Loading

Ubytování v Soběslavi

(0 objektů + 13 objektů v okolí 25 km)

Chata Luxuska

Roudná (Soběslav 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Ubytování Pražma

Žíšov (Soběslav 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Soběslav 7,4 km vzdušně), na samotě, v lese
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Soběslav 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Soběslav 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Soběslav 13,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Ubytování Naděje

Frahelž (Soběslav 15,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Chata Frahelž

Frahelž (Soběslav 15,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantická chatka na klidném míste

Garni Hotel Žižkovy lázně

Tábor (Soběslav 16,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Hotel Slavia

Tábor (Soběslav 17,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel v historickém centru
1 - 13 / 13

Soběslav

Soběslav 1

Soběslav je město v Jihočeském kraji. Administrativně spadá do okresu Tábor. Jeho okolí není nijak zvlášť členité. Jen místy najdete útržky menších lesů. Okolo města protéká řeka Lužnice.

Pokud se rozhodnete, že během dovolené chcete navštívit i nějaká další města v okolí, pak Vás jistě potěší jejich velmi dobrá dostupnost. Během chvilky se dostanete do Tábora, Sezimova Ústí či Veselí nad Lužnicí.

Město na obchodní stezce

Počátky města Soběslav sahají až do 13. století. Jednalo se o malou osadu, která byla o několik let později povýšena na město. Vzhledem k tomu, že se v jejím okolí nacházelo hned několik důležitých obchodních stezek, byla Soběslav významným bodem obchodu. V 16. století bylo město velmi významným obchodním spojením se sousedním Rakouskem a Německem.

Během pozdějších válečných tažení Soběslav utrpěla mnoho škod. Brzy se ale vzpamatovala a navázala na svůj dřívější rozvoj. Obyvatelé se věnovali především výrobě látek a vaření piva. V dnešní sobě je Soběslav velmi atraktivním místem pro turistiku, jelikož si zachovala značnou část svého historického jádra.

Prázdniny s příchutí historie

V Soběslavi by Vám určitě neměla uniknout návštěva historického centra města. Jděte se podívat například do Rožmberského hradu. Ten byl součástí původního opevnění. Do dnešní doby se ale nedochovala jeho celá původní podoba. Soběslav 2I když v něm dnes sídlí místní knihovna, rozhodně se vyplatí její návštěvu nepřeskakovat. Je totiž skvělou ukázkou toho, jak může vypadat spojení historické a moderní architektury.

Dalšími významnými památkami jsou kostely. Jedním z nich je děkanský kostel sv. Petra a Pavla. Jeho kořeny sahají až do 13. století. Posléze se dočkal i několika dalších úprav. Jeho interiér zdobí řada obrazů a soch svatých, z nichž některé pochází od vyhlášených mistrů svého řemesla. Druhým zajímavým místem je kostel sv. Víta. Oproti prvnímu kostelu je jeho interiér skromnější. Dnes slouží především jako místo pro mimořádné akce a pořádání koncertů. Přímo v historickém centru města je i několik původních historických domů. Jedním z nich je Dům Petra Voka, ve kterém sídlí muzeum zaměřené na historii a práci rodu Rožmberků.

Při výjezdu mimo město si určitě udělejte zastávku na zámku Bechyně. Ten má nejen krásné exteriéry, ale i nádherné zámecké pokoje. Také lze navštívit zámecké muzeum. V průběhu roku se zde konají i koncerty a další kulturní akce.

Kde si zasportovat?

V letní sezóně si odpočinete v Aquaparku Jindřichův Hradec. Ten Vám nabízí řadu zajímavých atrakcí. Je ale potřeba vzít na zřetel, že jindy než v létě se v jeho areálu nevykoupete. Pokud Vás láká spíše koupání v přírodě, udělejte si zastávku u Veselské pískovny. Krom vodních sportů je areál okolo vody přizpůsoben i dalším volnočasovým aktivitám. Letní koupaliště ale objevíte i přímo v Soběslavi.

Soběslav 3

Co se týče zimních sportů, budete muset trochu cestovat. Nejbližšími lyžařskými středisky v Jihočeském kraji jsou Skiareál Lipno a Nové Hutě. Pokud Vám to však nevadí, čeká zde na Vás řada příjemných lyžařských zážitků.

Cenově dostupné ubytování v Soběslavi

Jestli-že se rozhodnete svou dovolenou strávit právě v Soběslavi, jistě oceníte širokou nabídku ubytování. Mezi nejdostupnější typ ubytování patří ubytování v penzionu či v některém z apartmánů. Bohatá je rovněž nabídka ubytování v soukromí. Pokud ale hledáte nikým nerušený klid, ubytujte se v některé z komfortně zařízených chalup či chat.

Soběslav je krásné historické město na jihu Čech. Přijeďte i Vy objevit její kouzlo a na pár dní se ztraťte v romantických uličkách.