Loading

Ubytování v Jistebnici

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Pension Luis

Jistebnice, v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Penzion Joe

Sepekov (Jistebnice 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Penzion Příběnice

Malšice (Jistebnice 10,5 km vzdušně), na okraji obce / města...
Letní penzion s restaurací a bazénem

Penzion Strnadovský mlýn

Jesenice (okres Příbram) (Jistebnice 12,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Na svatby, oslavy, školní výlety, akce!

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Jistebnice 15,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda

Penzion U Radešínka

Počepice (Jistebnice 16,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Jistebnice 18,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte
1 - 7 / 7

Jistebnice

Jistebnice 1

Jihočeském kraji navštívíte spoustu krásných měst se zajímavými historickými památkami a bohatou přírodou. Mimo jiné na jihu Čech zavítáte i do Jistebnice, která je díky počtu obyvatel kolem dvou tisíc nejmenším městem v okrese Tábor. V okolí Vás uvítá také Milevsko, Sedlec-Prčice a Sedlčany.

První písemná zmínka o Jistebnici pochází z roku 1262. Od té doby se zde vybudovalo velké množství historických budov. Toužíte-li některou z nich navštívit, určitě Vás nadchne kostel sv. Máří Magdalény a gotický kostel sv. Michala s půdorysem rovnoramenného kříže. Prohlédnete si v něm vybavení pocházející z doby před 18. stoletím. Mezi další významné objekty se řadí také budova základní školy, radnice a kamenná kašna.

Tipy na vodní radovánky nejen pro děti

Přírodní koupání si s dětmi na letní dovolené dopřejete v rybníku Smolík nacházejícím se přímo v Jistebnici. Dále také v rybníku Jordán se Sluneční pláží nedaleko Tábora. Písčitá pláž je rájem pro děti a jejich hrátky. Vše ještě umocní atrakce, jako jsou prolézačky a houpačky. Celá Vaše rodina ocení stoly na piknik, kde si dopřeje občerstvení.

Pokud nemáte příliš v lásce přírodní koupání a dáváte přednost raději vodním radovánkám v bazénech, můžete si s dětmi zajet do sousedního Milevska. Kromě multifunkčního sportoviště s umělou trávou a víceúčelovým hřištěm pro různé míčové hry se zde osvěžíte ve venkovním koupališti.

Památky a zajímavá místa pro Vaše rodinné výlety

Vaše rodinná dovolená se stane nezapomenutelnou díky mnoha zajímavým a zábavným výletům, které můžete v Jistebnici i okolí podniknout. Děti budou nadšené z nejmladší ZOO v České republice v blízkosti Tábora. Má krásné poslání, chrání ohrožené druhy zvířat. Zhlédnete zde například tygra ussurijského, medvěda baribala a vlka arktického.

Jistebnice 2

Pěší turistika je na dovolené samozřejmostí. Vyberete si z několika turistických tras, které Vás přivedou na zajímavá místa. Návrší Hýlačka v nedalekém městě Tábor nabídne krásnou vyhlídku z vrcholu stejnojmenné rozhledny do Novohradských hor, na Boubín, Plechý či na temelínské věže. Blízko Jistebnice vyšlápnete také na dřevěnou rozhlednu na Babí hoře. Z rozhledny Babina uvidíte na město Tábor.

Dovolenou v Jistebnici si s celou rodinou zpestříte na nedalekém zámku Vrchotovy Janovice. Tato chráněná kulturní památka s novogotickou podobou umožní zhlédnutí stálých expozic Národního muzea a menší zámecký park. Zhruba ve stejné vzdálenosti navštívíte hrad Zvíkov stojící nad soutokem řek Vltavy a Otavy. Tato cenná česká památka zahrnuje královský palác s Hlízovou věží, sklepení, zbrojnici a kapli sv. Václava.

Zimní sporty i wellness aktivity v chladném počasí

Vaše rodinná zimní dovolená se neobejde bez zimních sportů. Sportovní centrum Monínec je vzdálené pouze patnáct kilometrů od Jistebnice a pro snowboardisty i lyžaře je rájem České Sibiře. Využijete zde několik vleků a sjezdovek pro děti, začátečníky i pokročilé lyžaře. Ski areál Kvasejovice v blízkosti města Sedlec-Prčice taktéž nabídne několik lehčích i náročnějších sjezdovek s vleky. Po lyžování se občerstvíte v místním pivovaru a restauraci.

Po aktivním dni na sjezdovkách si dopřejte odpočinek. Pokud Vám nevadí vycestovat do vzdálenější Příbrami, která je od Jistebnice zhruba necelou hodinu jízdy autem, navštívíte s dětmi příbramský aquapark. Plavecký bazén, vířivky a tobogány, to vše na Vás ve vnitřním areálu čeká. Sauna a parní lázně Vás příjemně prohřejí.

Ubytování v Jistebnici

Jistebnice 3

V okolí Jistebnice Vám po dobu Vaší dovolené poskytnou dokonalý komfort pro celou rodinu hotely a zajistí Vám klidné prostředí k odpočinku. Dopřejete si bohatou místní kuchyni a další doplňkové služby, díky kterým budete mít čas na relaxaci po náročných výletech. Pokud Vám zbývá dostatek sil, protáhnete si tělo před večeří v hotelovém bazénu nebo se prohřejete v sauně.

V Jistebnici naleznete velké množství penzionů rodinného typu, které se stanou výborným útočištěm pro celou Vaši rodinu na dovolené. Mnohé z penzionů nabízí po celý den vlastní kuchyni. Penziony jsou umístěné jak v historickém centru, tak i v okrajových částech města, proto jsou vhodné pro milovníky ruchu i klidné přírody.

V pohádkových chalupách a chatách nalezne své místo i početnější rodina a větší parta přátel. Pokud Vám na dovolené nevadí vaření a úklid, odměnou Vám za to bude krásné prostředí v přírodě, kde se vyřádí Vaše děti. Chaty mají většinou oplocené pozemky, proto se o své ratolesti nemusíte bát. Ve vlastí režii budete mít Vaší dovolenou i když se ubytujete v apartmánu.

Jistebnice je krásné město v Jižních Čechách. Ať už tudy pouze projíždíte nebo si ji zvolíte jako místo pro Vaši rodinnou dovolenou, budete nadšeni z mnoha zajímavých památek i přírody.