Loading

Ubytování v Plané nad Lužnicí

(0 objektů + 11 objektů v okolí 25 km)

Chata Luxuska

Roudná (Planá nad Lužnicí 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Garni Hotel Žižkovy lázně

Tábor (Planá nad Lužnicí 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Hotel Slavia

Tábor (Planá nad Lužnicí 6,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel v historickém centru

Penzion Příběnice

Malšice (Planá nad Lužnicí 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Letní penzion s restaurací a bazénem

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Planá nad Lužnicí 12,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Planá nad Lužnicí 13,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v cent...
Pěkné apartmány na starobylé faře

Kemp Dobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně (Planá nad Lužnicí 14,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Rodinný kemp s množstvím atrakcí

Ubytování Pražma

Žíšov (Planá nad Lužnicí 17,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Villa Liduška

Bechyně (Planá nad Lužnicí 17,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Romantické ubytování v secesní vile

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Planá nad Lužnicí 18,0 km vzdušně), na samotě, v lese
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese
1 - 11 / 11

Planá nad Lužnicí

Planá nad Lužnicí 1

Planá nad Lužnicí je krásné historické město v okrese Tábor v Jihočeském kraji. Protéká jím řeka Lužnice a v jeho blízkosti objevíte několik rybníků. Těmi jsou rybník Hejtman, Košický rybník, Koberný a Strkovský rybník. Kolem vodní plochy i v širokém okolí jsou Vám k dispozici poměrně rozlehlé lesy. Zajímavým místem je i ostrov Markéta, který ční z hladiny rybníku Hejtman. Vzhledem k hnízdění chráněných druhů ptactva a špatné přístupnosti není ostrov turisticky dostupný. Z větších měst okolo Plané je možné navštívit nedaleký Tábor, Sezimovo Ústí či vzdálenější Soběslav.

V područí Tábora

První zmínka o Plané nad Lužnicí pochází ze 13. století. Poměrně nedlouho po založení se obec dostala do vlastnictví husitů z nedalekého Tábora. Toto spojení vydrželo až do první poloviny 16. století. Odtržení Plané od Tábora v tomto období představovalo trest za předchozí akce zpupných a revolucionářsky orientovaných měst.

V době osamostatnění obce došlo k výstavbě mostu a k dalším několika investicím do jejího rozvoje. Protože ale nového vlastníka obce postihly finanční trable, Planá se opět stává majetkem Tábora. Po třicetileté válce, která pro místní představovala opravdu zdrcující devastaci začala obec konečně vzkvétat. Tak je tomu ostatně i do dneška. V Plané je mnoho celorepublikově známých výrobních závodů. Turisté však město vyhledávají hlavně kvůli zajímavým památkám ve městě i blízkém okolí.

Kam vyrazit v Plané nad Lužnicí?

Patrně nejzajímavější památkou ve městě je budova bývalé fary. V té se dnes nachází muzeum, které návštěvníkům nabízí řadu zajímavých výstav. Ty se konají v průběhu celého roku. Její součástí je také Galerie FARA, ve které se Vám představí práce známých i méně známých umělců.

Planá nad Lužnicí 2

Co se týče historických památek, těch je v Plané poměrně dost. Mezi těmi menšími jsou drobné kapličky sv. Barbory a sv. Panny Marie Klokotské. Vzhledem k lokaci asi nikoho nepřekvapí, že tu objeví i pomník vzdávající hold Mistru Janu Husovi. Pokud milujete architekturu, udělejte si procházku okolo prvorepublikových vil. V jedné z nich byl po nějaký čas ubytován dokonce sám prezident Masaryk.

V přilehlé blízkosti města je ale i mnoho zajímavých hradů, zámků a zřícenin. To se hodí hlavně v situaci, kdy cestujete s dětmi. Velmi blízko je třeba Kozí hrádek u Sezimova Ústí. O tomto místě se traduje, že zde přebýval samotný Mistr Jan Hus. Ten tu měl údajně dokončit několik ze svých významných děl.

Neméně zajímavý je ale i hrad Choustník. Jedná se o poměrně dobře zachovaný hrad, který prošel stavební rekonstrukcí. Nedaleko Plané stojí také vodní zámek Červená Lhota a zámek Bechyně. Rozhodně nebudete litovat ani v případě, že si uděláte výlet do zámku Hluboká nad Vltavou.

Kam za sportem?

V létě si udělejte zastávku v Táboře. V něm objevíte vodní nádrž Jordán, která každoročně přiláká stovky plavců a dalších milovníků vodních sportů. Během letní sezóny je Vám k dispozici i Aquapark v Jindřichově Hradci. Zhruba po půl hodině jízdy natrefíte na vodní nádrž Hněvkovice.

Planá nad Lužnicí 3

V průběhu zimní dovolené se budete muset spokojit se spíše skromnější nabídkou lyžařských středisek. Zato však nemusíte nijak slevovat ze svých požadavků. Ski areál Monínec je určen především pro náročné lyžaře a další zapálené fanoušky do zimních sportů. Pro rodinné lyžování je vhodný Ski areál Kvasejovice.

Cenově dostupné ubytování v Plané nad Lužnicí

Ve městě se Vám naskytne několik možností, kde se ubytovat. Nejčastěji zde objevíte cenově dostupné ubytování v penzionu. Zkrátka nepřijdou ani milovníci ubytování v soukromí. Možné je i ubytování v komfortně vybavených apartmánech. Fanoušky romantických pobytů pak určitě nadchne některá z nedalekých chalup či turistických chat.

Planá nad Lužnicí má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Přijeďte se i Vy zrekreovat do jednoho z nejkrásnějších míst, které Jihočeský kraj nabízí.