Loading

Ubytování v Suchdolu nad Lužnicí

(2 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Farmáře

Suchdol nad Lužnicí - Tušť, v rekreační oblasti, u vody
Ubytování v apartmánu v blízkosti jezer

Ubytování v domečku

Suchdol nad Lužnicí, v obci / ve městě, v centru města
Klidná dovolená a koupání na pískovnách

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Dvory nad Lužnicí (Suchdol nad Lužnicí 3,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okra...
Jsme rájem pro rodiny s dětmi...

Škorničkův statek

Hamr (Suchdol nad Lužnicí 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nové apartmány, klid a pohoda

Ubytování Jana

Chlum u Třeboně (Suchdol nad Lužnicí 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v CHKO Třeboňsko

Penzion Kamínek

Nové Hrady (okres České Budějovice) (Suchdol nad Lužnicí 9,4 km vzdušně), na samotě...
Wellness služby, oslavy, firemní akce!

Chaty Pohoda

Petříkov (okres České Budějovice) (Suchdol nad Lužnicí 10,3...
Ráj cyklistů, rybářů, houbařů, myslivců

Apartmán Sofie Domanín

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Suchdol nad Lužnicí 13,3...
Apartmán s terasou na Třeboňsku

Ubytování Ondřej Blažek

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Suchdol nad Lužnicí 13,3...
Dva moderní apartmány│Soukromí zaručeno

Ubytování na statku

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Suchdol nad Lužnicí 13,4 km vzdušně), v obci / v...
Pokoje na statku s bazénem na Třeboňsku
1 - 28 / 28

Suchdol nad Lužnicí

Suchdol nad Lužnicí 1

Klíč v erbu města odemyká vodáckou sezónu

Suchdol nad Lužnicí je město, které najdete v Jihočeském kraji, v okrese Jindřichův Hradec. Město leží 20 kilometrů jihovýchodním směrem od Třeboně a 11 kilometrů severozápadně od hraničního přechodu Halámky na hranici s Rakouskem.

První písemná zmínka o obci pochází až z roku 1362, kde bylo uvedeno, že ves spadá do třeboňského panství Rožmberků. Od roku 1660 je Suchdol spojen s rodem Schwarzenbergů. V roce 2005 získal Suchdol nad Lužnicí status města.

Město Suchdol nad Lužnicí má velmi kladný vztah k řece Lužnici. Zajímavé je spojení znaku města s touto řekou. Znak je modrý, což symbolizuje vodu, řeku Lužnici. Bílý proud je symbolem vodáků, které řeka láká a zlatý klíč je symbolem pro pomyslné odemykání a zamykání řeky Lužnice. Ve městě se tak dvakrát ročně koná akce spojená se začátkem a koncem vodácké sezóny.

Suchdol nad Lužnicí Vás překvapí množstvem aktivit

Vzhledem k tomu, že Suchdol nad Lužnicí spadá do chráněné oblasti Třeboňsko, je okolní příroda krásná, plná rybníků a vhodná pro pěší túry i pro cykloturistiku. První zastávkou Vašeho výletu může být například přírodní rezervace Na Ivance. Toto chráněné území má rozlohu přes 130 hektarů a snahou je zachování meandrujícího toku řeky Lužnice.

O něco větší, o rozloze 414 hektarů, je také přírodní rezervace Horní Lužnice, která se nachází jižně od Suchdole. Za návštěvu určitě stojí také přírodní památka Pískovna u Dračice. Ta je unikátní svými geomorfologickými jevy. K ní se dostanete asi po 5 kilometrech cesty východně od Suchdole.

Pěkný výlet třeba na kole je k Cepské pískovně. Ta leží asi po 6 kilometrech severozápadně od města Suchdol nad Lužnicí. Jedná se o evropsky významnou lokalitu, a to díky výskytu čolka velkého.

Suchdol nad Lužnicí 2

Velkým skvostem je Červené blato. Jedná se o národní přírodní rezervaci, a to díky rozsáhlé vrstvě rašeliny. Okolní příroda připomíná tundru a rezervací prochází naučná stezka tvořící 3 kilometrový okruh s informačními tabulemi o fauně a flóře v rašeliništi. Červené blato se nachází asi 6 kilometrů vzdušnou čarou jihozápadním směrem od Suchdole.

V okolí Suchdole je také řada rybníků. Největším rybníkem je Nový lipnický rybník, známý též jako Podřezanský rybník. Jeho rozloha je 68 hektarů. Severně od Suchdole, asi po 1,5 kilometru, najdete soubor asi 11 rybníčků.

Další soustava rybníčků u Třech Facek je podél cyklostezky Paměti Vitorazska, která vede jižně od Suchdole směrem do Hrdlořez. Díky tomu jsou zde v horkých letních dnech různé možnosti přírodního koupání. Na území se nachází také několik zatopených pískoven (např. Velká pískovna), které kromě čisté vody nabízí i písečné pláže.

Pokud chcete vyrazit za trochou kultury a památkami, můžete zajet do nedaleké Třeboně (necelých 20 km severně) nebo do Jindřichova Hradce (asi 35 km severovýchodně). V obou městech můžete navštívit zámky a další zajímavé památky a přírodní zajímavosti.

Suchdol nad Lužnicí je nejen výchozím bodem pro vodáky

Kromě aktivní pěší turistiky a cykloturistiky je Suchdol nad Lužnicí vyhledávaným místem vodáků. Oblíbená trasa je například ze Suchdole do Majdaleny, což je asi 11 kilometrů. Lužnice je velmi klikatá a prochází krásnou divokou přírodou. Díky rozmanitým vodním plochám je okolí také rájem rybářů.

Suchdol nad Lužnicí 3

V zimních měsících můžete zajet do ski areálu DubičnéČeských Budějovic. Dle počasí můžete také vyrazit na běžky nebo při tuhé zimě i bruslit na hokejbalovém hřišti, které se proměňuje na kluziště.

Naopak klid a relax a odpočinek po dlouhých túrách, dnech na vodě nebo v chladných dnech najdete v nedalekých lázních v Třeboni nebo ve wellnessChlumu u Třeboně.

Ubytování v Suchdolu nad Lužnicí si najde každý

Je jasné, že Suchdol nad Lužnicí je vodáckým městem. I díky tomu je zde velké množství kempů, které nabízejí různé možnosti levného ubytování. Velkou ranou pro Vaši peněženku nebude ani pobyt například v ubytovně, rekreačním středisku nebo v chatách.

Pokud chcete mít klid a pohodlí, můžete se ubytovat v některém z penzionů. Suchdolané si váží svých turistů, a proto je ve městě i několik možností ubytování v soukromí. Nejbližší hotel najdete v 5 kilometrů vzdáleném Rapšachu nebo vzdálenější Třeboni. Zde je pak možné zažít i luxusní víkendový pobyt v lázních.

Suchdol nad Lužnicí je rájem vodáků a mladých lidí, kteří vyrážejí sjíždět řeku nebo objevovat okolní přírodu, přírodní rezervace a rašeliniště. Často je to výchozí bod pro další výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Je to skvělé místo pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě, ať už procházkami, houbařením, rybařením nebo sjížděním řeky. Svoji dovolenou nebo několikadenní pobyt si zde určitě užijete.