Loading

Ubytování v Milevsku

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Válův Dvůr

Milevsko, v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.

Penzion Joe

Sepekov (Milevsko 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Chalupa Červenka

Jetětice (Milevsko 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Milevsko 12,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Pension Luis

Jistebnice (Milevsko 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Chata U Jezera

Kovářov (Milevsko 14,7 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chata v lese s krbem, terasou, u řeky

Ubytování Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Milevsko 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezké apartmány v chalupě - u přehrady

Penzion Příběnice

Malšice (Milevsko 15,8 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Letní penzion s restaurací a bazénem

Penzion U Radešínka

Počepice (Milevsko 16,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek) (Milevsko 19,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraj...
Apartmány u lesa a blízko lázní!
1 - 12 / 12

Milevsko

Milevsko 1

Milevsko je město, nacházející se v okrese Písek na severu Jihočeského kraje. Horopisná poloha je jižní část Středočeské pahorkatiny, městem protéká Milevský potok. Mezi nejvýraznější vrcholy v okolí Milevska patří Zvíkovec, Bečov, Pahorky a další.

 K lepší orientaci na mapě Vám poslouží poloha vůči dalším městům – na jih od Milevska je to Bechyně, na jihozápad Písek, na sever Sedlčany, na východ Tábor. Krajské město České Budějovice, je od Milevska vzdáleno asi 62 km jižním směrem.

Město v objetí rybníků a historických památek

První písemné zmínky pocházejí z r. 1184, hovoří o sídle velmože Jiřího z Milevska, který zde v r. 1187 zakládá premonstrátský klášter. V r. 1327 uvádějí Milevsko jako městečko a v r. 1437 jako město. Historie Milevska je spojena s nejcennější památkou - klášterním kostelem Navštívení Panny Marie, což je románská trojlodní bazilika z konce 12. století. Zároveň je nejstarším klášterem českého jihu. Přilehlý hřbitovní kostel sv. Jiljí je jedním z nejvznosnějších chrámů z doby kolem roku 1400, částečně přestavěný goticky. V klášteře jsou dnes umístěny archeologické, uměleckohistorické a národopisné sbírky Městského muzea Milevska. Ty dokládají skutečnost, že z řemesel se v městě dařilo hlavně hrnčířství a tkalcovství. Do dnešních dní se zachovala i tradice maškar, každoročně se zde koná jarní maškarní průvod.

Podobně jako u jiných měst, přirozeným jádrem města je náměstí. Na tom milevském najdete domy vesměs venkovského rázu, které byly upraveny v pozdně barokním stylu. Z původních staveb pozornost zasluhuje především Stará radnice, přilehlý městský pivovar z 18. století a pseudorománský kostel sv. Bartoloměje. Když se dáte severozápadním směrem od náměstí, přijdete k bývalé synagoze s ojedinělým kubistickým průčelím z počátku 20. století. Dalšími architektonickými skvosty, které máte na náměstí pěkně po ruce, jsou novorenesanční budova Nové radnice se sgrafitovou výzdobou průčelí a budovy ze začátku 20. století, v kterých dnes sídlí banky.

V okolí Milevska se jistě nudit nebudete

Milevsko 2

Právě kopcovité okolí Milevska využijete i Vy, pokud mezi Vaše záliby patří turistika nebo i cykloturistika. Můžete se vydat po jedné z mnoha naučných stezek, tematicky velmi různorodých. Příjemný a nenáročný je Přírodně krajinářský okruh okolo Milevska, dlouhý jen 7 km. Jestliže se chcete blíže seznámit se samotným městem, máte jedinečnou příležitost připojit se ke skupině, nebo absolvovat i sám s mapkou v ruce Prohlídkový okruh města Milevska. Rovněž tento je nenáročný na fyzickou kondici, dlouhý jen 5 km, takže ho zvládnete klidně i s malými dětmi.

V rámci cykloturistiky se můžete vydat na výlet do nedaleké obce Sepekov. Zdejší barokní poutní kostel Panny Marie pochází z první poloviny 18. století a na první pohled Vás zaujmou jeho ambity s arkádami, branami a nárožními kaplemi.

Tato oblast je bohatá na památky, zvláště hrady a zámky, takže z tipů na výlet si můžete vybírat. Nedaleko od Milevska, 12 km vzdušnou čarou se vydejte k hradu Zvíkov. Patří k nejvýznamnějším stavbám české středověké architektury, vypíná se na skále nad soutokem Vltavy a Otavy. Po jeho návštěvě zavítejte i na koupaliště Zvíkovské Podhradí. Disponuje mnohými vodními i sportovními atrakcemi, takže když se Vám nebude chtít jít do vody, můžete se věnovat sportovním aktivitám, pro které jsou zde výborné podmínky.

O něco dál potom objevíte další historický skvost – zámek Orlík nad Vltavou. Uchvátí vás už pohled na jeho polohu na břehu Orlického jezera, nadchne Vás prohlídka romantických interiérů s bohatými sbírkami a procházka v přilehlém anglickém parku. A jestli Vás prohlídka tohoto klenotu české historie unaví a bude vhodné počasí, osvěžení najdete v blízké Orlické přehradě.

Nebudete-li mít prohlídek dost, další zámek na Vás čeká např. v Bechyni, v Borotíně zas zřícenina vodního hradu Borotín – Starý zámek. V údolí potoka pod hradem se nachází skanzen vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci.

V okolí Milevska je vybudováno několik rybníků, takže příležitostí ke koupání a vodní rekreaci zde budete mít bezpočet. Jako přírodní koupaliště můžete využít rybník Pytlák a rybník Váša, na jehož břehu je vybudován kemp. V případě nepříznivého počasí Vám je k dispozici plavecký stadionPísku a aquapark v Táboře.

Milevsko 3

Do Milevska na dovolenou můžete ale zavítat i v zimním období. Kromě procházek do okolí se zde může věnovat i lyžování, v přilehlém okolí využijete hlavně běžky. Nejbližší ski areál je Ski areál Kvasejovice, nachází se sice už ve Středočeském kraji, ale je to jen 22 km od Milevska, blízko obce Sedlec - Prčice. Sjezdovka, vhodná pro začátečníky sjezdaře i snowboardisty, je v Záluží u obce Chyšky, další potom v Hůrce u Jistebnice. Okolo 25 km severovýchodně můžete využít služby Ski areálu Monínec. Vhodnou sjezdovku si zde vyberou začátečníci i zdatnější sjezdaři, stojí za to si vyzkoušet i jízdu na tubingové dráze.

Vyberte si z ubytovacích možností Milevska

Jestliže chcete mít ubytovací a stravovací služby pod jednou střechou, nejlepší volbou pro Vás bude zřejmě hotel anebo některý z penzionů. Ne všechny penziony totiž nabízejí i možnost stravování, většinou jen možnost přípravy jednoduchého občerstvení v malé kuchyňce nebo nejbližší restauraci. Samozřejmě, pohodlně a cenově výhodně se můžete ubytovat i v soukromí.

Asi kilometr od města stojí na samotě pod hrází rybníka kemp, poskytující ubytování v chatkách a stanech. Pokud máte rádi dovolenou v naprostém soukromí, zvažte pronájem chaty nebo chalupy.

Věřte, že si v Milevsku odpočinete, získáte příjemné zážitky. Seznamte se s kulturní a duchovní tradicí, nádhernými historickými památkami, krásnou okolní krajinou a řadou dalších zajímavostí.