Loading

Ubytování v Karlštejně

(2 objekty + 9 objektů v okolí 25 km)

Penzion Vinice Karlštejn

Karlštejn, v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje pod Karlštejnem

Hotel Karlštejn

Karlštejn, v obci / ve městě, v centru města
Luxusní pokoje pod hradem Karlštejn

Apartmán Boroví

Srbsko (Karlštejn 3,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfort, na klidném místě, u lesa!

Pension Primus

Beroun (Karlštejn 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Snídaně, venkovní bazén, moderní pokoje

Ubytovna Na hrázi

Beroun (Karlštejn 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v cent...
V klidném prostředí, blízko centra

Penzion u Kašných

Mníšek pod Brdy (Karlštejn 11,1 km vzdušně), v obci / ve měs...
Rodinný penzion se saunou a restaurací

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou (Karlštejn 13,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Hotel Art Star

Hostivice (Karlštejn 16,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
V blízkosti letiště 12 km

Hotel Alexander

Praha - Praha - Břevnov (Karlštejn 18,2 km vzdušně), na okra...
Levné, útulné ubytování nedaleko centra

Pension Větrný mlýn

Praha - Ruzyně (Karlštejn 18,8 km vzdušně), v obci / ve měst...
Stylový penzion v prestižní lokalitě!
1 - 11 / 11

Karlštejn

Karlštejn 1

Noc na Karlštejně

I přesto, že je v Česku velké množství míst, na kterých stojí za to trávit čas, nejspíše se shodneme na tom, že tím nejznámějším z nich je městys Karlštejn. Ten objevíte v okrese Beroun ve Středočeském kraji, přímo pod stejnojmenným hradem. Pokud máte čas a nechce se Vám spěchat, určitě v Karlštejně na pár dní zůstaňte. S tím, kolik památek tu je Vám v něm nuda jistě nehrozí.

Během příjezdu Vás zcela určitě upoutá nádhera místní přírody. Okolo Karlštejna protéká řeka Berounka a kam Vaše oko dohlédne, tam se rozprostírá les. Ten náleží do Českého krasu, jehož součástí je například lom Velká Amerika, nebo obec Svatý Jan pod Skalou, která je jedním z nejoblíbenějších poutních míst u nás.

Co by kamenem dohodil jsou i Koněpruské jeskyně a národní přírodní rezervace Koda. Z Karlštejna je to blízko do Berouna, Králova Dvora a do Vysokého Újezdu.

Možná tomu nebudete věřit, ale městys Karlštejn se dříve jmenoval úplně jinak. Vznikl ve 14. století a nesl jméno Budňany. Tento název si městys ponechal až do 20. století, kdy bylo jeho jméno sjednoceno s hradem.

První osadníci obce byli dělníci a mistři, kteří se podíleli na výstavbě hradu. Ten byl jedním z nejdůležitějších míst v Evropě. Plán byl totiž takový, že se tu budou uchovávat korunovační klenoty Svaté říše římské. Karlštejn se neodmyslitelně pojí i s osobou Karla IV., který na hradě pobýval a jehož život je znázorněn na několika freskách. Práci lidem zajistil jak samotný hrad, tak poněkud nečekaně i lokální vinařství, jehož pozůstatky jsou v Karlštejně patrné až do dneška. V současnosti je Karlštejn vyhledávaným turistickým centrem.

Co vše v Karlštejně navštívit?

Karlštejn 2

Každému je asi úplně jasné, že nejdůležitější památkou v obci je samotný hrad Karlštejn. Kromě fresek Karla IV. se podívejte i do monumentální kaple sv. Kříže, jejíž prohlídka pro Vás bude neopakovatelným zážitkem. Správa hradu však doporučuje, abyste do kaple chodili jen s dětmi, které jsou starší 7 let. Tento okruh je totiž velmi obsáhlý a Vaše ratolesti by nemusely držet tempo s výkladem.

V Karlštejně je ale i několik muzeí. Kromě Muzea lehkého opevnění Karlštejn je tu i Muzeum betlémů Karlštejn, Dům hodin a Wax muzeum Karlštejn. Jak už jeho název napovídá, najdete v něm několik desítek voskových figurín a spoustu jiných exponátů, které se pojí s historií obce. Dalšími objekty, které však nedosahují takového významu jako ty předešlé jsou kostel sv. Palmacia nebo socha sv. Šebestiána.

To ale rozhodně není vše, co byste mohli ve zdejší oblasti vidět. S dětmi si udělejte výlet k hradu Žebrák a k hradu Točník. Poklidné odpoledne strávíte i na zámku Hořovice, nebo na zámku Nižbor.

V dobré dojezdové vzdálenosti je i zámek Mníšek pod Brdy, nebo zřícenina hradu Okoř. Kdo rád putuje po stopách českých pověstí, toho vyšleme ke zřícenině hradu Tetín. Neuděláte chybu ani v případě, že své děti vezmete na prohlídku skanzenu Řepora, který Vám přiblíží život v české středověké vesnici.

Tipy, kde si zasportovat

V Karlštejně je hned několik veřejně přístupných sportovišť. Kromě fotbalového hřiště můžete využít i tenisové kurty s krásným výhledem na řeku. Děti se projedou na poníkovi nebo na velbloudovi v areálu Zooparku Karlštejn.

Jestli jste spíš konzervativní, určitě se Vám bude líbit na golfovém hřišti, ze kterého budete mít hrad Karlštejn jako na dlani. Romantické duše, které mají pro strach uděláno zase ocení možnost letu balónem. Ke koupání Vám poradíme hořovický Aquapark, nebo vodní nádrž Vrané.

Karlštejn 3

V zimních měsících je to blízko hned ke dvěma lyžařským střediskům. Tím prvním a zároveň bližším je Ski areál Chotouň. Asi o dvacet minut dál je pak Ski areál Šibeniční vrch. Jestli toužíte po hokeji či ledním bruslení, během momentu stanete před zimním stadionem v Berouně.

Ubytování v Karlštejně

Protože je Karlštejn velmi vyhledávanou lokalitou, odpovídá tomu i jeho nabídka ubytování.

Nezřídka se tu setkáte s penziony i s luxusně zařízenými hotely. Někteří z místních se chopili příležitosti a začali poskytovat i cenově dostupné ubytování v soukromí.

Příjemnou dovolenou zažijete i v případě, že si pronajmete chalupu nebo venkovskou chatu. V okolí řeky je také několik kempů.

Karlštejn je nádherná destinace, která si určitě zaslouží, abyste jí věnovali dostatek z Vašeho času. Proto na nic nečekejte a naplánujte si svůj pobyt ještě dnes. Uvidíte, že budete maximálně nadšení.