Loading

Ubytování v Sedlci-Prčici

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Celoroční sportovní areál + wellness!

Penzion Strnadovský mlýn

Jesenice (okres Příbram) (Sedlec-Prčice 3,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Na svatby, oslavy, školní výlety, akce!

Chalupa Alenka Čertovo břemeno

Jistebnice (Sedlec-Prčice 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata u golfového hřiště

Pension Luis

Jistebnice (Sedlec-Prčice 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Sedlec-Prčice 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Penzion U Radešínka

Počepice (Sedlec-Prčice 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Statek Vletice

Krásná Hora nad Vltavou (Sedlec-Prčice 16,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Moderní ubytování pro skupinku

Penzion Joe

Sepekov (Sedlec-Prčice 18,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Penzion Příběnice

Malšice (Sedlec-Prčice 20,0 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Letní penzion s restaurací a bazénem
1 - 9 / 9

Sedlec-Prčice

Sedlec-Prčice 1

Prozkoumejte Prčice

Určitě si pamatujete, jak Vám kdysi Vaše rodina a přátelé říkali, ať se svými nápady či názory jdete do Prčic. Možná jste to nevěděli, ale toto místo opravdu existuje. Ačkoliv my ho dnes známe spíše pod jménem Sedlec-Prčice. Toto dvojměstí najdete ve Středočeském kraji, konkrétně pak pod správou okresu Příbram.

Když se zaměříme na přírodní poměry, v Sedlci-Prčici se bude líbit všem, kteří mají v oblibě jak krásnou a úrodnou českou krajinu, tak pomalu se zvyšující terén. Ten je pokryt dobře přístupnými lesy, mezi kterými je i několik menších rybníků.

V nedalekých Jetřichovicích se projdete kolem Lihovarského rybníka, Pilského rybníka či okolo rybníka Musík. Pokud ale chcete zůstat ve městě, dobře se zabavíte i u Mlýnského rybníka. V Prčici zase objevíte Stránský rybník a Jezerský rybník. Většina těchto vodních ploch je napájena Prčickým a Sedleckým potokem.

Co se týče dojezdové vzdálenosti do dalších měst, ta může být v některých případech trochu delší. V blízkém okruhu Sedlce-Prčice je třeba Jesenice, Červený Újezd nebo Sedlčany. Komu nevadí delší cesta, ten ať navštíví okresní Příbram, nebo na památky bohatý Tábor.

Protože jsou Sedlec-Prčice ve skutečnosti dvěma územními jednotkami, podíváme se na historii každé z nich. Když se zaměříme nejprve na Sedlec, zjistíme, že poprvé se o něm hovoří už ve 14. století. Lze ale soudit, že k osídlení zdejší krajiny došlo už dávno předtím. Ačkoliv se to nezdá, místní obyvatelé měli velmi blízko k osobě Mistra Jana Husa. Ten totiž nějaký čas pobýval na nedalekém Zvěřinci.

Sedlci se přesto dařilo. Získal právo pořádat trhy, na kterých lidé prodávali své výrobky. To vše se ale změnilo během třicetileté války, která s sebou přinesla mnoho ozbrojených vpádů. Dílo zkázy završilo období neúrody. Situaci se podařilo stabilizovat až během vlády Marie Terezie.

Sedlec-Prčice 2

Co se týče Prčice, první zmínka o ní se datuje do 12. století. Už od samotného počátku byla Prčice spojená s jedním z nejznámějších rodů u nás. Tím nebyl nikdo jiný než vážený rod Vítkovců. Protože se jednalo o panský dvůr, Prčice měla několik tvrzí a později dokonce i zámek.

Ani jedna z původních tvrzí se však do dnešních dní nezachovala ve své původní podobě. Během různých přestaveb a průzkumů bylo zjištěno, že nad pozůstatky těchto staveb byly postaveny další budovy. Ke spojení obou měst došlo v roce 1957. Od roku 1966 se tu také koná známý pochod na trase Praha-Prčice.

Tipy na výlet v Sedlci, Prčici i okolí

Sedlec i Prčice Vám toho mají hodně co nabídnout. Minimálně po stránce kulturních památek. V části Sedlec uvidíte kostel sv. Jeronýma nebo okresní dům. Oproti tomu v památkově bohatší Prčici Vašemu zraku neujde kostel sv. Vavřince, Morová kaple nebo vesnická památková zóna Ounuz. V ní jsou původní domy, které zastupují regionální roubenou architekturu.

Obě části města spojuje most Karla Burky, který zdobí několik soch. V blízkosti souměstí jsou i dvě hradní zříceniny. Jednou z nich je hrad Zvěřinec. Tou druhou je zřícenina hradu Borotín.

Mezi další zajímavé památky v blízkosti Sedlce a Prčice je také zámek Dobříš či zámek Hořovice. Vy a Vaše děti se nebudete nudit ani v případě, že si uděláte cestu na zámek Orlík nad Vltavou. Z obou měst je dobře dostupná i Zoologická zahrada v Táboře.

Jen kousek od jeho centra je hrad Kotnov. Hezký den prožijete i v případě, že ho strávíte na hradě Zvíkov či na zámku ve Vrchotových Janovicích. V něm je umístěna velmi bohatá expozice Národního muzea. Kdo dává přednost technickým památkám, tomu doporučíme návštěvu Hornického skanzenu Příbram.

Asi nejznámější věc, kterou lze na tomto místě dělat je absolvovat pochod na trase Praha-Prčice. Případně nasedněte na kolo, vyberte si některou z cyklistických stezek a poté se už jen nechejte unášet krásou zdejší krajiny.

Sedlec-Prčice 3

Milovníkům golfu zase skvěle poslouží golfový klub Čertovo Břemeno. U Vrchotického rybníka lze naopak provozovat sportovní rybolov. Příznivce adrenalinu určitě nadchne dostupnost bike parku. Kdo se chce vykoupat, ten by měl jet k vodní nádrži Slapy. Za ošklivého počasí Vás rádi přivítají v Aquaparku Příbram.

Kdo chce lyžovat, ten nemusí nikam daleko. Co by kamenem dohodil jsou hned dvě lyžařská střediska. Těmi jsou Ski areál Monínec a Ski Kvasejovice. V okolí Sedlce i Prčice je široká síť běžkařských tras.

Nabídka cenově dostupného ubytování

V Sedlci-Prčici se lze ubytovat v cenově dostupných penzionech a apartmánech. Nechybí tu ani možnost ubytování v soukromí. Kdo není příliš náročný, ten jistě ocení, že tu objeví i turistickou ubytovnu a zařízení typu Bed & Breakfast. Romantici využijí ubytování na zámku, nebo v prostorách mlýna. Kdo si nepřeje být rušen, ten by měl dovolenou trávit v některé z levnějších chalup či chat.

Sedlec-Prčice nejsou žádné bájné místo, které by existovalo jen a pouze v našich představách. Pokud se pro jejich návštěvu rozhodnete, zjistíte, že se jedná o dvě moderní centra tepající životem. Tak si zabalte kufry ještě dnes a přijeďte to zažít na vlastní kůži.