Loading

Ubytování v Županovicích (okres Příbram)

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram), v rekreační oblasti, u vody
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Županovice (okres Příbram) 2,3 km vzdušně), na sa...
Bezbariérové rekreační středisko

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Županovice (okres Příbram) 2,5 km vzdušně), na okr...
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Hotel Hrazany

Sedlčany (Županovice (okres Příbram) 7,4 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...

Penzion Folbr

Dlouhá Lhota (okres Příbram) (Županovice (okres Příbram) 12,3 km vzdušně), na okraj...
Ideál pro turisty, možnost snídaně

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Županovice (okres Příbram) 13,1 km vzdušně), v obci...
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Penzion U Radešínka

Počepice (Županovice (okres Příbram) 13,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Županovice (okres Příbram) 14,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda

Apartmány Orlík - Loužek

Milešov (Županovice (okres Příbram) 15,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Výhled na vodu z lodžie apartmánů

Penzion u Kašných

Mníšek pod Brdy (Županovice (okres Příbram) 16,7 km vzdušně)...
Rodinný penzion se saunou a restaurací
1 - 12 / 12

Županovice (okres Příbram)

Nejmenší obec v okrese

Ve Středočeském kraji leží Županovice, nejmenší obec v okrese Příbram. Mezi okolní města patří Sedlčany, Příbram, Dobříš a Nový Knín. Od hlavního města Prahy je obec vzdálená pouze hodinu cesty autem.

Županovice (okres Příbram) 1

Obec má v současné době bezmála sto obyvatel. První písemná zmínka pochází z roku 1235. Oblast je vyhledávaná zejména pro krásnou přírodu lákající cyklisty a pěší turisty. Tamní vodní plochy každé léto vybízí k rybaření a koupání.

V blízkosti je přehradní nádrž Slapy tvořící součást Vltavské kaskády. Využijete bohatou nabídku vodních sportů, jako je jachtaření, vodní lyžování a windsurfing. Zapůjčíte si i tolik oblíbená šlapadla. U nádrže jsou krásné travnaté pláže s písečnými přechody do vody.

Památky, příroda a zábava v okolních městech

Oblíbíte si bohaté přírodní krásy Županovic. Na toulkách krajinou narazíte na rozhlednu Veselý vrch sloužící také jako vysílač mobilního operátora. Naláká Vás i dřevěná Drtinova rozhledna na vrchu Beseda. Skvělou procházku si užijete na zřícenině hradu Vrškamýk, chráněnou kulturní památku České Republiky.

Aquapark Příbram poslouží k odpočinku a ochlazení v horkých dnech. Krytý i venkovní bazén, vířivky, brouzdaliště pro děti. To vše na Vás v oblíbeném aquaparku čeká. Vzdálenější, ale ne méně oblíbený, je Aquapark Hořovice. Opět Vás zaujme krytými i venkovními bazény a oblíbenými atrakcemi, bez kterých by se děti neobešly. Zámek Dobříš je postaven v rokokovém stylu a upoutá výraznou barevnou fasádou. Zhlédnete francouzskou architekturu, zaujme Vás čtvercový dvůr, francouzský a anglický park a krásný výhled na hrad Vargač.

Županovice (okres Příbram) 2

Při pobytu v Županovicích stojí za navštívení hlavní město Praha. Jedná se o kulturní dědictví UNESCO s nesčetným množstvím památek, například Pražský hrad, Hradčany, Karlův most a mnohé další.

Skvělý výlet s celou rodinou podniknete do sportovního centra Monínec u města Sedlec-Prčice. Tento přírodní ledovec nabízí sedačkovou lanovku, 2 velké vleky, dětskou pompu a 2 pojízdné pásy pro malé lyžaře.

Na těžších i lehkých sjezdovkách si zalyžujete a procvičíte triky ve snowparku. Tělo si protáhnete i ve Ski areálu Kvasejovice, kde se vyřádí malé děti, zdatní lyžaři a snowboardisté. Odpočinek a relax si užijete v Aquapalace Praha. Největší aquapark Česka je rozdělen na tři velké části. Palác vln a Palác dobrodružství nadchnou zejména děti. Palác relaxace zaujme díky klidnému a příjemnému subtropickému prostředí. Mezi další atrakce patří tobogány, adrenalinový zážitek spacebowl, různé typy saun a wellness centrum.

Stylové i klasické ubytování v Županovicích a okolí

Županovicích a okolí naleznete velké množství penzionů a apartmánů nabízejících kvalitní ubytování. Tradiční rodinné penziony Vás přivítají v pokojích v selském stylu, zatímco se budete těšit moderním vybavením. Pokud toužíte po klidu, jedinečné ubytování zažijete v jednom ze statků na odlehlé samotě. Vyzkoušíte si život na statku se vším všudy, tedy i se staráním se o hospodářská zvířata či koně.

Županovice (okres Příbram) 3

Hotely v okolí Županovic jsou velmi honosného stylu, jejich budovy nezapřou historické prvky. Na výběr máte z několika variant, například romantické ubytování v hotelu rokokového stylu s komfortním ubytováním nadchne zejména páry na romantické dovolené. Wellness hotely, které jsou vhodné i pro náročnější klienty.

Samozřejmostí jsou klasické rodinné hotely s bazénem, venkovním vyžitím pro dospělé i pro děti. Díky poloze Županovic v blízkosti přehrady Slapy zažijete dobrodružství v kempech a chatových oblastech. Léto se pro Vás stane velkým zážitkem.

Děti jistě uvítají volnost a dobrodružnost tohoto typu ubytování a velmi rády si zařádí u vody. Ať už vlastníte svůj karavan, nebo si raději pronajmete chatku, jistě nebudete litovat.

Županovice jsou díky své poloze velmi oblíbeným místem pro trávení rodinné dovolené. V blízkosti naleznete vyžití pro děti v podobě zábavných atrakcí, spoustu kulturních památek a přírodních zajímavostí. Vaše dovolená v Županovicích se stane nezapomenutelnou.