Loading

Ubytování v Sudoměřicích u Bechyně

(2 objekty + 9 objektů v okolí 25 km)

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně, v obci / ve městě, v centru města
Pěkné apartmány na starobylé faře

Ubytování Hlavatce

Hlavatce (okres Tábor) (Sudoměřice u Bechyně 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v srdci Jižních Čech

Penzion Příběnice

Malšice (Sudoměřice u Bechyně 11,6 km vzdušně), na okraji ob...
Letní penzion s restaurací a bazénem

Chata Luxuska

Roudná (Sudoměřice u Bechyně 12,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Kemp Fousek

Dráchov (Sudoměřice u Bechyně 14,8 km vzdušně), v rekreační...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Ubytování Pražma

Žíšov (Sudoměřice u Bechyně 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Sudoměřice u Bechyně 16,5 km vzdušně), v...
Skvělé ubytování v klidné části

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Sudoměřice u Bechyně 16,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
4-místná útulná chaloupka v centru města

Penzion Joe

Sepekov (Sudoměřice u Bechyně 17,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu
1 - 11 / 11

Sudoměřice u Bechyně

Čechy krásné, Čechy mé

Uvažujete o dovolené v Jižních Čechách? Podívejme se, co nabízí dovolená v Sudoměřicích u Bechyně. Tato obec leží v Jihočeském kraji a spadá do území okresu Tábor. Samotné Sudoměřice se skládají ze tří částí – Bežerovice, Sudoměřice a Bechyňská Smoleč. Z toho je vidět, že jde o dost rozlehlou vesnici, která nabízí hodně zajímavého.

Sudoměřice u Bechyně 1

První zmínky o Sudoměřicích u Bechyně se objevily už ve 14. století, konkrétně v roce 1352. Dnes obec stále obývá více než 700 obyvatel. K těm se přidávají turisté, kteří se tady rozhodli strávit dovolenou. Na svou dovolenou do Sudoměřic u Bechyně můžete dorazit s využitím různých způsobů dopravy.

Obec má dobrou dostupnost jak po silnici, tak po železnici. Vede sem hlavní silniční tah z Tábora na Týn nad Vltavou a České Budějovice, takže můžete pohodlně přijet autem a také tímto směrem jezdí dostatek autobusových spojů. Pokud se rozhodnete vyrazit po železnici, tak se můžete pochlubit tím, že jste jeli po nejstarší elektrifikované trati v České republice.

Ta vede z Tábora do Bechyně, přičemž vlak staví ve všech třech částech Sudoměřic. Zajímavostí jsou jízdy po této trase v historickém voze, které se zde pořádají během roku. Když dorazíte na místo, tak nejspíš začnete řešit, co vlastně v Sudoměřicích u Bechyně hledat a co podniknout. Začít můžete procházkou po vesnici, určitě Vás zaujmou zdejší dobové stavby s průčelími a celkově můžete pocítit pohodovou atmosféru typické jihočeské vesničky, kde návsi dominuje rybníček a kaplička, tak jak to známe z filmů a pohádek.

Osada Bechyňská Smoleč je dokonce označena jako vesnická památková zóna. Dominantou obce je kostel, jehož původ sahá až do roku 1384. Své roky má už i lípa u domu s číslem popisným 1, ta má za sebou zhruba 450 až 500 let života a je to chráněný strom. Pokud jste na dovolenou vyrazili na kole nebo máte kolo sebou, tak můžete využít cyklotrasu, která protíná území obce, anebo si vyrazit někam podle svého uvážení. Můžete se projíždět polními a lesními cestami, během léta se osvěžit koupelí v místních rybnících, jakou Železný nebo Jelínek.

A jaký dát svému putování po Sudoměřicích u Bechyně cíl? Pokud ze středu obce vyrazíte východním směrem, tak dorazíte na místo dnes již neexistující obce Černice. Dnes toto území spadá pod Sudoměřice a nachází se tady několik zajímavostí. V první řadě tady zůstal barokní Černošický zámek, který dnes patří lesní správě. Lesní správa se také stará o přilehlou oboru, kterou vede přibližně pětikilometrová naučná stezka lesem, oborou a kolem rybníka. Navíc se zde nachází golfový klub s několika jamkovým golfovým hřištěm, restaurací a penzionem.

Sudoměřice u Bechyně 2

Pokud vyrazíte na druhou stranu, tedy z centra Sudoměřic u Bechyně na západ, tak dorazíte k břehu řeky Lužnice, která je i hranicí území vesnice. Na břehu Lužnice najdete několik krásných míst. Jsou tam tři vyhlídková místa – Náprstkova vyhlídka se scenérií obloukového Duhového mostu nad řekou Lužnicí, Pasovského vyhlídka s výhledem na klášter v Bechyni a vyhlídka Gutha-Jarkovského, která nabízí pohled na Bechyňský zámek.

Na břehu řeky Lužnice se vyřádí i ti, kdo mají rádi adrenalin. Nad řekou se nachází ferrata, kterou vyhledávají lezci z celého okolí. Na tyto místa můžete vyrazit také v případě, že připlujete do Sudoměřic u Bechyně právě po Lužnici. V Sudoměřicích se můžete utábořit a udělat si několik krásných výletů. Je to oblíbené místo vodáků, kteří tady rádi táboří, protože ve zdejším tábořišti mají zázemí v podobě bufetů nebo sociálních zařízení.

Zmíněné aktivity jsou přece jen vhodné pro jarní, letní a nebo skoro podzimní měsíce. Co v Sudoměřicích u Bechyně v zimě? Tak primárně mnoho míst můžete navštívit i v zimě, protože mají zase úplně jinou atmosféru, ale pořád to bude krásný zážitek. Stejně tak si můžete přibalit běžky, na kterých se proběhnete po lese nebo ve zmíněné oboře. Pokud rádi bruslíte, tak si užijete na místních rybnících. Pokud jste do Sudoměřic zavítali, ať už po silnici, vlakem nebo po vodě, tak v obci můžete využít několik restaurací, samoobsluhu nebo poštu.

Historie a příroda Jižních Čech na výletě v Sudoměřicích u Bechyně

Pokud se v Sudoměřicích u Bechyně zdržíte déle, tak budete chtít poznat také okolí a udělat si hezký výlet. Kam vyrazit? Například hned k sousedům do Bechyně. Zde je k vidění zámek Bechyně, františkánský klášter, muzea (hasičské, turistiky), vyhlídková věž v kostele sv. Františka a celé centrum je památková zóna. Toto městečko v létě i v zimě působí nádherně. Možná ho málokdo zná, ale je to typické české městečko s historickými budovami, krásným náměstím a milými uličkami a zákoutími. Pokud se z Bechyně budete chtít podívat zase do přírody, tak můžete navštívit velkou oboru kousek za městem. Zde se prohánějí daňky a mufloni.

Jestliže máte rádi zvířata, tak neváhejte navštívit Tábor, kde se nachází ZOO Tábor. Samozřejmě ve chvíli, kdy zavítáte na výlet do Tábora, tak se podívejte i do města, které má krásnou historii, kterou reprezentuje historické centrum kolem Žižkova náměstí. Pro rekreaci můžete využít vodní nádrž Jordán, kde jsou pláže se službami a v zimě uvítáte plovárnu a aquapark.

Sudoměřice u Bechyně 3

Jižní Čechy jsou bohaté na historické památky, právě tady sídlily významné šlechtické rody nejen české historie a mají zde svá sídla, která se dochovala do dnes. Navštívit tak můžete zámek Hluboká, zříceninu Kozího hrádku nebo hrad Soběslav.

Pokud jste v Jižních Čechách na dovolené v zimě, budete možná chtít vyrazit na lyže. Poblíž Sudoměřic u Bechyně leží Ski areál Monínec, který disponuje čtyřsedadlovou lanovkou a nejdelší sjezdovkou o délce více než 1 km. Samozřejmě jsou zde i menší sjezdovky pro méně náročné nebo začínající lyžaře.

Ubytování v Sudoměřicích u Bechyně

Velkou část úspěchu skvělé dovolené dělá ubytování, jeho kvalita, lokalita, přístup personálu a také cena ubytování. V Sudoměřicích u Bechyně je velký výběr ubytování, takže je velká šance, že Vám něco padne do noty. Levná varianta ubytování je v tábořišti na břehu řeky Lužnice, kde můžete postavit stan. Pokud jedete na dovolenou ve větším počtu, můžete si pronajmout chatu, chalupu nebo roubenku.

Pokud Vám stačí méně prostoru, můžete v Sudoměřicích u Bechyně najít ubytování v penziónu nebo menším hotelu, kde jsou k pronájmu pokoje či apartmány. V neposlední řadě je možné ubytovat se u někoho v soukromí, takže poznáte jak pohostinnosti místních, tak běžný život na jihočeské vesnici. Ať už se ubytujete kdekoliv, v jakémkoliv ročním období, tak dovolená v Sudoměřicích u Bechyně se Vám bude líbit. Tento kraj je nádherný a platí tady to známé: „Čechy krásné, Čechy mé“.

Názory a doporučení

Pavel Štrouf (ubytovatel) 5.2.2020
Doporučujeme navštívit známé lázeňské město Bechyně se svým krásným zámkem, klášterem, skvělými restauracemi. Rádi poradíme kam na výlet!