Loading

Ubytování v Příbrami

(2 objekty + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion Orlov

Příbram - Orlov, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
V panenské přírodě CHKO Brdy + farma

Penzion Sebastopol

Příbram, na okraji obce / města, v centru města
Penzion s hostincem a velkou zahradou!

Penzion Pivovar Podlesí

Podlesí (okres Příbram) (Příbram 2,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...
Brána do BRD - penzion s pivovarem!

Penzion Kunc I

Láz (okres Příbram) (Příbram 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
altán s krbem,CYKLISTÉ VÍTÁNI,parkování

Penzion Folbr

Dlouhá Lhota (okres Příbram) (Příbram 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Ideál pro turisty, možnost snídaně

Apartmány Orlík - Loužek

Milešov (Příbram 16,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Výhled na vodu z lodžie apartmánů

Vila Keltská Růže Hořovice

Hořovice (Příbram 18,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v nejstarší části města

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Příbram 19,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna
1 - 8 / 8

Příbram

Příbram 1

Plánujete letos trávit dovolenou ve středních Čechách? Jestli ano, pak existuje málo míst, která by byla vhodnější než Příbram. Ta je ve Středočeském kraji, jen nedaleko hranice s krajem Plzeňským.

Kousek od města se klikatí řeka Vltava a kam oko dohlédne, tam se rozprostírá hluboký les, který spadá do Chráněné krajinné oblasti Brdy. Jeho součástí je i několik vodních nádrží. Těmi nejvýznamnějšími jsou vodní nádrž Láz, Pilská vodní nádrž a o kus dál ještě Obecnice.

Po stránce administrativy je město centrem okresu Příbram. Pokud se budete chtít během dovolené podívat za památkami dalších měst, doporučíme Vám návštěvu Prahy. Relativně blízko je i Plzeň, Tábor a Písek. Z menších měst se Vám bude jistě líbit i Dobříš.

Město nerostného bohatství

První zmínka o Příbrami pochází ze 13. století. Historie praví, že zdejší obec získal jeden z pražských duchovních, který si tu chtěl vybudovat bezpečný úkryt na svých dlouhých cestách královstvím. Jakmile Příbram získal, začal se aktivně zajímat o její zvelebování a rozvoj. O několik málo let později však byla obec zpustošena během nepokojů po úmrtí krále. Důsledky byly tak fatální, že Příbram musela být opětovně zalidněna.

Zhruba v tomto období tu byl postaven bezpečný a odolný kamenný hrad a započaly první pokusy o těžbu stříbra. V 16. století Příbram přešlapuje na místě. Hlavně v důsledku toho, že neměla žádného stálého pána. Naštěstí, těžbě stříbra se dařilo natolik, že správa země nakonec povýšila Příbram na královské město. To jí do značné míry pomohlo odrazit se ode dna a nastartovat další růst.

Příbram 2

Krátká pauza přišla v období třicetileté války, kdy bylo město do velké míry zničeno. Protože se tu ale objevilo velmi bohaté ložisko železa, peníze na obnovu města se objevily poměrně rychle. Bohužel, i těžba železa tu nakonec ustala. Byla však zakrátko nahrazena těžbou uranu. I když se v Příbrami s těžbou nepokračuje, rozhodně se jedná o město se zajímavým horním odkazem.

Památky v Příbrami

Nejvýznamnější památkou ve městě je Svatá Hora. Jedná se o velmi populární poutní místo, jehož sláva se historií táhne už několik století. Další vyhledávanou památkou je zámeček Ernestinum. Většinou se zde setkáte s expozicí věnovanou umění.

Také je možné navštívit prostory Hornického muzea. Jedná se o technickou památku, která dětem i dospělým přiblíží historii i fungování zdejšího těžebního průmyslu. Jestli se chcete na město podívat z větší výšky, doporučíme Vám návštěvu vyhlídkové věže Řimbaba. Když se zaměříme na další památky v okolí města, nelze nezmínit zámek Dobříš. Velmi blízko jsou i oblíbené hrady Točník a Žebrák. Těsně za hranicí Plzeňského kraje je i zámek Zbiroh. Zámek je i v blízkých Hořovicích a Mníšku pod Brdy.

Kdo by rád putoval za historií Českého národa, ten navštíví zříceninu hradu Tetín. Největší dominantou, která vysoce převyšuje všechny ostatní je ale hrad Karlštejn. Z přírodních památek bychom Vám mohli doporučit návštěvu Koněpruských jeskyní či lomu Amerika. O tom se traduje, že v něm přebývá duch vojáka Hagena. Kdo zazvoní na provizorní Hagenův zvon v jedné z šachet, toho si tento přízrak odnese a nikdo ho už více nespatří.

Příbram 3

Příbram a její sportovní možnosti

Během léta se svlažte v přírodním koupališti Nový rybník. Fajn Vám bude i v Aquaparku Příbram. Krom vodních a wellness aktivit tu návštěvníci najdou několik dalších sportovišť. Kdo se nebojí výšek, ten ať vyzkouší některý z vyhlídkových letů. Ve městě je i sportovní hala a několik hřišť.

V průběhu zimy tu bohužel nenajdete místo, které by bylo vhodné k lyžování. Proto uděláte nejlépe, když si zajedete do Ski areálu Monínec. Kdo chce bruslit, nechť navštíví zdejší zimní stadion. Kolem města vede i běžkařská magistrála.

Komfortní ubytování v Příbrami

Jestli-že se rozhodnete strávit dovolenou právě zde, určitě Vás potěší bohatá nabídka zdejších ubytovacích kapacit. Objevíte tu hotely i penziony. Rodinám s dětmi budou naopak vyhovovat dobře zařízené apartmány. Preferujete-li spíše domácí prostředí, zvolte si ubytování v soukromí. Malebnou krajinu plnou hradů a zámků si vychutnáte, když dáte přednost ubytování v chalupě či chatě.

Příbram je historicky velmi významné město, které leží v srdci na památky bohatého kraje. Uvidíte, že pouhý týden Vám na jejich objevování stačit rozhodně nebude. To nám věřte.

Názory a doporučení

Lucie Bolinová (ubytovatel) 26.5.2020
Při pobytu v našem penzionu určitě doporučujeme navštívit přilehlou chráněnou krajinou oblast bývalého vojenské újezdu HCKO Brdy, včetně vrcholu hory Třemošné, se skalním útvarem zvaným Kazatelna, s nádherným výhledem na Příbram a přilehlé okolí.