Loading

Ubytování v Roudné

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Chata Luxuska

Roudná, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Ubytování Hlavatce

Hlavatce (okres Tábor) (Roudná 7,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v srdci Jižních Čech

Kemp Fousek

Dráchov (Roudná 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Hotel Sloup

Řípec (Roudná 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Hotel s restaurací, wellness a kongresem

Ubytování Pražma

Žíšov (Roudná 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Chalupa Zlukov

Zlukov (Roudná 12,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Roudná 13,0 km vzdušně), v obci / ve měs...
Skvělé ubytování v klidné části

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Roudná 13,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pěkné apartmány na starobylé faře

Chalupa v Pleších

Pleše (Roudná 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Penzion Příběnice

Malšice (Roudná 15,2 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Letní penzion s restaurací a bazénem
1 - 17 / 17

Roudná

Roudná 1

Idylické prázdniny v Jihočeském kraji

Obec Roudná se nachází v okrese Tábor, v Jihočeském kraji. Její okolí je tvořeno úrodnou krajinou i hlubokými lesy. Jen kousek je to i k několika rybníkům. Právě ty jsou jedním z důvodů, proč jižní Čechy každoročně přivítají několik tisíc turistů.

Romantiku pak celé scenérii dodává řeka Lužnice, která okolo Roudné protéká. Pokud se rozhodnete trávit dovolenou právě zde, jistě Vás potěší blízkost dvou větších měst. Jedním z nich je Soběslav. Tím druhým je historicky velmi cenný a na památky bohatý Tábor.

První zmínky o Roudné se objevují ve 14. století. Zhruba ve stejnou dobu začali husité budovat město Tábor. Vzhledem k tomu, že jsou Tábor a Roudná poměrně blízko od sebe, lze jedině předpokládat, že náboženské hnutí prosáklo až sem. I přesto však místní obyvatelé žili vcelku poklidným životem. Poloha v úrodné krajině jim zajišťovala možnost věnovat se zemědělství a drobnějším řemeslům.

Zajímavou kapitolu představuje konec 2. světové války, kdy tudy projížděly transporty smrti. Po jednom z průjezdů bylo kousek za obcí nalezeno tělo neznámého člověka, které místní ohleduplně pochovali na místním hřbitově. V současné době je Roudná výhodným cílem pro všechny, kteří chtějí využít blízkost několika kulturně významných měst.

Roudná 2

Zajímavá místa v Roudné a okolí

Vzhledem k velikosti Roudné v obci uvidíte jedinou historickou památkou, kterou je kaple Jana Nepomuckého. Jako na jiných místech po republice je i zde památník obětí obou světových válek. Rozhodně ale neprohloupíte, pokud si zajedete na celodenní výlet do Tábora.

Krom krásného historického centra a mnoha městských kašen je tu k vidění Husitské muzeum. Krásný výhled na město se Vám naskytne v případě, že se půjdete podívat na městské opevnění. To je vhodné i pro návštěvníky s menšími dětmi. Zajímavou atrakcí je i hrad Kotnov. Ten prošel rozsáhlou renovací a návštěvníkům se poprvé otevře začátkem letošní turistické sezóny.

Co se týče Soběslavi, v té najdete několik zajímavých kostelů a kaplí. Jasnou dominantu však vytváří městská věž. Případně si udělejte menší výlet do míst, pro které je charakteristická místní lidová architektura selského baroka. Jedním takovým je vesnice Záluží. Přímo v obci je k vidění i Muzeum loutek, černá kuchyně i tradiční dobové obydlí. V neposlední řadě na Vás i Vaše děti čeká překrásný zámek Bechyně.

Jste-li příznivci venkovního koupání, pak budete se zdejší nabídkou spokojeni. Velmi oblíbeným místem jsou v tomto ohledu Veselské pískovny, které skýtají řadu sportovních i rekreačních možností. Relativně nedaleko je i přehrada Hněvkovice. Dobré možnosti rekreace skýtá i nádrž Jordán v Táboře. V letních měsících je v provozu i Aquapark Jindřichův Hradec, který návštěvníkům nabízí možnost využít i některou z vodních atrakcí.

Roudná 3

Po stránce zimních sportů je nabídka trochu hubenější. Především kvůli nedostatku kopců, které jsou vhodné k lyžování. To ale neznamená, že byste přišli úplně zkrátka. Zalyžujete si třeba ve Ski areálu Monínec. Toto středisko je skvěle vybavené jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty.

Druhé místo, které je jako stvořené pro lyžování je Ski areál Kvasejovice. Je však potřeba brát na vědomí, že se středisko dlouhodobě rozšiřuje. Počítejte tedy spíš se skromnějšími podmínkami provozu.

Cenově dostupné ubytování v Roudné

Roudná není nijak rozlehlá. Z toho důvodu je nabídka ubytovacích kapacit menší. Dostupné je ubytování v soukromí či v některé z rekreačních chalup a chat. V okolí obce však narazíte i na cenově dostupné penziony a hotely, ze kterých si zvládnou vybrat i ti náročnější z Vás. Ti, kteří preferují dovolenou ve vlastní režii jistě uvítají možnost ubytování v dobře vybaveném apartmánu.

V Roudné se Vám bude určitě líbit. Ať už se vydáte na jakoukoliv stranu, otevře se před Vámi spousta možností, jak strávit příjemný čas s rodinou.