větší mechové koberce, ale například i borůvku černou apod. 

Třeboň je však známá hlavně pro své rybníkové bohatství. Na celém území Třeboňska najdete více než 450 rybníků a rybníčků. Při své návštěvě Třeboně byste určitě neměli minout Rožmberk, který má rozlohu 647 hektarů a patří k největším rybníkům v České republice i ve střední Evropě. Můžete si udělat také příjemnou procházku kolem celého Světa. To je rybník o rozloze 215 hektarů a je na území Třeboňska sedmý největší. V Třeboni jsou ale také dva umělé vodní kanály Zlatá stoka a Nová řeka, které slouží rybníkům k cirkulaci vody z řeky Lužnice.

Léto láká turisty hlavně na prozkoumávání okolní přírody, cyklistiku a turistiku jak městem, tak kolem rybníků. Vydat se tak můžete například po cyklostezce vedoucí kolem Třeboňských seníků, což je asi 25 roubených seníků nacházejících se na tzv. Mokrých lukách. Zastavit se můžete i v obci Cep, ve které se nachází Cepsk&aacut