Loading

Ubytování v Mníšku pod Brdy

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Kašných

Mníšek pod Brdy, v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion se saunou a restaurací

Penzion Vinice Karlštejn

Karlštejn (Mníšek pod Brdy 9,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje pod Karlštejnem

Hotel Karlštejn

Karlštejn (Mníšek pod Brdy 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Luxusní pokoje pod hradem Karlštejn

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou (Mníšek pod Brdy 10,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Apartmán Boroví

Srbsko (Mníšek pod Brdy 11,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Komfort, na klidném místě, u lesa!

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Mníšek pod Brdy 14,8 km vzdušně), v obci / ve městě,...
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Mníšek pod Brdy 16,2 km vzdušně), na okraji obce...
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Pension Primus

Beroun (Mníšek pod Brdy 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Snídaně, venkovní bazén, moderní pokoje

Ubytovna Na hrázi

Beroun (Mníšek pod Brdy 17,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
V klidném prostředí, blízko centra

Hotel Hrazany

Sedlčany (Mníšek pod Brdy 17,8 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...
1 - 12 / 12

Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy 1

Navštivte Mníšek pod Brdy – městečko pod Skalkou

Přibližně 30 km z centra hlavního města, v podhůří Brdské vrchoviny a oblíbené výletní oblasti, se nachází město Mníšek pod Brdy. Leží asi 25 km na západ od Jílového u Prahy a 30 km na jihovýchod od Berouna. Administrativně patří do Středočeského kraje, okresu Praha – západ.

Mníšek pod Brdy vznikl jako královské městečko asi v první polovině 14. století pod hradem. V první polovině 17. století město vypálili Švédové, potom došlo k jeho barokní přestavbě. Na místě gotického hradu byl vybudován pozdně renesanční zámek, nad městem vyrostl poutní areál na Skalce - klášter a kostelík sv. Maří Magdaleny z konce 17. století. Na samém vrcholu Skalky byla postavena poustevna pro benediktinské mnichy. Dnes se na tomto místě konají různé akce, výstavy a poutě.

Náměstí v Mníšku pod Brdy je svažité a neobvykle prostorné, lichoběžníkového tvaru. Po jeho obvodu ale i v přilehlých uličkách si při svých procházkách městem povšimněte několika přízemních barokových domků se štíty a branami, což je charakteristický znak venkovského charakteru města. K nejhezčím z nich patří bývalá panská hospoda a roubená lidová stavba. Dominantu náměstí tvoří barokní kostel sv. Václava z 18. století obehnaný mohutnou zdí. Když vejdete do kostela, určitě hned zaregistrujete nádherné stropní fresky a hlavní oltář se sochami světců.

Okolí Mníšku pod Brdy musíte poznat, skutečně stojí za to

Mníšek pod Brdy nedaleko hlavního města je vynikajícím výchozím bodem za výlety v okolí Prahy i celého Středočeského kraje. Budete-li trávit v Mníšku svou dovolenou, hodně různorodých zajímavostí najdete i v blízkém okolí města. Ať už jsou to dobré podmínky pro cykloturistiku, pěší turistiku, v létě koupání, rybaření a zimě hlavně lyžování na běžkách, nudit se zde určitě nebudete.

Patříte-li k příznivcům golfu, máte možnost zahrát si v Golfovém klubu Líšnice v obci asi 7 km vzdálené od Mníšku. Přibližně 10 km na sever se v obci Karlík u Dobřichovic nachází románská rotunda sv. Martina z konce 12. století. V druhé polovině 18. století byla k rotundě přistavěna barokní věž a chrámová loď, čím se z ní stal kostel. Dnes je rotunda součástí kostela sv. Martina a Prokopa.

Mníšek pod Brdy 2

V Dobříši, 13 km na severovýchod od Mníšku, už na Vás čeká nádherný rokokový zámek Dobříš s rozsáhlým anglickým parkem. Zámek vypadá jako z pohádky, však byl i často k natáčení různých filmů a pohádek využíván. V jeho interiéru se nachází Muzeum města Dobříše, konírna a zrcadlový sál. Ze zámeckého parku se Vám naskytne pěkný výhled na pozůstatky bývalého hradu Vargač.

Jeden z výletů si určitě naplánujte na hrad Karlštejn, který se leží zhruba 12 km na severozápad od Mníšku, uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český Kras. Můžete se teda na něj vydat klidně i pěšky nebo i autem či autobusem. Nejznámější částí této perly české gotiky je kaple sv. Kříže. V podhradí, na karlštejnském náměstíčku, vejděte do Muzea betlémů v Karlštejně. Uvidíte tu zajímavé expozice betlémů z různých období i materiálů.

Poznávání krás přilehlého okolí Karlštejna Vás zavede k hlubokému zatopenému vápencovému lomu s příznačným názvem Velká Amerika. Na dně tohoto nádherného přírodního úkazu se nacházejí dvě krásná navzájem propojená jezírka s čirou vodou. Koupání je zde zakázáno, ale i pohled z vyhlídky na místa, kde se natáčel slavný Limonádový Joe, bezesporu stojí za to.

K dalším přírodním zajímavostem patří Koněpruské jeskyně nad obcí Koněprusy, od Mníšku vzdálené 17 km severozápadním směrem. Je to nejrozsáhlejší jeskynní systém v ČR, oplývající překrásnými vápencovými útvary a křivolakými jeskynními chodbičkami.

Asi čtvrthodinku cesty autem, o něco déle pěšky, Vám bude trvat cesta do Nového Knína, vzdáleného asi 11 km na jihovýchod od Mníšku. V něm navštivte Muzeum zlata Nový Knín, kde se dozvíte zajímavosti z historie těžby a zpracování zlata i z historie města a řemesel z této oblasti. Podobnou tematiku Vám přiblíží i Hornické muzeum Příbram - největší hornické muzeum v Čechách.

Samozřejmě by byl hřích nevyčlenit si aspoň jeden celý den na návštěvu hlavního města. Ani ten nebude stačit, abyste navštívili všechna krásná místa v Praze, ať už jsou to historické památky, různá kulturní či zábavní zařízení, je zde toho k vidění skutečně moc.

Mezi Mníškem pod Brdy a Prahou se nachází vodní nádrž Vrané, kde se dá dobře vykoupat, kromě toho se zde můžete věnovat i vodním sportům a rybaření. Vykoupat se můžete i u vodní nádrže Štěchovice. V případě, že se počasí příliš nevydaří, můžete využít nabídky koupání, vyžití se na vodních atrakcích a welness v Aquaparku Beroun a Aquaparku Hořovice.

Jestliže na Vás vyšla dovolená v zimě, v okolí Mníšku najdete trasy vhodné na běžecké lyžování, pokud bude zima bez sněhu, nevadí, procházky zimní přírodou Vám to vynahradí. Anebo to můžete zkusit v některém ze ski areálů, kde bývají sjezdovky v případě potřeby technicky zasněžovány. Nejbližší ski areály k Mníšku pod Brdy jsou Ski areál Chotouň nedaleko Jílového u Prahy a Ski areál Šibeniční vrch u obce Mnichovice.

Mníšek pod Brdy 3

Ubytování v Mníšku pod Brdy nebude problém

Mníšek pod Brdy je velice atraktivní turistická lokalita co se týká dostupnosti hlavního města, blízkosti malebného prostředí Chráněné krajinné oblasti Brdy a v neposlední řadě i četných historických památek, které sem každý rok lákají množství našich i zahraničních turistů. Jestliže se k nim připojíte i Vy, určitě Vás budou zajímat možnosti ubytování v Mníšku.

Využijte teda nabídky zdejších hotelů, penzionů a apartmánů. Dobrým tipem je i ubytování v soukromí. Jestliže Vám stačí skromnější a teda i podstatně levnější ubytování, poskytnou Vám ho ubytovny. V přilehlém okolí jsou k mání i dovolenkové či víkendové pobyty v chatách a chalupách.

Navštivte teda Mníšek pod Brdy a přesvědčte se na vlastní oči, že dovolená tu se skutečně vyplatí!