Loading

Ubytování v Třeboni v Břilicích

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice, v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Penzion U Třeboňského kola

Třeboň (Třeboň - Břilice 1,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje s vlastní koupelnou

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň (Třeboň - Břilice 1,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!

Penzion Linda

Třeboň (Třeboň - Břilice 1,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v centru města za skvělou cenu

Apartmán U Světa

Třeboň (Třeboň - Břilice 1,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný apartmán a atmosférou domova!

Ubytování U Světa Třeboň

Třeboň - Třeboň II (Třeboň - Břilice 2,0 km vzdušně), v rekreační oblasti
Samostatné apartmány v Třeboni

Ubytování u rybníka Svět

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Třeboň - Břilice 3,2 km vzdušně), v obci / ve mě...
Cenově výhodné ubytování při Třeboni

Penzion U Machů

Třeboň (Třeboň - Břilice 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Luxusnější apartmán s venkovním bazénem

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň (Třeboň - Břilice 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Penzion u Světlušek

Třeboň (Třeboň - Břilice 4,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v rodinném penzionu
1 - 34 / 34

Břilice u Třeboně

Břilice u Třeboně 1

Břilice u Třeboně – pravá jihočeská dovolená

Zvažujete dovolenou v Česku? Chtěli byste být ubytováni v klidu, stranou od ruchu města a po probuzení poslouchat zpívat ptáčky, ale zároveň si užít zábavu, poznat zajímavá místa, dopřát si dobré jídlo a užít si rekreaci? Možná si říkáte, že to nejde moc dohromady, ale právě vesnička Břilice Vám tuto kombinaci dopřeje.

Vesnice Břilice se nachází v Jihočeském kraji,okrese Jindřichův Hradec a jedná se o vesnickou část města Třeboň. Díky této báječné lokalitě, je to ideální místo pro dovolenou.

Vesnička ve městě

Původ Břilic sahá daleko do historie. Dle dochovaných záznamů minimálně do roku 1366. Už v roce 1395 přenechali Rožmberkové část vesnice městu Třeboň, ke kterému se později připojila celá obec. Břilice jsou díky tomu vesnickou části města Třeboň.

Dnes jsou Břilice dobře dostupné automobilem či autobusem a to díky poloze na hlavním silničním tahu z Český Budějovic do Jindřichova Hradce. Pokud jste fanoušky cestování vlakem, tak musíte dojet do Třeboně a poté přestoupit na autobus, který Vás dopraví do Břilic.

Chloubou vesnice je typická lidová zástavba, která patří mezi historické památky lidové architektury a určitě na Vás zapůsobí, protože místní se o tyto domy starají a stylově je udržují. Možná se Vám při procházce vesnicí vybaví scény z českých pohádek a filmů.

Mezi další historické stavby, které jsou ve vesnici k vidění, patří i několik kapliček – kaplička panny Marie z roku 1820, dále kaplička sv. Jana a sv. Anny.

Břilice, jako část města Třeboň, jsou především rekreační oblastí. Zdejší Břilický rybník vybízí v létě ke koupání a v zimě k bruslení, stejně tak jako další vodní nádrže, kterých je v obcí několik.

Kromě pasivní rekreace se tady nabízí i možnost rybaření, kterým je zdejší kraj proslulý. Nedaleko od rybníka se nacházejí tenisové kurty, takže si na své přijdou i sportovci. Ti mohou vyrazit také na kola, skrze vesnici vede cyklistická naučná stezka Rožmberk.

Na procházku, případně v zimním období na běžky se můžete vydat do lesů, které jsou součásti obce. Z nich si v sezóně můžete odnést úlovky v podobě hub nebo lesního ovoce.

Pokud se Vám nepovede úlovek najít v lese, ani vylovit z rybníka, tak nezoufejte, hlady neumřete. Ve vesnici je několik restaurací, kde je možné se občerstvit. Ještě větší nabídku služeb nabízí městská část obce.

Třeboň

Břilice se k Třeboni nepřipojily jen historicky úřední cestou, ale postupně je spojila i rozšiřující zástavba, která z nich udělala jeden celek. Pro turisty je to určitě velké plus, protože z Břilice do centra Třeboně to je půlhodiny pěšky, 15 minut na kole a 5 minut autem nebo autobusem. Určitě si ten čas na cestu do Třeboně najděte, nebudete litovat.

Břilice u Třeboně 2

Třeboň je historické město a i přes nejrůznější války, které město v historii zasáhly, se dochovalo hodně památek. Dominantou je renesanční zámek Třeboň, který se nachází na náměstí, kde je i radnice s vyhlídkovou věží.

Zámkem Třeboň vedou prohlídkové trasy s výkladem průvodců. Zajímavostí zámku je dnes zazděná chodba, která zámek spojovala s nedalekým klášterem Augustiánů. Samostatně se můžete projít po přilehlých zámeckých zahradách, které jsou opravdu romantickým místem.

Historické centrum lemují pozůstatky masivních hradeb ze 14. století a čtyři brányHradecká, Budějovická, Svinenská a Novohradská. Pokud jste milovníci piva, tak se Vám bude líbit historický pivovar, který na svém místě stojí od 14. století a pivo se v něm vaří dodnes, na což se můžete v rámci exkurze osobně podívat.

Pokud jste do Břilice a Třeboně zavítali v parném létě, vhod Vám přijde rybník Svět, jehož břeh se táhne podél města Třeboň. Na břehu se nachází zázemí pro turisty, jako jsou pláže, půjčovny loděk, občerstvení, restaurace nebo tenisový kurt. Kolem rybníka se dá podniknout hezký výlet na kolech. Při takovém výletě určitě navštivte park, jehož dominantou je novogotická kaple, která slouží jako hrobka rodu Schwarzenberg.

Třeboň je turisticky atraktivní po celý rok, v zimním období centrum města dostává jinou atmosféru spojenou s Vánočními trhy a různými kulturními akcemi.

K zábavě pro celou rodinu slouží i místní lázně s wellness centrem, které jsou rovněž v provozu po celý rok. V Třeboni se jednoduše řečeno nebude nudit, ať přijede v kterémkoliv ročním období. Navíc i okolí je bohaté na zajímavá místa, kam si můžete udělat výlet.

Kam se vydat do okolo Břilice u Třeboně

Jižní Čechy jsou nesmírně bohaté na historické památky, takže z Břilice je v okruhu 50 km nespočet úžasných míst, kam se vyplatí vyjet na výlet. Mezi taková místa jednoznačně patří Český Krumlov. Tamní hrad a zámek tvoří druhý největší komplex historických budov v České republice a právem patří do dědictví UNESCO.

Jen o něco menší a neméně nádherný je hrad a zámekJindřichově Hradci, což je třetí největší seskupení historických budov na území ČR. K oběma městům patří historické centrum, které můžete navštívit po celý rok. Pravidelně se tady konají různé kulturní akce a také tady je plno kouzelných zákoutí, uliček, restaurací nebo kaváren.

Pokud si budete chtít odpočinout od měst a historických památek, tak po celém okolí Břilice se dá jezdit na kolech. Jihočeský kraj je protkán velkým množstvím cyklostezek, kde jsou odpočívadla, informační a naučné tabule a k osvěžení slouží spousta rybníků, kterými je vlastně celé Třeboňsko pověstné.

K těmto rybníkům můžete také vyrazit za rybolovem. Pokud obdivujete přírodu a to nejen flóru, ale také faunu, bude se Vám líbit ZOO Dvorec, která se specializuje na kočkovité šelmy. ZOO funguje po celý rok, takže i Vaše zimní dovolená bude atraktivní.

Břilice u Třeboně 3

Pokud jste do Břilice vyrazili v zimě a jste milovníky lyžování, tak si lyže vezměte s sebou, protože můžete navštívit skiareál Mrákotín, který kromě vleku a sjezdovky nabízí noční lyžování pod umělým osvětlením a okolí s trasami pro běžkaře.

Břilice a ubytování

Na to jak maličká vesnice jsou Břilice, je zde velký počet ubytovacích zařízení. K pronájmu jsou zde celé chaty nebo chalupy, takže můžete vyrazit na dovolenou ve velké skupině.

Levné ubytování je varianta, kdy si pronajmete pokoj u někoho a ubytujete se v soukromí. Pokoj si můžete pronajmout i ve zdejších penzionech. Samozřejmě penziony nabízejí také možnost ubytování v komfortním apartmánu.

Pravděpodobně každý si v Břilicích najde ubytování, které bude podle jeho představ a finančních možností. Dovolená v této vesničce u Třeboně je dostupná a atraktivní, takže si odnesete plno zážitků a určitě se sem budete rádi vracet.

Názory a doporučení

Martina Bílková (starší pár - návštěvník) 15.5.2019
dobré, klidné
Jana Doškářová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 6.3.2019
klid, pěkné procházky krajinou, vhodná oblast pro cykloturistiku