Loading

Ubytování v Domaníně (okres Jindřichův Hradec)

(7 objektů + 30 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pod Dubem

Domanín (okres Jindřichův Hradec), na okraji obce / města
Rodinný penzion - vhodný pro partie

Ubytování U hrobky

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě, u vody
Pohodlný apartmán v blízkosti Třeboně

Ubytování Ondřej Blažek

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě
Dva moderní apartmány│Soukromí zaručeno

Ubytování na statku

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě
Pokoje na statku s bazénem na Třeboňsku

Ubytování u rybníka Svět

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě, u vody
Cenově výhodné ubytování při Třeboni

Penzion Hacienda

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v rekreační oblasti, u vody
100 m od rybníka Svět, výhodná cena

Apartmán Sofie Domanín

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě, v cent...
Apartmán s terasou na Třeboňsku

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň (Domanín (okres Jindřichův Hradec) 3,6 km vzdušně), n...
Moderní apartmány v pokojné části města!

Ubytování U Světa Třeboň

Třeboň - Třeboň II (Domanín (okres Jindřichův Hradec) 3,8 km vzdušně), v rekreační...
Samostatné apartmány v Třeboni

Apartmán U Světa

Třeboň (Domanín (okres Jindřichův Hradec) 3,9 km vzdušně), v...
Útulný apartmán a atmosférou domova!
1 - 37 / 37

Domanín (okres Jindřichův Hradec)

Domanín (okres Jindřichův Hradec) 1

Ráz jihočeské vísky Domanín určuje její poloha v jižních Čechách, které jsou typické svou barokní architekturou a dlouholetou tradicí rybníkářství. Jen pár kilometrů vzdálená Třeboň napovídá, že obec bude ovlivněna lázeňstvím. Rovinatý ráz jihu Čech je optimální pro lehkou turistiku a cyklistiku. Domanín je ideálním místem pro letní dovolenou, ale pobyt si tu užijte po celý rok.

Domanín – historie a současnost

Obec Domanín se nachází v Jihočeském kraji, v okrese Jindřichův Hradec, zhruba 4 kilometry na jihozápad od Třeboně. Domanín leží na břehu Opatovického rybníka nedaleko rybníka Svět, na hranici s Chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko.

První písemné zmínky o obci se datují do roku 1367, kdy byla vlastněna postupně několika rytíři, než ji na dlouhou dobu získal třeboňský klášter. Ve 14. století začalo vysušování mokřad v okolí a zakládání rybníků, které dalo kraji jeho specifický ráz. Na každém kroku jsou tu také patrné stopy šlechtického rodu Schwarzenbergů, kteří v jižních Čechách sídlili.

Není proto překvapením, že nejvýznamnější domanínskou památkou je Schwarzenberská pohřební kaple, které se lidově říká Schwarzenberská hrobka u rybníka Svět. Navštívit můžete také hřbitovní kostel sv. Jiljí u rybníka Svět, kde byli pohřbívání členové rodu Schwarzenbergů před postavením hrobky. Domanín (okres Jindřichův Hradec) 2Mezi další pamětihodnosti patří kaple na návsi postavená v roce 1924 a socha Anděla Strážce v Třeboňském parku.

Domanín je oázou klidu mezi dvěma rybníky

Domanín je ideálním výchozím bodem pro výlety po okolí. Obec křižují tři značené cyklostezky a naučná stezka Okolo Třeboně. Turisté a výletníci se mohou v Domaníně napojit na tři naučné pěší stezky – Okolo Světa, Rožmberk a stezku zdraví Hrádeček. Příznivci vodních sportů a rekreace u vody ocení blízkost Opatovického rybníka a rybníka Svět.

Nejblíže je zhruba 4 kilometry vzdálená Třeboň, kde se nacházejí jedny z nejznámějších českých lázní. Třeboň je vyhlášená místními restauracemi, kde připravují rybí speciality a oblíbené kapří hranolky z čerstvých ryb. Navštívit zde můžete také minizoo a akvárium a prohlédnout si stálou expozici sladkovodních ryb. Neodmyslitelnou součástí města je také jeden z největších zámeckých komplexů v Česku, Třeboňský zámek.

Necelých 30 kilometrů od Domanína se nachází okresní město Jindřichův Hradec, v jehož centru najdete hrad a zámek, které představují třetí největší památkový komplex v České republice. Daleko z Domanína to není ani na Zámek Hluboká nad Vltavou, který byl přestavěn podle vzoru britského zámku Windsor v novogotickém stylu. V zámku je neuvěřitelně zachovalý mobiliář a k areálu přiléhají rozlehlé romantické zahrady a park.

Domanín (okres Jindřichův Hradec) 3

Dalším významným městem v blízkosti Domanína je Český Krumlov, který je zapsaný na seznamu UNESCO. V historickém centru si můžete prohlédnout státní hrad a zámek, zastřešený most a mnoho dalších památek. Český Krumlov není potřeba představovat vodákům, kteří zde mají jednu z tradičních zastávek na jízdě po Vltavě.

Ubytování v Domaníně, od penzionů až po chaty

Přestože je Domanín relativně malý, najdete tu řadu možností, jak se ubytovat. Přímo v obci se nabízí penziony, apartmány či chalupy nebo levné ubytování v soukromí. V okolí jsou pak blíž k přírodě umístěny chaty. Jste-li trochu flexibilní, a ochotní zajít si do města, natrafíte i na hotely růžných kategorií, některé i s wellness službami.

Obec Domanín těží ze své polohy, protože je obklopen hned dvěma rybníky. Prochází jím několik cyklistických, turistických a naučných stezek, díky kterým můžete objevovat historii i současnost rybníkářského kraje. Vzhledem k rovinatému terénu jsou výlety vhodné i pro děti. Ve vzdálenosti pouhých desítek kilometrů se nacházejí malebná historická města Třeboň, Jindřichův Hradec a Český Krumlov. Návštěva Domanína je nejlepší v letních měsících, ale najdete zde i celoroční vyžití.

Názory a doporučení

Václav Sádlo Mgr. (starší pár - návštěvník) 20.8.2019
Většina akcí je v sobotu což bylo mimo náš termín pobytu.
Kristýna Holická (ubytovatel) 29.7.2019
Domanín je malebná vesnice pouhé 4 km od Třeboně. Můžete zde využít multifunkční hřiště, rekreační rybolov, obchod s potravinami a 3 restaurace. Domanínem také prochází mnoho cyklostezek.
Pavla Maliňáková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 9.7.2019
Obec klidná, přesto možnost stravování za příznivé ceny, obchod v místě
Lada Bláhová (skupina - návštěvník) 5.7.2019
Super