Loading

Ubytování ve Středních Čechách

(14 objektů)

Ubytování Na statku

Sedlec (okres Praha-východ), v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje v blízkosti Prahy

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky, na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Skalní domek

Vidim, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále

Chalupa Černíkovice

Chrášťany (okres Benešov), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Absolutní soukromí, sauna, velká zahrada

Chalupa Svatbín

Kostelec nad Černými lesy, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní chalupa nedaleko Prahy!

Apartmány Loužek

Milešov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dokonalý výhled na Orlickou přehradu!

Vila 15

Kozárovice, na samotě, v lese
Vila s krbem a terasou

Penzion Pod Lipou

Rabyně, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Zimořský domek

Dolní Zimoř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulný domeček v těsné blízkosti lesa

Srub Čelina

Borotice (okres Příbram), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Srub na břehu vlastního rybníka Čermáček
1 - 14 / 14

Střední Čechy

Střední Čechy - jen jedna návštěva nestačí

Přestože nejzajímavějším turistickým cílem Středních Čech je Praha, okolo které se středočeský region rozkládá, rozhodně není naše hlavní město to jediné, co zde stojí za návštěvu. Vydat se můžete jak do přírody, tak i po stopách historie zdejších měst, hradů a zámků, sjíždět řeky nebo relaxovat v kavárnách. Dovolená ve Středních Čechách by tedy neměla chybět ve Vašem seznamu.

K povinným návštěvám patří město Kutná Hora či hrady Český Šternberk a samozřejmě Karlštejn. Věděli jste ale, že zde můžete zažít i Českou Sibiř? Nebo se jen tak toulat po Americe? Na Kokořínsko a Křivoklátsko si mohou brousit zuby milovníci turistiky a Posázaví s okolím řeky Berounky zase nadchne romantické duše.

Zajímavá místa ve Středních Čechách

Českou Sibiř najdete na hranici s Jihočeským krajem, mezi obcemi Miličín a Votice. Podle názvu nejspíš správně tušíte, že tato oblast patří, co se počasí týče, k těm drsnějším v republice. V zimě tu řeší stejné starosti se sněhem jako obyvatelé pohraničních hor. Ráj zde ale najdou ti z Vás, kteří se chtějí vydat načerpat síly do přírody. V létě využijete spoustu turistických tras i cyklotras, v zimě zase oceníte skvělé podmínky pro lyžování.

Kokořínsko na Mělnicku a Křivoklátsko na hranici se Západními Čechami jsou chráněné krajinné oblasti. Křivoklátskem projíždíte, když míříte na hrad Karlštejn a Křivoklát. Oba hrady leží na řece Berounce a Karlštejn patří k milým povinným zastávkám. Tento hrad, opředený mýty z dob svého zakladatele Karla IV., patří k nejnavštěvovanějším hradům v Čechách. Pokud Vás láká historie ještě dávnější, zajeďte si do Nižboru, kde najdete středisko keltské kultury.

Na Kokořínsku se snad každému vybaví nejslavnější báseň Karla Hynka Máchy. U Mšenských pokliček, což je skalní pískovcový útvar, si můžete vyzkoušet, jak daleko se ponese Vaše volání Hynku, Viléme, Jarmilo. A u Máchova jezera si při večerní procházce můžete opakovat: "Byl pozdní večer, první máj…" Přes letní dny je ale jezero nejlepší volbou pro osvěžení.

Klenoty, které jinde nenajdete

Je libo odskočit si do Ameriky? Není problém! Na výběr máte hned z Malé a Velké Ameriky. Najdete je kousek od Karlštejna, v Českém krasu. Dojdete sem příjemnou procházkou od vlakové stanice Karlštejn po červené značce. Jedná se o vápencové lomy, ve kterých je ale zákaz koupání. Než dojdete od Malé Ameriky k Velké, minete ještě lomy Kanada a Mexiko. Tento výlet si nenechejte ujít, protože zejména Velká Amerika je krásná hříčka přírody s nádherně zbarvenou vodní hladinou

Českém krasu je i spousta kempů, které využívají především vodáci, kteří sjíždí řeku Berounku. Pokud máte rádi pohodové sjezdy řek spojené s výlety na okolní zříceniny a noci u táboráku, pak jste našli to pravé.

Posázaví, jak už název napovídá, je oblast kolem řeky Sázavy. Toto místo je vyhlášené pro svá romantická zákoutí, malebné výhledy a příjemné toulky. Najdete zde ale i spoustu zajímavých staveb, jako např. románskou rotunduTýnci nad Sázavou, zámek Konopiště či hrad Český Šternberk. Ten patří k nejstarším a nejlépe dochovaným hradům na našem území a dodnes jsou jeho majitelé Sternbergové, kteří hrad v roce 1241 založili. Tato majestátní gotická stavba se tyčí na skále nad řekou Sázavou.

Náš okruh Středními Čechami uzavřeme v Kutné Hoře. Toto středověké město nabízí opravdu parádní přehlídku bohaté historie bohatého města. Bez návštěvy Chrámu sv. Barbory z Kutné Hory nemůžete odjet. Tato majestátní, pětilodní, gotická katedrálu je zapsaná na seznamu UNESCO. Známá je i kostnice, která se nachází v nedalekém Sedlci, městské části Kutné Hory. Věděli jste, že zde ve 13. století byla rozprášena hlína z Jeruzaléma a sedlcký hřbitov se tak stal vyhledávaným pohřebištěm? V kostnici najdete výzdobu z lidských kostí asi 40 000 zemřelých.

Ubytování ve Středních Čechách

 Ve Středních Čechách není o ubytování nouze. Na výběr máte jak z luxusních čtyřhvězdičkových hotelů a penzionů, tak jednoduchých ubytovenkempů a privátů. Můžete si také pronajmout chatu. Chcete bydlet v zámeckém hotelu? Můžete. Preferujete rodinné apartmány pro celou Vaši rodinu? Ani to není problém.

Pokud chcete mít klid a nebýt ničím rušeni, zvolte ubytování na vesnicích. Pokud naopak budete rádi v centru dění, pak máte na výběr z několika měst - Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Kolín, Beroun, Poděbrady či Brandýs nad Labem nebo Ústí nad Labem.

Zmínili jsme pouze malou část toho, co všechno lze v tomto kraji navštívit a vidět. Je velká škoda, že turisté většinou zamíří pouze do Prahy, protože i v jejím širokém okolí je spousta zajímavých míst, která čekají na to, až je objevíte i Vy. Střední Čechy jsou vhodné jak pro náročné cestovatele, tak i jako levná rodinná dovolená.

Názory a doporučení

Drahomír Sýkora (ubytovatel) 3.1.2019
V okolí doporučujeme navštívit zajímavá historická místa, např. hrad Karlštejn, zámek Zbiroh, hrad Točník, Křivoklát, zámek Dobříš a historické památky v Praze a Plzni. Od místa ubytování je nedaleko krásné Brdské pohoří s velkým množstvím upravených asfaltových komunikací pro jízdu na jízdním kole, nebo pro pěší turistiku. V Brdech je nedotčená příroda v bývalém vojenském újezdu, který byl před dvěma léty zpřístupněn veřejnosti.