Loading

Ubytování v Dobronicích u Bechyně

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Kemp Dobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně, na okraji obce / města, u vody
Rodinný kemp s množstvím atrakcí

Villa Liduška

Bechyně (Dobronice u Bechyně 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Romantické ubytování v secesní vile

Penzion Příběnice

Malšice (Dobronice u Bechyně 7,1 km vzdušně), na okraji obce...
Letní penzion s restaurací a bazénem

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Dobronice u Bechyně 7,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na o...
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Penzion Joe

Sepekov (Dobronice u Bechyně 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Apartmán U Mikešů

Milevsko (Dobronice u Bechyně 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulný apartmán s pěknou zahradou.

Chata Koloděje nad Lužnicí

Týn nad Vltavou (Dobronice u Bechyně 12,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, v chato...
Dokonalé soukromí v objetí přírody

Romantik hotel Eleonora

Tábor (Dobronice u Bechyně 13,4 km vzdušně), v obci / ve měs...
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Hotel Slavia

Tábor (Dobronice u Bechyně 15,2 km vzdušně), v obci / ve měs...
Hotel v historickém centru

Chata Luxuska

Roudná (Dobronice u Bechyně 15,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!
1 - 12 / 12

Dobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně 1

Obec Dobronice u Bechyně leží v centru Táborské pahorkatiny, najdete ji v okrese TáborJihočeském kraji. Leží asi 25 kilometrů jihozápadním směrem od města Tábor a 7 kilometrů severovýchodně od Bechyně. Okolní větší města jsou například Písek (25 km vzdušně) nebo České Budějovice (40 km vzdušně). Malá vesnička je skvělým místem pro vodáky.

První zmínka o obci pochází z roku 1220. Počátkem 14. století byl postaven kamenný hrad, jehož zachovalá zřícenina láká turisty z různých koutů naší země. Na nejvyšším vrcholu obce stojí jednolodní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kostel pochází z poloviny 14. století, ale zajímavostí jsou varhany, ty patří k nejstarším na území Čech. I díky tomu fungují trošku jinak. Jejich měchy se nešlapou, jako každé jiné, ale tahají řemeny.

Dobronice u Bechyně - ráj vodáků

Obcí protéká Dobronický potok a také řeka Lužnice. Od Týna nad Vltavou až po Veselí nad Lužnicí je řeka označena za přírodní památku. Řeka Lužnice se stala rájem vodáků. Do Dobronic u Bechyně se můžete totiž dostat z Tábora i po řece.

Dvaceti kilometrovou plavbu lemovanou mlýny, krásnou přírodou i zříceninami i po cvičných peřejích můžete zakončit právě u kamenného hradu v Dobronicích. Hrad stojí nad řekou Lužnicí a je patrný již z dálky. První, čeho si všimnete, je kruhovitá obranná věž. Kromě věže se také dochovaly pozůstatky hradního paláce, kaple a části obytných budov. Hrad je nyní v soukromém vlastnictví, ale je veřejnosti přístupný.

Dobronice u Bechyně 2

Součástí Dobronic je také chráněná oblast přírodního parku Kukle. V parku žijí chránění a vzácní živočichové, jako např. výr velký, čáp černý nebo krkavec velký. Parkem prochází modrá turistická trasa i cyklostezka.

Turistika i relaxace v Dobronicích u Bechyně

Pokud se vydáte z Dobronic po červené turistické trase směrem k Táboru, asi po 4 kilometrech přijdete k zajímavému řetězovému mostu. Hezkým výletem může být také návštěva židovského hřbitova v obci Stádlec, na kterém je asi 100 dochovaných náhrobků. Po červené opačným směrem nebo dále po Lužnici se dostanete až do Bechyně.

Touto trasou prochází také naučná stezka Na Onen Svět, která patří k jedněm z nejdelších naučných stezek v České republice. Její celková délka je 68 kilometrů. V Bechyni můžete zajít na některou z vyhlídkových věží, na židovský hřbitov nebo na zámek. Pokud byste na Vaší dovolené rádi viděli něco netradičního, můžete zajít do hasičského muzea, muzea turistiky nebo například do mezinárodního muzea keramiky. Oběd či večeři můžete zakončit v místním pivovaru.

Sportovní vyžití v okolí Dobronic u Bechyně je široké. Aktivně se zde jezdí na kole a dělá pěší turistika. Kromě toho je oblíbená vodní turistika, ke které slouží jak řeka Lužnice, tak Vltava. Lužnice se vlévá do Vltavy asi po 20 kilometrech od Dobronic. V místním kempu si můžete zahrát třeba badminton nebo pétanque.

Dobronice u Bechyně 3

O prázdninách a v horkých dnech můžete zajet do Bechyně na koupaliště anebo se vykoupat u jezu Lužnice. Spojení sportu a relaxu nabízí také lázně v Bechyni. Kromě lehce sportovních aktivit zde můžete načerpat sílu při nějaké z léčebných procedur.

Ubytování všeho typu v Dobronicích u Bechyně a okolí

Dobronice u Bechyně je skvělé místo pro všechny typy dovolené. Záleží pouze na Vás, co od Vašeho pobytu očekáváte. Vodáci, ale určitě i rodiče s dětmi uvítají možnost levného ubytování v některém z kempů či v rekreačním středisku. Oblíbené jsou také chaty a chalupy. V letní sezóně je k dispozici i několik ubytoven. V malé vesničce nežije hodně obyvatel, někteří z nich ale nabízí také ubytování v soukromí. Pokud preferujete vyšší standard ubytování v hotelech či penzionech, ať už na krátkodobý nebo dlouhodobý pobyt, můžete se ubytovat v nedaleké Bechyni. Luxusní pobyt si užijete také v lázních.

Malá vesnička Dobronice u Bechyně leží v samém srdci krásné přírody. V okolí najdete přírodní Lužnici, park Kukle i gotickou zříceninu hradu. Na své dovolené budete potkávat vodáky, mladé turisty i rodiny s dětmi. Svůj volný čas můžete strávit procházkami přírodou, projížďkami na kole a užíváním si krásného okolí.