Loading

Ubytování v Soběslavi

(0 objektů + 22 objektů v okolí 25 km)

Kemp Fousek

Dráchov (Soběslav 3,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u le...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Chata Luxuska

Roudná (Soběslav 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Ubytování Pražma

Žíšov (Soběslav 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Soběslav 7,4 km vzdušně), na samotě, v lese
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Soběslav 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
4-místná útulná chaloupka v centru města

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Soběslav 8,1 km vzdušně), v obci / ve mě...
Skvělé ubytování v klidné části

Chalupa v Pleších

Pleše (Soběslav 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Soběslav 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Soběslav 11,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Soběslav 12,1 km vzdušně), v obci / ve měs...
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko
1 - 22 / 22

Soběslav

Soběslav 1

Soběslav je město v Jihočeském kraji. Administrativně spadá do okresu Tábor. Jeho okolí není nijak zvlášť členité. Jen místy najdete útržky menších lesů. Okolo města protéká řeka Lužnice.

Pokud se rozhodnete, že během dovolené chcete navštívit i nějaká další města v okolí, pak Vás jistě potěší jejich velmi dobrá dostupnost. Během chvilky se dostanete do Tábora, Sezimova Ústí či Veselí nad Lužnicí.

Město na obchodní stezce

Počátky města Soběslav sahají až do 13. století. Jednalo se o malou osadu, která byla o několik let později povýšena na město. Vzhledem k tomu, že se v jejím okolí nacházelo hned několik důležitých obchodních stezek, byla Soběslav významným bodem obchodu. V 16. století bylo město velmi významným obchodním spojením se sousedním Rakouskem a Německem.

Během pozdějších válečných tažení Soběslav utrpěla mnoho škod. Brzy se ale vzpamatovala a navázala na svůj dřívější rozvoj. Obyvatelé se věnovali především výrobě látek a vaření piva. V dnešní sobě je Soběslav velmi atraktivním místem pro turistiku, jelikož si zachovala značnou část svého historického jádra.

Prázdniny s příchutí historie

V Soběslavi by Vám určitě neměla uniknout návštěva historického centra města. Jděte se podívat například do Rožmberského hradu. Ten byl součástí původního opevnění. Do dnešní doby se ale nedochovala jeho celá původní podoba. Soběslav 2I když v něm dnes sídlí místní knihovna, rozhodně se vyplatí její návštěvu nepřeskakovat. Je totiž skvělou ukázkou toho, jak může vypadat spojení historické a moderní architektury.

Dalšími významnými památkami jsou kostely. Jedním z nich je děkanský kostel sv. Petra a Pavla. Jeho kořeny sahají až do 13. století. Posléze se dočkal i několika dalších úprav. Jeho interiér zdobí řada obrazů a soch svatých, z nichž některé pochází od vyhlášených mistrů svého řemesla. Druhým zajímavým místem je kostel sv. Víta. Oproti prvnímu kostelu je jeho interiér skromnější. Dnes slouží především jako místo pro mimořádné akce a pořádání koncertů. Přímo v historickém centru města je i několik původních historických domů. Jedním z nich je Dům Petra Voka, ve kterém sídlí muzeum zaměřené na historii a práci rodu Rožmberků.

Při výjezdu mimo město si určitě udělejte zastávku na zámku Bechyně. Ten má nejen krásné exteriéry, ale i nádherné zámecké pokoje. Také lze navštívit zámecké muzeum. V průběhu roku se zde konají i koncerty a další kulturní akce.

Kde si zasportovat?

V letní sezóně si odpočinete v Aquaparku Jindřichův Hradec. Ten Vám nabízí řadu zajímavých atrakcí. Je ale potřeba vzít na zřetel, že jindy než v létě se v jeho areálu nevykoupete. Pokud Vás láká spíše koupání v přírodě, udělejte si zastávku u Veselské pískovny. Krom vodních sportů je areál okolo vody přizpůsoben i dalším volnočasovým aktivitám. Letní koupaliště ale objevíte i přímo v Soběslavi.

Soběslav 3

Co se týče zimních sportů, budete muset trochu cestovat. Nejbližšími lyžařskými středisky v Jihočeském kraji jsou Skiareál Lipno a Nové Hutě. Pokud Vám to však nevadí, čeká zde na Vás řada příjemných lyžařských zážitků.

Cenově dostupné ubytování v Soběslavi

Jestli-že se rozhodnete svou dovolenou strávit právě v Soběslavi, jistě oceníte širokou nabídku ubytování. Mezi nejdostupnější typ ubytování patří ubytování v penzionu či v některém z apartmánů. Bohatá je rovněž nabídka ubytování v soukromí. Pokud ale hledáte nikým nerušený klid, ubytujte se v některé z komfortně zařízených chalup či chat.

Soběslav je krásné historické město na jihu Čech. Přijeďte i Vy objevit její kouzlo a na pár dní se ztraťte v romantických uličkách.