Loading

Ubytování v Drevníkách

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky, na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Drevníky 2,3 km vzdušně), v rekr...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Drevníky 4,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Bezbariérové rekreační středisko

Hotel Hrazany

Sedlčany (Drevníky 8,8 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...

Penzion Folbr

Dlouhá Lhota (okres Příbram) (Drevníky 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Ideál pro turisty, možnost snídaně

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Drevníky 13,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Penzion u Kašných

Mníšek pod Brdy (Drevníky 15,3 km vzdušně), v obci / ve měst...
Rodinný penzion se saunou a restaurací

Penzion U Radešínka

Počepice (Drevníky 15,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Apartmány Orlík - Loužek

Milešov (Drevníky 16,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Výhled na vodu z lodžie apartmánů

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Drevníky 16,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda
1 - 12 / 12

Drevníky

Drevníky 1

Hurá na Slapy!

Chcete letošní dovolenou prožít v klidu a pohodě, ale zároveň je pro Vás hlavní podmínkou, aby byla vybraná destinace na území Středočeského kraje? I přesto, že se může hledání cílové stanice jevit jako nelehký úkol, ve skutečnosti má jednoduché řešení. Stačí, abyste si zajeli do obce Drevníky v okrese Příbram a uvidíte, jak Vám bude hej.

Drevníky jsou obklopené úrodnou půdou polí a luk. Protéká jimi Hubenovský potok, který se dále napojuje do nedaleké řeky Vltavy. Tuto scenérii doplňují i malebné lesy, které jsou vhodným cílem několikahodinových procházek. Opravdový klenot ale najdete téměř za humny.

Jen několik kilometrů daleko je vodní nádrž Slapy, kterou z jedné strany svírá Vymyšlenská pěšina. Cestovat ale nemusíte jenom do přírody. Úplně klidně nasedněte do auta a jeďte se pokochat krásami některých dalších míst v blízkém okolí. Díky dobrému napojení na hlavní silniční tahy za okamžik stanete v Drásově, Sedlčanech nebo Dobříši.

Středočeský Jadrana

První zmínka o Drevníkách pochází z 2. poloviny 14. století. Bohužel, další informace o historii, nebo alespoň o osudech lidí v nich žijících nám zcela chybí. Jediné, co dokážeme říct s naprostou jistotou je to, že od poloviny 19. do počátku 20. století byly Drevníky součástí obce Drhovy.

I přesto můžeme zmínit, že Drevníky vytěžily velkou řadu výhod ze stavby slapské přehrady. K její realizaci došlo v polovině 20. století a stala se jedním z nejoblíbenějších míst pro odpočinek a sport všech lidí z celého širokého okolí. To s sebou přirozeně přineslo i poptávku po službách, které jsou spojené s aktivním cestovním ruchem.

Drevníky 2

Turistické atrakce a cíle v Drevníkách i jinde

Dovolená by měla být i o poznávání nových památek. Přímo v Drevníkách je zastupuje kaple a také zdobený krucifix. Stejně jako v jiných obcích a městech je tu památník, který připomíná oběti 1. světové války. Přímo v centru je vysazen i památný strom.

Nedaleko Drevníků je i několik hradů a zámků. Asi nejznámější z nich je zámek Dobříš, ke kterému přiléhá velmi impozantní zámecký park. Váš čas si jistě zaslouží i krásný zámek Březnice. Neměli byste ale zapomínat na to, že se nacházíte v historicky velmi významné lokaci. Určitě neprohloupíte, když se pojedete podívat na zámek Hořovice, nebo na Koněpruské jeskyně. K nim se pojí zajímavá historka, která odhaluje, že se v jedné z nich nacházela nelegální mincovna.

Dějiny se ale psaly i jinde. Jestli máte čas a nevadí Vám chodit doslova po ruinách, jistě Vás zaujme zřícenina hradu Tetín. Jen kousek od ní se nad krajinou majestátně tyčí hrad Karlštejn, který by měl alespoň jednou za život navštívit každý. Pokud už v Karlštejně budete, můžete si prohlédnout i expozice několika muzeí. Mezi nimi je Muzeum Betlémů, Dům hodin Karlštejn a WAX Muzeum Karlštejn.

Kam vyrazit za sportem?

I přes svou velkou rozlohu nemají Drevníky žádné veřejnosti přístupné hřiště. Nejlépe uděláte, když si do kufru auta přibalíte kolo, nebo alespoň hůlky pro nordic walking. Velké možnosti Vám ale nabídne samotná slapská přehrada. Ta je vhodná ke koupání i k plavbám na lodi. Živohošť má pak tenisový kurt, hřiště s umělým povrchem a bazén. Do areálu Stará Živohošť patří i prostor na squash, posilovnu, laserovou střelnici, volejbalové hřiště, bowling a mnoho dalších aktivit. V případě, že Vás zastihne ošklivé počasí se za koupáním přesuňte do Aquaparku Příbram.

V zimě je výběr sportovních aktivit o něco menší. Jediné dvě sjezdovky provozuje sportovní centrum Monínec a Skiareál Kvasejovice. Za příznivých sněhových podmínek je ale možné v blízkosti přehrady i běžkovat. Kvůli osobní bezpečnosti se zdržte ledního bruslení na zamrzlé hladině. Možné je to jen v případě, pokud by tuto aktivitu povolily příslušné bezpečnostní složky.

Drevníky 3

Ubytování v Drevníkách

Drevníky mají silně venkovský charakter. Proto se poohlížejte po pronájmu dobře vybavených chalup a rekreačních chat. Jakmile se přiblížíte k přehradě, získáte možnost pronajmout si i apartmán, nebo prázdninový dům. Mimo Drevníky dobře funguje ubytování v cenově dostupných privátech. Jejich kvalita se ale do značné míry různí. Proto s výběrem příliš nespěchejte.

Slapy jsou mnoha lidmi považovány za jedno z nejkrásnějších míst u nás. To znamená, že se o prostor přehrady budete muset dělit s velkým zástupem turistů. Naštěstí pro Vás jsou Drevníky dostatečně stranou, takže Vám dopřejí úctyhodnou míru soukromí, i kdyby snad z nebe začaly padat trakaře.

Názory a doporučení

Naďa Růžičková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 24.4.2019
Malebná vesnice.
Barbora Šandová (skupina - návštěvník) 13.4.2019
V obci obchod se širokým sortimentem, který je každý den otevřen a restaurace s velice ochotným majitelem.