Loading

Ubytováni v Dráchově

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Kemp Fousek

Dráchov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Ubytování Pražma

Žíšov (Dráchov 3,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Dráchov 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
4-místná útulná chaloupka v centru města

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Dráchov 4,3 km vzdušně), v obci / ve měs...
Skvělé ubytování v klidné části

Chalupa Zlukov

Zlukov (Dráchov 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Dráchov 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Chata Luxuska

Roudná (Dráchov 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Chalupa v Pleších

Pleše (Dráchov 9,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Dráchov 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Ubytování Hlavatce

Hlavatce (okres Tábor) (Dráchov 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v srdci Jižních Čech
1 - 26 / 26

Dráchov

Dráchov 1

Odpočiňte si u Dráchovských tůní

Chystáte se na dovolenou do Jihočeského kraje, ale stále neznáte Vaši přesnou cílovou stanici? Možností máte spoustu. Když jste ale zavítali až sem, pak je jisté, že Vás láká představa poklidné venkovské idylky, která má zároveň výborné dopravní spojení s okolním světem. Právě tyto kvality Vám nabídne obec Dráchov, která po stránce územního členění spadá do okresu Tábor.

Dráchov se nachází v zemědělsky velmi aktivní lokalitě, kterou protéká řeka Lužnice. Ta se klikatí kolem několika rybníků a vodních ploch, kterých je okolo Dráchova takřka nespočet. Objevíte tu rybník Švadlačky, Pavlíkův rybník nebo Krátoš. O něco dál je i Chlebovský a Návětřní rybník.

Vzhledem k charakteru krajiny je tu i několik malebných přírodních rezervací. Jednou z nich jsou Dráchovské tůně. Dobré dostupné jsou i Kozohlůdky a Borkovická blata. Během svého pobytu se ale nemusíte procházet jen po polích a loukách. Kvalitní program pro Vás připraví města Veselí nad Lužnicí a Soběslav.

Historie odbojného Dráchova

První informace o existenci Dráchova pocházejí z poloviny 14. století. Podle dostupných pramenů v něm byl postaven nejprve kostel a teprve poté došlo k jeho dalšímu společenskému i hospodářskému rozvoji. Protože tu byl brod a důležitá obchodní stezka, kolem Dráchova vzniklo několik tvrzí a hradů. Na většině z nich ale zahlodal zub času a do dnešních dní o nich neexistují žádné další záznamy.

Následující století bylo obdobím husitství. Relativně krátká vzdálenost od Tábora způsobila, že se lidé z Dráchova rozhodli připojit na stranu Jana Husa a posléze i Jana Žižky z Trocnova. I přes dlouhé roky stability se v 17. století Dráchov dočkal povstání. S velkou pravděpodobností za to mohla nestabilní situace, která byla způsobená vlastnictvím obce dvěma různými pány. Dnes už naštěstí v Dráchově nepokoje nehrozí, takže Vám nic nebrání tu strávit příjemnou dovolenou s Vašimi blízkými.

Památky a zajímavosti v Dráchově a okolí

Dráchov 2

Nejstarší stavbou v Dráchově je kostel sv. Václava, jehož historie sahá až do období vzniku obce. Na dohled od něj stojí tvrz, ve které byly v pozdějších staletích uchovávány hospodářské plodiny. V dobré dojezdové vzdálenosti je toho ale mnohem víc.

Jen kousek od Dráchova je například zámek Bechyně. Nedaleko je také zřícenina hradu Choustník, Kozí Hrádek nebo hrad Borotín. Asi půl hodiny daleko je i hrad a zámek v Jindřichově Hradci, který Vám představí nepřeberné množství atraktivních hradních a zámeckých prohlídkových okruhů.

Nejvíce zábavy si ale užijete v Táboře. Děti určitě vezměte do Zoologické zahrady a do Husitského muzea. Nezapomeňte ani na Muzeum Lega, Muzeum čokolády a marcipánu a Muzeum pivovarnictví, jehož prohlídku si plně vychutnají hlavně pánové. Kdo se zajímá o filmový průmysl, ten by neměl opomenout zastavení u filmové zbrojnice v Housově mlýně, ve kterém jsou umístěné rekvizity mnoha českých i zahraničních velkofilmů.

Do světa fotografie se naopak plně ponoříte v Muzeu fotografie Šechtl & Voseček. Na to vše pak můžete shlédnout z vyhlídkové věže v historickém centru města.

Sport a aktivní pohyb v obci

V Dráchově není žádné sportovní středisko. Zato tu ale funguje půjčovna lodí. Máte tedy možnost vyzkoušet dobrodružný sjezd řeky Lužnice. Krásné okolí Vám také umožní naplánovat různé druhy pěších výletů. Oblíbená je tu i jízda na kole. Opět ale stačí zajet do Tábora a Vaše možnosti letních pohybových aktivit se do značné míry rozšíří. V Táboře je Vám volně k dispozici Aquapark a vodní nádrž Jordán. Také tu je bowlingová hala, posilovna a tenisový kurt. Zájemci si také mohou vyzkoušet jízdu na koni.

V zimě stačí, abyste navštívili Soběslav, která provozuje plochu pro hokej a veřejné lední bruslení. V celkem dobré vzdálenosti od Dráchova je i Sport centrum Monínec, které disponuje dobře vybavenou sjezdovkou. Alternativní variantou k tomuto lyžařskému svahu je sjezdovka Skiareálu Kvasejovice. Když jsou dobré klimatické podmínky, jde okolo Dráchova běžkovat a jezdit s dětmi na saních.

Dráchov 3

Jaké je ubytování v Dráchově?

V Dráchově se daří spíš individuálním typům ubytování. Rozhodně se proto shánějte po chalupách, chatách a cenově dostupném ubytování v soukromí. Hned za řekou jsou ale i penziony a hotely, které už náleží do prostoru okolních měst. Právě v nich není problém sehnat ani apartmán nebo prázdninový dům, který bude někde mimo centrum. Nemusíte se proto bát, že budete jakýmkoliv způsobem strádat.

Dráchov leží na křižovatce několika větších středisek. Sám si ale zachovává značnou míru klidu a soukromí. Věříme, že Vás Váš výběr této destinace nijak nezklame.

Názory a doporučení

Michal (mladý pár - návštěvník) 30.9.2019
v nejbližší obci vše ok, spousta obchodů