Loading

Ubytování v Třeboni

(11 objektů + 23 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Třeboňského kola

Třeboň, v obci / ve městě
Pohodlné pokoje s vlastní koupelnou

Vila Adéla

Třeboň - Na Kopečku, v obci / ve městě
Na cyklostezce, soukromí zaručeno

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice, v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Ubytování U Světa Třeboň

Třeboň - Třeboň II, v rekreační oblasti
Samostatné apartmány v Třeboni

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň, na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!

Penzion Linda

Třeboň, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v centru města za skvělou cenu

Penzion u Světlušek

Třeboň, na okraji obce / města
Moderní apartmány v rodinném penzionu

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň, na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Ubytování Heřmánek

Třeboň, v obci / ve městě
Útulné apartmány v centru města

Penzion U Machů

Třeboň, na okraji obce / města, u potoka
Luxusnější apartmán s venkovním bazénem
1 - 34 / 34

Třeboň

Třeboň 1

Třeboň je malé město, které najdete v Jihočeském kraji, v okrese Jindřichův Hradec. Město protíná silnice č. 34 spojující města Jindřichův Hradec a České Budějovice a leží přibližně na půli cesty. Do Třeboně se jezdí hlavně relaxovat, užívat si krásnou přírodu a je vhodná jak pro cyklisty tak i milovníky inlinů.

Třeboň vznikla přibližně v polovině 12. století jako osada, ve 14. století bylo vytvořeno městské kamenné opevnění, později vylepšeno na gotické hradby a nakonec v 19. století bylo částečně zničeno. Nicméně pozůstatky městského opevnění, které tvořilo historické centrum města, lze najít v jeho jižní části.

Zajímavosti historického centra Třeboně

Třeboň je pravděpodobně jediné město v naší republice, ve kterém se dochovaly všechny původní hradní brány, a díky tomu můžete projít např. Novohradskou bránou. O pár metrů za ní stojí Svinenská brána. Východně od Masarykova náměstí pak stojí žlutá Hradecká brána. Poslední zachovanou bránou je Budějovická brána, která stojí na konci Husovy ulice.

Centrum Třeboně je malým skvostem. Doporučujeme návštěvu místního zámku s barokní kašnou a přilehlým zámeckým parkem, který je vyhlášen národní kulturní památkou. K dispozici jsou tři prohlídkové trasy a k tomu je zde možnost navštívit také Schwarzenberskou hrobku, novogotickou kapli, která stojí samostatně u rybníka Svět.

Dále je zde hned několik zajímavostí. Kromě staré radnice, podloubí, Mariánského sloupu a kamenné kašny najdete hned vedle zámku akvárium, ve kterém mají stálou expozici sladkovodních ryb. O pár domů vedle stojí dům Štěpánka Netolického, to byl místní rybníkář, který se staral o rybníky v okolí i o chov ryb. V jeho domě je dnes Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví se stálou rybníkářskou expozicí.

Na náměstí můžete také zajít do staré radnice a vystoupat na 31 metrů vysokou věž, ze které je vyhlídka na celé náměstí, historické centrum i okolní přírodu. Za zmínku stojí i klášterní kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Pokud budete pokračovat kolem kostela směrem k Budějovické bráně, uvidíte po pravé straně malou uličku. Stojí tady bývalý klášter augustiniánů, který byl založen roku 1367 a rozšířen v barokním stylu v roce 1750.

Třeboň 2

Kromě radniční věže je hezký výhled do okolí také z vyhlídkové terasy s výtahem v místních lázních, z jejíž 25 metrové výšky lze vidět rybník Svět i Novohradské hory.

Krajina rybníků s krásnou okolní přírodou

Okolní příroda je zajímavá a na území se nachází několik přírodních památek, rybníků a přírodních útvarů, a právě proto je celá oblast Třeboně označována za chráněnou krajinnou oblast - CHKO Třeboňsko, která má rozlohu více než 700 km2

V blízkém okolí Třeboně si můžete udělat procházku například do Branského doubí, ve kterém rostou chráněné stromy a žijí zde vzácnější živočichové a nachází se asi 3,5 kilometrů jižně od Třeboně. Pokud preferujete ale delší procházku, můžete zavítat do přírodní památky Soví les. V tomto lese pralesovitého typu najdete větší mechové koberce, ale například i borůvku černou apod. 

Třeboň je však známá hlavně pro své rybníkové bohatství. Na celém území Třeboňska najdete více než 450 rybníků a rybníčků. Při své návštěvě Třeboně byste určitě neměli minout Rožmberk, který má rozlohu 647 hektarů a patří k největším rybníkům v České republice i ve střední Evropě. Můžete si udělat také příjemnou procházku kolem celého Světa. To je rybník o rozloze 215 hektarů a je na území Třeboňska sedmý největší. V Třeboni jsou ale také dva umělé vodní kanály Zlatá stoka a Nová řeka, které slouží rybníkům k cirkulaci vody z řeky Lužnice.

Léto láká turisty hlavně na prozkoumávání okolní přírody, cyklistiku a turistiku jak městem, tak kolem rybníků. Vydat se tak můžete například po cyklostezce vedoucí kolem třeboňských seníků, což je asi 25 roubených seníků nacházejících se na tzv. Mokrých lukách. Zastavit se můžete i v obci Cep, ve které se nachází Cepská pískovna, která patří mezi evropsky významné lokality v České republice, kde se trvale vyskytuje čolek velký.

Kromě cyklotras je v okolí Třeboně také řada naučných stezek i tras určených pro běhání. Protože je Třeboň oblast rybníků, je zde považováno za sport i rybaření, které je pro každého, stačí si zakoupit povolenku, půjčit náčiní a šup na to. A při té příležitosti se můžete i vykoupat v některém z rybníků nebo koupališť a potom si zajít do místního pivovaru.

Třeboň 3

Zima naopak láká spíš k procházkám po památkách, relaxaci, případně k bruslení na veřejném kluzišti. Pro lyžaře se upravuje několik běžkařských tras a k dispozici je také Lyžařský areál Hradiště u Nové Bystřice.

Perličkou na závěr, která je spojená s Třeboňskem, je chráněné zeměpisné označení Třeboňský kapr. Získala ho jedna třeboňská společnost, která jako jediná může prodávat kapra s tímto označením. V Třeboni si můžete pochutnat nejen na klasickém smaženém kaprovi, ale na různých jiných kapřích specialitách. A to stojí za to.

Třebon - kvalitní ubytování i vysoký standard služeb

Možnosti ubytování v Třeboni jsou různorodé a poměrně snadno dostupné. Široká škála možností nabízí vybrat si přesně to, co Vám vyhovuje. Ať už jsou to hotely různých kategorií, penziony, pokoje v lázních, ubytování v soukromí, rekreační chaty a chalupy, apartmány nebo kempy, všeho je tu dost.

Přijeďte se sami přesvědčit, že Třeboňsko je turisticky zajímavé a lákavé místo, pro ty, kteří chtějí trávit čas ve městě a nebo chtějí být blízko přírody a třeba ochutnat i něco z místní rybářské kuchyně.

Názory a doporučení

Dita Válková (ubytovatel) 19.7.2019
Vítejte v penzionu Linda, v rodinném penzionu zasazeného do klidné vilové čtvrti v jihočeské Třeboni. Ubytování v soukromí je situováno do prvního patra krásné, tradiční vilky z 20. let.
Petra Chmelařová (ubytovatel) 3.7.2019
Nová Hlína patří mezi nejkrásnější místa na Třeboňsku. Leží přímo na cyklostezce u rybníka Rožmberk a Vítek.
Jana Herejková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 1.7.2019
Malá obec kousek od Třeboně
Vladimír Zvara (starší pár - návštěvník) 28.6.2019
Obec je malá a není co hodnotit, na dovolenou je tam moc ticho a to je fajn.
vera klementova (skupina - návštěvník) 27.6.2019
Trebon je krasna a ma kouzelne okoli
Kateřina Křišťálová (starší pár - návštěvník) 26.6.2019
krásné město, krásné okolí
Martin Šmíd (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 25.6.2019
Super
Martina Bílková (starší pár - návštěvník) 15.5.2019
dobré, klidné
Jana Doškářová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 6.3.2019
klid, pěkné procházky krajinou, vhodná oblast pro cykloturistiku