Loading

Ubytování v Jetěticích

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Červenka

Jetětice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Jetětice 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Penzion Joe

Sepekov (Jetětice 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Jetětice 12,3 km vzdušně), v obci / ve...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek) (Jetětice 12,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraj...
Apartmány u lesa a blízko lázní!

Ubytování Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Jetětice 15,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezké apartmány v chalupě - u přehrady

Chata U Jezera

Kovářov (Jetětice 16,9 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chata v lese s krbem, terasou, u řeky

Válův Dvůr

Milevsko (Jetětice 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.

Penzion Příběnice

Malšice (Jetětice 19,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Letní penzion s restaurací a bazénem
1 - 9 / 9

Jetětice

Chcete klidnou dovolenou? Máme pro Vás skvělý tip - Jetětice

Pravděpodobně jste ještě neslyšeli o obci JetěticeJižních Čechách. Je to obec ležící v okrese Písek, asi 16 km severovýchodně od okresního města a 12 km jihozápadně od Milevska. Na východ, ve vzdálenosti asi 32 km, leží město Tábor, krajské město České Budějovice leží 56 km na jih.

Jetětice 1

Jetětice se rozkládají v západní části Táborské pahorkatiny. Přirozenou hranici obce tvoří na severu Hrejkovický potok, na jihu Jetětický potok a na západě Orlická přehrada na Vltavě.

I když, jak dokládají archeologické výzkumy, byla oblast Jetětic osídlena už v pravěku, první písemná zmínka o obci se dochovala z roku 1251. Tehdy obec patřila k milevskému premonstrátskému klášteru.

Při procházkách obcí si na návsi všimnete kapli Narození Panny Marie z r. 1911 se zvonicí. Před kaplí je umístěn kříž z konce 19. století, opodál pomník padlým v I. světové válce. V místní části Červená se nachází původně románský kostel sv. Bartoloměje z počátku 12. století. Kousek za vsí, na polní cestě, stojí pomník padlým při osvobozování obce v II. světové válce.

Okolí Jetětic musíte poznat

Samotnou obec skoro ze všech stran obklopují lesy, které jsou vhodné pro turisty nebo houbaření, dobré podmínky jsou zde i pro cyklisty, rybářevodní sporty a rekreaci. Jeden z prvních výletů si můžete naplánovat do nedaleké obce Milevsko. Cestou se zastavte u Rukávečské obory, kde se poblíž loveckého zámečku Tirolský dům nachází dřevěná lesní kaple sv. Huberta. V Milevsku potom můžete obdivovat několik historických památek, z nichž nejvýznamnější je klášter Milevsko - nejstarší klášter v Jižních Čechách. Vaši pozornost si ale zaslouží i kostel sv. Bartoloměje z první poloviny 19. století.

Opačným směrem, asi 16 km jihozápadně, se nachází okresní město Písek. V centru historického města najdete částečně zachovalý královský hrad Písek, který je dnes kulturní památkou ČR a sídlem Prácheňského muzea. V muzeu můžete zhlédnout zajímavou expozici těžby zlata, rybářství či z historie města Písek.

Jižní Čechy nejsou jen krajem rybníků, nachází se zde i množství kulturních a historických památek. Patříte-li teda k milovníkům toulek po hradech, zámcích a zříceninách, tu si určitě užijete v tom dobrém smyslu slova. Čeká na Vás hrad Zvíkov - 17 km na severozápad, jedna z nejvýznamnějších staveb české středověké architektury, s kaplí sv. Václava.

Jetětice 2

Jihovýchodním směrem najdete zámek Bechyně ve stejnojmenném městečku, ve kterém můžete obdivovat nádhernou malířskou výzdobu nádvoří a interiérů. Cenné jsou i bohaté sbírky dobového nábytku a zbraní. Skutečný skvost mezi historickými architektonickými památkami je zámek Orlík. Uchvátí Vás už svou unikátní polohou na břehu Orlického jezera, úžas Vás neopustí ani při prohlídce interiérů a romantických zákoutí zámku.

Z trošku jiného soudku bude potom výlet do Protivína, 27 km na jih od Jetětic. Turistickým tahákem tohoto městečka je kromě zámku i Krokodýlí ZOO Protivín, chovající několik druhů krokodýlů, mezi nimi i světový unikát - bílou samičku krokodýla sundského. Další zoologická zahrada je až v Táboře. ZOO Tábor se specializuje na chov nejen ohrožených a exotických druhů zvířat. Velmi oblíbená bývají pravidelná krmení, která nadchnou především nejmenší návštěvníky.

Jihozápadním směrem, asi 25 km od Jetětic, se rozprostírá Přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně. Ochrany hodné jsou tu bažinné a mokřadní společenství, je to i významná ptačí rezervace, turistům z pochopitelných důvodů nepřístupná. Po jejím okraji byla vybudovaná tříkilometrová turistická stezka a při ní postavena vyhlídková věž.

Osvěžení v horkých letních dnech Vám poskytne koupání v některé z četných ploch v okolí Jetětic. V katastru samotné obce je to koupaliště. Široké zázemí pro vodní rekreaci a vodní sporty Vám poskytne především Orlická přehrada a přehrada Kamýk.

Jestliže budete v Jetěticích trávit svou zimní dovolenou, možnosti zimních sportů Vám poskytnou lyžařská střediska Středních Čech, které hraničí s Jihočeským krajem a potom i ta jihočeská, ta jsou však mnohem dál. V Středních Čechách je to Ski areál Záluží, 20 km na severovýchod na severovýchod od Jetětic, tím samým směrem 32 km je to do Areálu Monínec, a nedaleko z Monínce do Ski Kvasejovice. Nejbližší jihočeský ski areál je v Javorníku na Šumavě, skoro 70 km na jihozápad od Jetětic.

V Jetěticích je vše v pohodě - i možnosti ubytování

Na to, že jsou Jetětice maličká obec, čítající necelé tři stovky stálých obyvatel, nebudete mít problém najít tu ubytování během Vaší dovolené. Komfort pro Vás a případně celou rodinu či přátele, zahrnující i stravovací a další doplňkové služby, Vám poskytnou hotely.

Jetětice 3

Naleznete zde i několik penzionů a apartmánů rodinného typu, výbornou volbou pro Vás bude i ubytování v soukromí. V některých penzionech Vám nabídnou i stravování ve vlastní kuchyni, kde budete mít možnost ochutnat z místních specialit. Výhodou při kontaktu s ubytovateli je, že Vám jistě poskytnou i užitečné rady, např. kam vyrazit na výlet, kde se dá dobře vykoupat či v zimě zalyžovat.

V typických jihočeských chalupách a chatách nalezne své místo i početnější rodina či větší skupinka přátel. Pokud Vám na dovolené nevadí vaření, stonásobně Vám to vrátí ticho a krásné prostředí v přírodě, kde naberete sil do dalšího pracovního kolotoče.

Jetětice je svérázná obec v Jižních Čechách. Pokud si ji zvolíte jako místo pro Vaši rodinnou dovolenou, budete nadšeni z mnoha zajímavých památek, malebné přírody i možností provozování různých sportů ať už v zimě nebo v letním období. Nudit se tu určitě nebudete a chvíle zde strávené Vám uplynou jako voda.

Názory a doporučení

David Květ (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 3.6.2019
Hospoda je kousek, ale nevaří. Tedy vaří, ale jen ze zmraženého - nedoporučuji. Jinak k přehradě je to celkem krpál, ale stejně jsme byli furt u bazénu