Loading

Ubytování v Milešově

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Orlík - Loužek

Milešov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Výhled na vodu z lodžie apartmánů

Válův Dvůr

Milevsko (Milešov 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.

Chata U Jezera

Kovářov (Milešov 8,0 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chata v lese s krbem, terasou, u řeky

Ubytování Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Milešov 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezké apartmány v chalupě - u přehrady

Penzion U Radešínka

Počepice (Milešov 11,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Milešov 12,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Bezbariérové rekreační středisko

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Milešov 14,2 km vzdušně), v rekr...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Milešov 15,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Milešov 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda

Penzion Folbr

Dlouhá Lhota (okres Příbram) (Milešov 16,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Ideál pro turisty, možnost snídaně
1 - 12 / 12

Milešov

Milešov 1

Milešov v blízkosti vodní nádrže Orlík

Preferujete dovolenou, kterou je možné spojit i s aktivním pohybem? Jestli ano, pro tu letošní si zvolte obec Milešov. Tu objevíte v okrese Příbram ve Středočeském kraji. Pojďte se spolu s námi podívat, čím přesně je tohle místo výjimečné.

Největší devizou Milešova je jeho bezprostřední okolí. To je celkem lesnaté, takže je vhodné i k náročnějším procházkám. Opravdový klenot se však skrývá hned za humny. Tím je přehrada Orlík, která je obklopená dokonalou středočeskou přírodou. Velmi příjemné však pro Vás budou i chvíle strávené kolem toku Vltavy. Řeka směrem na Kamýk nad Vltavou tvoří krásné zákruty.

I když je v Milešově a jeho blízkosti spousta možností, jak lze trávit čas, možná budete chtít navštívit i některá z nedalekých měst. Co by kamenem dohodil je již zmíněný Kamýk nad Vltavou, Krásná Hora nad Vltavou nebo okresní Příbram. V případě, že Vám nebude vadit delší jízda kolem přehrady, za okamžik stanete v Orlíku nad Vltavou.

Za nerostným i kulturním bohatstvím

První dochovaná informace o Milešově pochází z první poloviny 14. století. Vzhledem k velkému nerostnému bohatství byl už od svého založení považován za horní obec. Poměrně dlouhou dobu se totiž v Milešově těžilo velmi kvalitní zlato. Bylo dokonce tak proslulé, že výrobky z něj se dostávaly až na ta nejvyšší místa tehdejší státní správy.

Po nějaké době těžba zlata ustala. Celkem zakrátko však byla vystřídána těžbou antimonu, který se v Milešově těžil až do 2. poloviny 20. století. S obcí se pojí také část života jedné z největších českých umělkyň, Emy Destinnové. Ta v obci pobývala v mladším období svého života. Teprve později odjela do ciziny a ke konci se usadila na svém oblíbeném zámku ve Stráži nad Nežárkou. Dnes Milešov těží především ze své pozice u Orlické přehrady.

To musíte vidět!

Dominantní stavbou v obci je kostel Navštívení Panny Marie, který pochází z počátku 20. století. K němu náleží i menší kaple, která je v jeho velmi těsné blízkosti. Trojlístek památek uzavírá zámeček Destinov, který patřil rodině Emy Destinnové.

Milešov 2

To ale rozhodně není zdaleka všechno, co je možné v okolí obce vidět. Nebyl by to ten správný pobyt u Orlické přehrady, kdybyste si nedopřáli návštěvu zámku Orlík. Při vyjížďce opačným směrem za okamžik narazíte na zříceninu hradu Vrškamýk. Pokud dáváte přednost objíždění významnějších českých hradů a zámků, vyčleňte si dostatek času na cestu do malebného zámku Dobříš.

Trochu méně známými objekty jsou zámek Březnice a zámek Hluboš, který však lze v současnosti obdivovat pouze zpovzdálí. Za svůj život si ho nicméně oblíbili takoví velikáni, jakými byl třeba Oldřich Zajíc z Valdeka, nebo samotný prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Relativně kousek je i zámek Hořovice, nebo vyhledávaný hrad Zvíkov.

Jestli však máte raději trochu naučnější atrakce, jistě se jeďte podívat do Koněpruských jeskyní. Vniveč nepřijde ani čas, který se rozhodnete strávit v Táboře. Kromě zoologické zahrady a městského opevnění je v něm k vidění i hrad Kotnov, Husitské muzeum nebo Muzeum čokolády a marcipánu.

Milešov a jeho sportovní možnosti

Přímo v centru Milešova není žádné hřiště, které by bylo vhodné pro samostatný či skupinový sport. Pokud se ale přesunete směrem k přehradě, situace se rázem změní. Kromě plavání v přehradě si tu zahrajete tenis, nebo si vyzkoušíte oblíbený plážový fotbal. Party přátel jistě ocení i volejbalové hřiště a bowlingovou dráhu. Zkrátka nepřijdou ani ti z Vás, kteří dávají přednost romantice na lodi. Osamělým vlkům a nadšeným cyklistům doporučíme, aby si vzali kolo či kvalitní GPS a jeli se prozkoumávat nejzajímavější zákoutí místního regionu.

Toužíte po lyžování a jízdě na prkně? Pak během půl hodiny dorazíte do dvou nejnavštěvovanějších lyžařských středisek. Tím prvním je Ski areál Kvasejovice. Velmi dobrou kvalitu služeb nabízí i sjezdovka u areálu Monínec.

Milešov 3

Když je klimatická situace příznivá, je možné si zabruslit na zamrzlé ploše přehrady. Vždy však dbejte na informace, které jsou poskytované místními orgány a bezpečnostními složkami.

Dostupné ubytování v Milešově

Přímo v centru Milešova je penzion a kousek dál i hotel. Veškerou dostupnou nabídku však objevíte v lesích a na plážích okolo přehrady. Kromě hotelů a penzionů si tu pronajmete i cenově dostupný apartmán.

Nechybí tu ani několik kempů, z nichž některé provozují i vlastní chaty a chalupy. Rozhodně tedy nehrozí, že byste si během pobytu v Milešově neměli z čeho vybírat.

Milešov je místo, které je ideální jak pro pohodový odpočinek, tak pro okamžiky strávené aktivním pohybem. Velké množství volnočasových aktivit zas slibuje, že se na dovolené nebudou nudit ani děti. Těšíme se na Vás!