Loading

Ubytování v Lázu (okres Příbram)

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion Kunc I

Láz (okres Příbram), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
altán s krbem,CYKLISTÉ VÍTÁNI,parkování

Penzion Orlov

Příbram - Orlov (Láz (okres Příbram) 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / n...
V panenské přírodě CHKO Brdy + farma

Penzion Pivovar Podlesí

Podlesí (okres Příbram) (Láz (okres Příbram) 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Brána do BRD - penzion s pivovarem!

Penzion Sebastopol

Příbram (Láz (okres Příbram) 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města, v centru města
Penzion s hostincem a velkou zahradou!

Penzion Folbr

Dlouhá Lhota (okres Příbram) (Láz (okres Příbram) 17,3 km vzdušně), na okraji obce...
Ideál pro turisty, možnost snídaně

Ubytovna TJ Sokol Dobřív

Dobřív (Láz (okres Příbram) 17,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Místo na sport a odpočinek zároveň...

Apartmán Dobřív

Dobřív (Láz (okres Příbram) 18,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Podkrovní apartmán blízko lesa!
1 - 7 / 7

Láz (okres Příbram)

Láz (okres Příbram) 1

Dovolená v Brdech

Za kvalitním odpočinkem se hodí vydat někam do lesů. Pokud ale nejste zrovna fanoušci prázdnin někde na samotě, rozhodně je lepší, když si naplánujete cestu do některé z menších obcí. Takových je u nás nespočet. My se ale zaměříme na tu se jménem Láz, která náleží do okresu Příbram. Lokace už sama napovídá, že tento územní celek objevíte ve Středočeském kraji.

Láz je situován do zemědělské krajiny, která je v těsném sevření brdských lesů. O romantickou scenérii se taktéž stará řeka Litavka, která napájí vodní nádrž Láz. Co by kamenem dohodil je i Pilský potok, který je přítokem Pilské vodní nádrže. I přesto, že jsou lesy prosté nějakých větších přírodních památek, je v nich několik hezkých turistických cílů. Za Váš čas stojí studánka nad Pilkou, která je v těsném sousedství Pilské nádrže. Nadšenci do české historie by se měli zastavit i u pamětní desky, která připomíná těžbu a zpracování stříbra. Díky dobrému dopravnímu spojení si pak zajedete třeba do Příbrami či do Rožmitálu pod Třemšínem.

Tam, kde žili uhlíři

První písemná zmínka o Lázu pochází ze 14. století. Samotná osada však byla nejspíš starší. Alespoň, co říkají některé pověsti a lidové prameny v této oblasti. Svůj název Láz získal nejspíš proto, že byl postaven na místě, kde stával hustý les. Tomu nasvědčuje fakt, že laz je označení pro vykácený les.

Ačkoliv jsou kolem Lázu pole, většina lidí se živila těžbou dřeva a výrobou dřevěného uhlí. Velká část lidí našla uplatnění i v nedaleké Příbrami, která se proslavila těžbou a zpracováním stříbra a dalších rud. Protože šlo o technologicky velmi náročný proces, byl k němu potřeba dostatek vody. Z toho důvodu se v blízkosti Lázu začaly stavět vodní nádrže, které dnes slouží hlavně jako zásobárny pitné vody pro široké okolí. Dnes Láz těží se své atraktivní pozice na úpatí Brd.

Láz (okres Příbram) 2

Co je v Lázu k vidění?

Přímo v Lázu nejsou žádné starší historické objekty. Největší dominantou obce byla kaple, která byla ve 20. století zbourána. Při průchodu Lázem však narazíte na domy, které jsou zástupci původní lidové architektury. Za technickou, avšak neudržovanou, památku se považuje i stoka, která zajišťovala přívod vody pro Příbramský průmysl.

Asi nejlepší možnosti Vám po stránce aktivit nabídne právě Příbram. Kdo holduje technice, tomu doporučíme absolvovat prohlídku hornického skanzenu, který Vám ukáže, co taková těžba vlastně obnáší. S tou se pojí i důl Drkolnov. Také neprohloupíte, když se rozhodnete pro výšlap na vyhlídku u dolu Řimbaba. To ale není všechno. V Příbrami je také Muzeum III. odboje Příbram konfederace politických vězňů ČR, Muzeum nočních motýlů, Svatováclavský dub, Mariánská studánka či Svatá Hora.

Dále Vás nasměrujeme na obhlídku hradu Zvíkov, zámku Hořovice či zámku Dobříš. Celkem blízko jsou i Koněpruské jeskyně, hrad Žebrák a hrad Točník. Zcela jistě si udělejte cestu i do obce Karlštejn. Mimo hrad je v obci i několik propracovaných muzejních expozic.

Tipy pro aktivní sport

Nebývá to pravidlem, ale lidé jsou na dovolené zvyklí i trochu sportovat. V obci je pro tyto účely vhodné jen fotbalové hřiště a několik asfaltových plácků. Vše si ale vynahradíte delší procházkou či jízdou na kole. Opět platí, že nejvíce volnočasových aktivit Vám zprostředkuje Příbram. Jejím hlavním tahákem je aquapark. Je tu ale i hřiště na fotbal a několik kurtů pro tenis. Volné chvíle s rodinou si zpestříte i během času stráveného ve sportovním centru Monínec. To má obří skluzavku, kuličkovou dráhu, trampolíny a vyhledávaný lanový park.

Láz (okres Příbram) 3

V zimě je možné v okolí Lázu běžkovat a jezdit na saních. Příbram také nabízí možnost zabruslit si na ledové ploše místního zimního stadionu. Co se týče lyžování, počítejte se zhruba hodinovou cestou k nejbližším lyžařským střediskům. Těmi jsou Ski areál Monínec a Ski areál Kvasejovice.

Cenově dostupné ubytování v Lázu

 V Lázu je několik rodinně orientovaných penzionů. Někteří obyvatelé Vám budou také ochotní poskytnout cenově dostupné ubytování v privátu, či v některé z dobře zařízených chalup a chat. Jestli však hledáte ubytování v apartmánech či prázdninových domech, poradíme Vám, abyste rozšířili oblast hledání na širší okolí obce.

Kromě toho, že je Láz na velmi pěkném místě, uspokojí i ty, kteří touží po možnostech větších měst. Také věříme, že vzhledem k velkému množství naučných, ale zároveň zábavných aktivit v Příbrami a okolí se bude tato dovolená líbit i Vašim nejmenším. Rozhodně proto neváhejte a zkuste to!