Loading

Ubytování v Roudné

(1 objekt + 17 objektů v okolí 25 km)

Chata Luxuska

Roudná, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Kemp Fousek

Dráchov (Roudná 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Roudná 11,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Ubytování Pražma

Žíšov (Roudná 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Romantik hotel Eleonora

Tábor (Roudná 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Roudná 12,3 km vzdušně), na samotě, v lese
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese

Hotel Slavia

Tábor (Roudná 12,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel v historickém centru

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Roudná 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
4-místná útulná chaloupka v centru města

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Roudná 13,0 km vzdušně), v obci / ve měs...
Skvělé ubytování v klidné části

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár (Roudná 14,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota
1 - 18 / 18

Roudná

Roudná 1

Idylické prázdniny v Jihočeském kraji

Obec Roudná se nachází v okrese Tábor v Jihočeském kraji. Její okolí je tvořeno úrodnou krajinou i hlubokými lesy. Jen kousek je to i k několika rybníkům. Právě ty jsou jedním z důvodů, proč jižní Čechy každoročně přivítají několik tisíc turistů. Romantiku pak celé scenérii dodává řeka Lužnice, která okolo Roudné protéká. Pokud se rozhodnete trávit dovolenou právě zde, jistě Vás potěší blízkost dvou větších měst. Jedním z nich je Soběslav. Tím druhým je historicky velmi cenný a na památky bohatý Tábor.

První zmínky o Roudné se objevují ve 14. století. Zhruba ve stejnou dobu začali husité budovat město Tábor. Vzhledem k tomu, že jsou Tábor a Roudná poměrně blízko od sebe, lze jedině předpokládat, že náboženské hnutí prosáklo až sem. I přesto však místní obyvatelé žili vcelku poklidným životem. Poloha v úrodné krajině jim zajišťovala možnost věnovat se zemědělství a drobnějším řemeslům.

Zajímavou kapitolu představuje konec 2. světové války, kdy tudy projížděly transporty smrti. Po jednom z průjezdů bylo kousek za obcí nalezeno tělo neznámého člověka, které místní ohleduplně pochovali na místním hřbitově. V současné době je Roudná výhodným cílem pro všechny, kteří chtějí využít blízkost několika kulturně významných měst.

Zajímavá místa v Roudné a okolí

Vzhledem k velikosti Roudné toho v obci bohužel moc neuvidíte. Jedinou historickou památkou je kaple Jana Nepomuckého. Jako na jiných místech po republice je i zde památník obětí obou světových válek.

Roudná 2

Rozhodně ale neprohloupíte, pokud si zajedete na celodenní výlet do Tábora. Krom krásného historického centra a mnoha městských kašen je tu k vidění Husitské muzeum. Krásný výhled na město se Vám naskytne v případě, že se půjdete podívat na městské opevnění. To je vhodné i pro návštěvníky s menšími dětmi. Zajímavou atrakcí je i hrad Kotnov. Ten prošel rozsáhlou renovací a návštěvníkům se poprvé otevře začátkem letošní turistické sezóny.

Co se týče Soběslavi, v té najdete několik zajímavých kostelů a kaplí. Jasnou dominantu však vytváří městská věž. Případně si udělejte menší výlet do míst, pro které je charakteristická místní lidová architektura selského baroka. Jedním takovým je vesnice Záluží. Přímo v obci je k vidění i Muzeum loutek, černá kuchyně i tradiční dobové obydlí. V neposlední řadě na Vás i Vaše děti čeká překrásný zámek Bechyně.

Jste-li příznivci venkovního koupání, pak budete se zdejší nabídkou spokojeni. Velmi oblíbeným místem jsou v tomto ohledu Veselské pískovny, které skýtají řadu sportovních i rekreačních možností. Relativně nedaleko je i přehrada Hněvkovice. Dobré možnosti rekreace skýtá i nádrž Jordán v Táboře. V letních měsících je v provozu i Aquapark v Jindřichově Hradci, který návštěvníkům nabízí možnost využít i některou z vodních atrakcí.

Roudná 3

Po stránce zimních sportů je nabídka trochu hubenější. Především kvůli nedostatku kopců, které jsou vhodné k lyžování. To ale neznamená, že byste přišli úplně zkrátka. Zalyžujete si třeba ve Ski areálu Monínec. Toto středisko je skvěle vybavené jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty. Druhé místo, které je jako stvořené pro lyžování je Ski areál Kvasejovice. Je však potřeba brát na vědomí, že se středisko dlouhodobě rozšiřuje. Počítejte tedy spíš se skromnějšími podmínkami provozu.

Cenově dostupné ubytování v Roudné

Roudná není nijak rozlehlá. Z toho důvodu je nabídka ubytovacích kapacit menší. Dostupné je ubytování v soukromí či v některé z rekreačních chalup a chat. V okolí obce však narazíte i na cenově dostupné penziony a hotely, ze kterých si zvládnou vybrat i ti náročnější z Vás. Ti, kteří preferují dovolenou ve vlastní režii jistě uvítají možnost ubytování v dobře vybaveném apartmánu.

V Roudné se Vám bude určitě líbit. Ať už se vydáte na jakoukoliv stranu, otevře se před Vámi spousta možností, jak strávit příjemný čas s rodinou.