Loading

Ubytování v Sepekově

(1 objekt + 12 objektů v okolí 25 km)

Penzion Joe

Sepekov, v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Penzion Příběnice

Malšice (Sepekov 10,9 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Letní penzion s restaurací a bazénem

Chalupa Červenka

Jetětice (Sepekov 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Pension Luis

Jistebnice (Sepekov 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Chalupa Alenka Čertovo břemeno

Jistebnice (Sepekov 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata u golfového hřiště

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Sepekov 16,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Sepekov 17,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pěkné apartmány na starobylé faře

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Sepekov 18,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Penzion U Radešínka

Počepice (Sepekov 19,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Válův Dvůr

Milevsko (Sepekov 19,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.
1 - 13 / 13

Sepekov

Městys v okrese Písek – Sepekov

Ani město, ani vesnice – prostě něco mezi těmito dvěma – městys. Jeden takový městys najdete na mapě Jihočeského krajeokrese PísekSepekov. Leží na březích Milevského potoka, ze severozápadu ho obklopuje Středočeská pahorkatina a ze severovýchodu Českomoravská vrchovina.

Sepekov 1

Necelých 30 km jihozápadně se nachází okresní město Písek, 20 km na východ město Tábor, krajské město České Budějovice zhruba 60 km na jih. Sepekov patří k nejstarším obcím píseckého okresu. První písemná zmínka o něm se dochovala z roku 1243. Archeologické nálezy mohyl v okolí městyse však dokazují osídlení oblasti už v době bronzové a železné.

Nejvýznamnější sepeckou sakrální památkou je poutní kostel Jména Panny Marie, barokní stavba z první poloviny 18. století. K místním kulturním památkám možno zařadit i budovu fary z roku 1736, několik výklenkových kaplí a boží muka z počátku 19. století v lese Chlum.

V seznamu kulturních památek okresu Písek jsou zapsány i mohylníky nacházející se v lese Chlum, lese Osičany a u rybníka Chobot. Obec má typicky vesnický charakter, není tu žádný místní průmysl, obklopují ji rozlehlé lesy a zemědělská půda, což je dobrým předpokladem pro rozvoj turismu. Jihovýchodně od obce pod kopcem Chlum, se v povodí stejnojmenné říčky rozléhá přírodní památka Smutný. Důvodem ochrany je meandrující tok říčky Smutná s břehovými porosty.

Vydejte se za poznáním okolí Sepekova

V Sepekově se ocitnete v malebném prostředí jižní části Středočeské pahorkatiny. V okolí je mnoho lesů, řek i rybníků a historických památek, které nabízejí ideální příležitosti pro turistiku a odpočinek. Místo jako stvořené pro cyklisty, turisty, houbaře a rybáře. V okolí najdete jízdárny, které Vám umožní vyjížďky na koních s doprovodem zkušeného instruktora.

V rámci výletů do okolí navštivte blízké městečko Milevsko, kde najdete nejstarší klášter v celých jižních Čechách. V jednom areálu můžete obdivovat stavby a úpravy v románském, gotickém i barokním stylu. Zajděte i do Milevského muzea s několika stálými expozicemi o historickém vývoji celé oblasti. Na své si tu přijdou dospělí i děti, pro které jsou připraveny zajímavé akce a hry naučného charakteru.

Budete-li odtud pokračovat nějakých 20 km na severozápad, dalším zajímavým cílem bude obec Orlík nad Vltavou. Z výšky Žďákovského mostu, který je technickou památkou ČR, budete mít jako na dlani Orlickou přehradu a zahlédnete i zámek Orlík, hrdou dominantu této oblasti. Nedaleko obce Orlík nad Vltavou zavítejte i do Zážitkového parku Zeměráj. Je to archeopark vesnice raného středověku, rozkládající se na ploše 9 hektarů, kde na Vás čeká mnoho připravených akcí, přírodních hřišť a atrakcí, takže tu najde spoustu zábavy, ale i poznatků celá rodina.

Sepekov 2

Na jih od zámku Orlíku, na soutoku řek Otavy s Vltavou, se nedaleko obce Zvíkovské Podhradí nachází hrad Zvíkov, jeden z nejdůležitějších a nejnavštěvovanějších gotických hradů v Čechách.

Patří-li putování po historických památkách mezi Vaše oblíbené dovolenkové aktivity, v okolí Sepekova a celých jižních Čechách jich na Vás čeká několik. Z nich si nenechte ujít zříceninu hradu Borotín a zříceninu hradu Kozí Hrádek, zámek Týn nad Vltavou, zámek Bechyně, hradní věž Kotnov a samozřejmě i perlu jižních Čech, zámek Hluboká.

Určitě při svých cestách po okolí zavítáte i do známých jihočeských měst. V Bechyni kromě zámku sídlí i Městské muzeum Bechyně, které se věnuje historii města a okolí od pravěku po současnost, historii keramiky a lázeňství, které tu má svou dlouholetou tradici, nevyjímajíc. Keramice je zasvěceno i Mezinárodní muzeum keramiky, které je pobočkou Alšovy Jihočeské galerie.

Když se řekne Tábor, většině Čechů se v mysli vybaví husité. Toto starobylé město, centrum husitského hnutí, se kromě hradní věže může pochlubit i překrásnou pozdně gotickou radnicí v historickém centru města. Je sídlem Husitského muzea, které vzniklo už v druhé polovině 19. století. Při procházkách městem napočítáte 7 krásných historických kašen, budete obdivovat zachovalé měšťanské domy a pozůstatky městského opevnění. V Táboře najdete ale i moderní vymoženosti, pro milovníky adrenalinových atrakcí jsou k dispozici četná sportoviště, hřiště na paintball, krytý motokárový okruh či Jump aréna Tábor.

Dalším městem, kde se historie snoubí se současností, je okresní město Písek. Projděte se tu po Píseckém mostě, který je starší než Karlův mostPraze. Pochází z druhé poloviny 13. století. Zavítejte do Prácheňského muzea, prohlédněte si historickou elektrárnu a písecký Zemský hřebčinec, postavený v tudorovském stylu na přelomu 19. a 20. století. Z výšky zhruba 35 metrů, se Vám z rozhledny Jarník naskytne pěkný výhled i na ryze moderní část města, nábřeží podél Čechovy ulice, zvané Amsterdam nebo též Titanik. Toto označení si získalo díky barevným fasádám domů, které připomínají atmosféru nizozemského přístavu.

Unaveni výlety či sportovními aktivitami najdete příjemné osvěžení na březích rybníků, kterých je v okolí Sepekova, podobně jako v celých jižních Čechách víc než dost. Určitě vyzkoušejte i koupání v Orlické přehradě a v Aquaparku Příbram.

Zimní dovolenou můžete strávit využitím rovinatého terénu v okolí Sepekova k běžkování. Za sjezdovkami si zajeďte do lyžařských středisek. Nejblíže k Sepekovu máte k dispozici Areál Monínec, kde Vás čeká několik dobře udržovaných sjezdovek pro sjezdové lyžování a snowboarding, ale i kompletní lyžařský servis.

Sepekov 3

Nedaleko obce Sedlec-Prčice se nachází Ski areál Kvasejovice. Skiaréna Písek je lyžařský areál vybavený speciálním umělým povrchem, který umožňuje lyžování i v období, kdy není sníh.

Ubytování v Sepekově zpříjemní Vaší dovolenou

V jakémkoli ročním období Vám Sepekov umožní prožít poklidnou dovolenou nebo třeba jen pohodový víkend. O to se postarají příjemným ubytováním místní hotely, apartmány a penziony rodinného typu.

Určitě oceníte i soukromí, které Vám poskytne ubytování v soukromí. Pohodlí kombinované s příznivými cenami seženete i v chalupách nebo kempech nacházejících se na okraji Sepekova. Podobné možnosti najdete nejen v okolí městyse, ale i na březích rybníků či přehrad jsou to navíc chatové osady.

Takže nic Vám nebrání, zajistit si své ubytování na nejbližší dovolenou v Sepekově co nejdřív. Zažijete tu příjemné chvíle strávené podle Vašich představ, až už aktivním pohybem nebo jen příjemnými procházkami krásnou jihočeskou krajinou.